Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Dopłaty do odszkodowań

(FOTO) Władysław Kosiniak-Kamysz odwiedził Jawor

Lider Polskiego Stronnictwa Ludowego spotkał się z mieszkańcami Ziemi Jaworskiej w Schronisku Młodzieżowym.

Fot. jawor24h.pl © Paweł Sasiela

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele m.in. Kół Gospodyń Wiejskich, Ochotniczych Straży Pożarnych, organizacji sportowych oraz lokalni samorządowcy.

- Taka jest Polska samorządna, różnorodne organizacje, od kółek rolniczych, izb rolniczych, Kół Gospodyń Wiejskich, strażaków, którzy są w centrum każdej wsi, po samorząd, który to wszystko spaja - powiatowy i gminny. Takie jest też Polskie Stronnictwo Ludowe - zauważał Władysław Kosiniak-Kamysz

Ludowcy w naszym regionie rozpoczęli przedstawianie swojego programu samorządowego (dostępny TUTAJ). Partia w wyborach samorządowych zamierza bowiem wystartować pod własnym szyldem, nie wchodząc w szersze koalicje. 

- Dzisiaj w Jaworze, na Dolnym Śląsku rozpoczynamy prezentację naszego programu Rzeczpospolita Samorządowa. Chcemy zaprosić wszystkich do dyskusji. Jesteśmy pierwszą formacją, która mówi nie tylko o tym jak startuje - idziemy samodzielnie do tych wyborów, ale też mówi, że zaprasza wszystkie organizacje, wszystkie stowarzyszenia i formacje, które podzielają nasze wartości, na nasze listy. To jest największa wartość Polski lokalnej. Możemy mieć najlepsze drogi, możemy mieć wspaniałe budynki, ale gdy nie ma tam wspaniałych ludzi, to jest to nic niewarte. Człowiek jest w istocie najważniejszy, dlatego nasz program dotyczy funkcjonowania i jakości życia człowieka w samorządzie. Oczywiście on się odnosi też do spraw ustrojowych, do roli samorządów, ale bardzo dużo miejsca poświęcamy organizacjom pozarządowym, specjalnemu dofinansowaniu np. dla Kół Gospodyń Wiejskich, budowie świetlic, które nazwaliśmy na cześć Władysława Stanisława Reymonta, polskiego noblisty, wybitnego działacza Polskiego Stronnictwa Ludowego, autora epopei "Chłopi", nazwaliśmy je "reymontówkami". Czyli świetlica wiejska w każdej gminie, a tak naprawdę w każdym sołectwie - podkreślał prezes PSL-u.

Lider formacji zaznaczał również, iż jego ugrupowanie opowiada się za decentralizacją.

- Ogromnie się cieszę, że na Dolnym Śląsku zgromadziła się tak różnorodna grupa, która łączy się w dbaniu o małe ojczyzny. Musimy bronić Polskę przed centralizacją. Polska musi być zdecentralizowana. Zarządzana z gminy, powiatu, województwa, a nie decyzje podejmowane na jednej ulicy w Warszawie. Z niepokojem przyjmuję informację, którą uzyskałem dzisiaj w Dolnośląskim Urzędzie Marszałkowskim, że jest chęć przeniesienia Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na poziom centralny, do Ministerstwa Rolnictwa z regionów. Zabranie decydowania i rozwoju obszarów wiejskich regionom, samorządowcom jest zamachem na polską samorządność. Największym z dotychczasowych. Zabrano już Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska, Ośrodki Doradztwa Rolniczego, pieniądze na sport i turystykę z Totalizatora Sportowego, przejęto meliorację i stworzono jakiś dziwny twór, jakim są Wody Polskie, które nie funkcjonują, nie działają. Będziemy bronić Polski lokalnej, tradycji, historii, kultury, bo to wszystko się tutaj łączy - kończył Władysław Kosiniak-Kamysz.

Prezes PSL-u zachęcał również do organizacji obchodów 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości w każdej gminie.  

Reklama

Komentarze (33)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

ZSL
ZSL7 lutego o 11:36
A w Wądrozu Wielkim kolejni urzędnicy/pracownicy składają wypowiedzenia umowy o pracę. Ich ilość powala !!!!!!!!!!!
Lubię to! 3
wiadomości PIS
wiadomości PIS7 lutego o 09:21
oprócz wynagrodzenia ponad 44 000 zł odprawy dostał Radziwiłł (PIS) najgorszy minister zdrowia od 1989r
Lubię to! 0
mieszkaniec Bolkowa
mieszkaniec Bolkowa6 lutego o 20:04
P.S. Cała prawda o prywatyzacji Lasów. W dużym uproszczeniu Lasy Państwowe są jednostką organizacyjną Skarbu Państwa. I w tej formie funkcjonują od lat, co powoduje, że w zasadzie nie ma możliwości przejęcia polskich lasów przez podmioty prywatne, bo przecież zasadniczo nie można sprywatyzować państwa.
więcej pod linkiem:
http://www.wnp.pl/parlamentarny/gospodarka/psl-to-pis-chce-sprywatyzowac-lasy-panstwowe,702.html
Lubię to! 0
mieszkaniec Bolkowa
mieszkaniec Bolkowa6 lutego o 19:59
taki z Ciebie bezrobotny, jak ze mnie cyrkowiec
Lubię to! 0
Wyborca
Wyborca6 lutego o 19:29
Elżbieta Witek na burmistrza Jawora!!!! Wiedza, doświadczenie i wpływy!!!! Rozgromi Emiliana Bere i ani PSL ani PO nie dadzą rady. Tylko jak Ją przekonać?
Lubię to! 2
wyborca 2
wyborca 2Wyborca7 lutego o 13:08
Przez 3 lata nie "rozgramiała", więc dlaczego teraz miałaby to robić?
Lubię to! 2
Panie Kosiniak - Kamysz
Panie Kosiniak - Kamysz5 lutego o 15:56
Czy byli funkcjonariusze SB powinni pełnić funkcję publiczne i samorządowe?
Lubię to! 4
Janóż
Janóż5 lutego o 14:09
Ja bym go najwyżej do Paszowic wpuścił. Niech wśród wieśniaków agituje. W końcu ludowiec!
Lubię to! 1
Prywaciaż
Prywaciaż5 lutego o 12:56
Coś nie widzę Laskowskiego . Czyżby zmienił barwy?
Lubię to! 2
niezależny obserwator
niezależny obserwator5 lutego o 10:08
3 razy w tygodniu mam zajęcia w ECMENie (dawna Parkowa).I zawsze ze znajomymi przy wyjeździe mamy ten sam problem. Podjeżdżamy pod skrzyżowanie Szpitalna, Piastowska, Strzegomska, Jana PII i zawracamy na Szpitalną przez Kopernika ,żeby dojechać w to samo miejsce!!! Powiedźcie co za du reń coś takiego wymyślił.Dużo jeżdżę ,ale takiej błazenady w życiu nie widziałem.
Lubię to! 4
Janóż
Janóżniezależny obserwator5 lutego o 14:12
To po co tak robisz? Jedź jak ludzie a nie pajacujesz.
Lubię to! 1
ha, ha
ha, haniezależny obserwator5 lutego o 14:42
ale problem ,ha,ha , ha
Lubię to! 0
ha
haniezależny obserwator5 lutego o 14:43
ale wielki problem , HA,HA,HA
Lubię to! 0
Jaworzanin
Jaworzaninniezależny obserwator6 lutego o 20:40
owszem dla tych którzy często tamtędy jeżdżą jest to problem którego w normalnym mieście nie powinno być.Jest to efekt tego ,że na odpowiedziane stanowisko w starostwie, które wymaga wiedzy fachowej mianuje się kolesia.Ale poczekamy ,wybory tuż tuż.
Lubię to! 1
Roko
Roko4 lutego o 19:55
Kto odbuduje zakłady produkcyjne w Jaworze ?
Lubię to! 0
Prywaciaż
PrywaciażRoko5 lutego o 12:58
Możesz odbudować , wszystko przed Tobą .
Lubię to! 0
Reklama
bezrobotny
bezrobotny4 lutego o 10:23
chętnie bym przyszedł,tyko nigdzie nie przeczytałem informacji o spotkaniu.Czy starosta Laskowski nie należy do PSL-u?
Lubię to! 2
mieszkaniec Snowidzy
mieszkaniec Snowidzy3 lutego o 22:06
Niezadowolony obywatel - Heniek, a może Piotrek nie pleć bzdur, tylko trochę poczytaj rzetelnych informacji. Wystarczy wejść w internet, a nie słuchać tylko TVP.
Lubię to! 1
Niezadowolony obywatel.
Niezadowolony obywatel.mieszkaniec Snowidzy5 lutego o 15:51
Cena gazu jest bzdura? A to jak Psl(partia rzekomo dbajaca o wies) chciala razem z Po oddac lasy panstwowe czyli 1/3 majatku narodowego w parchate zydowskie lapy to juz kazdy zapomnial. Co im z tradycji? Skoro zamiast dzialac w interesie spolecznym dzialaja w imie blizej nieokreslonej sily politycznej. Witos pewnie sie w grobie przewraca! Ale szczescie w nieszczęściu wyborcy juz sie opamietali i jezeli wierzyc w sondaze przedwyborcze i tym razem niedopuszcza ,,pastuchy,, do koryt.
Lubię to! 2
Rozczarowany
Rozczarowany3 lutego o 21:50
Czyżby Jawor nie dostał jednak kasy na bezsenność z UE????????? . W dodatku jest na trzecim miejscu od końca na liście http://rpo.dolnyslask.pl/ogloszenie-o-konkursie-w-ramach-poddzialania-6-3-1-rewitalizacja-zdegradowanych-obszarow-konkursy-horyzontalne-nabor-na-osi-2/
Lubię to! 2
Niezadowolony obywatel.
Niezadowolony obywatel.3 lutego o 17:16
Dziwie sie,ze partia ,,choragiewka,, jeszcze istnieje. Po tym co zrobili z platfusami z PO powinni sie zdelegalizowac,wziasc kredyt i wyjechac na ksiezyc. Przy okazji pragne podziekowac bylemu ministrowi Pawlakowi za najtanszy gaz w Unii Europejskiej.
Lubię to! 8
kk
kkNiezadowolony obywatel.4 lutego o 18:34
wziąć a nie wziąść
Lubię to! 0
Janóż
Janóżkk5 lutego o 14:10
Akurat oni powinni WZIĄŚĆ
Lubię to! 0
Arek
ArekNiezadowolony obywatel.4 lutego o 20:22
Jakby nie patrzeć PSL to partia z ponad 100 letnimi tradycjami
.. ani PiS ani PO ani żadna inna partia polityczna nie może poszczycić się taka historią... Więc kto jest "chorągiewką" rządna władzy i pieniędzy ? Wszyscy ci, którzy zmieniają swoje poglądy i barwy partyjne przez lata...poczynając od AWS... SLD....a kończąc na PO, PiS i pozostałym planktonem politycznym.
Lubię to! 0
Prywaciaż
PrywaciażArek5 lutego o 12:59
Tylko co za tym idzie?
Lubię to! 1
były
byłyArek5 lutego o 17:59
Pozostała im tylko tradycja,,,,,, tylko po co te puste obietnice, co to za partia, która ledwo klub w sejmie trzyma. Piechociński Jaguara już w Jaworze wybudował, ten świetlice w każdym sołectwie, ludzie rzygają tymi świetlicami, już nie powtórzą dobrego wyniku wyborczego, pis o to zadba.
Lubię to! 0
tak to widzę
tak to widzę3 lutego o 16:03
Moim zdaniem PSL powinien być po wyborach samorządowych naturalnym koalicjantem dla PiS-u. Elektorat mają podobny, więc jedni i drudzy wyborcy, by to zaakceptowali, a jak pokazują sondaże PiS powinien wygrać we wszystkich regionach w Polsce, ale nie w każdym będzie miał samodzielną większość i tu współpraca z PSL-em mogłaby być owocna.
Lubię to! 1
Ja
Ja3 lutego o 13:53
Co zrobił dla wsi i rynku pracy jak mógł?teraz się lansuje bo sondaże lecą na pysk on nigdy nie będzie ludowcem bo to jest karierowicz.
Lubię to! 3
Wyborca
Wyborca3 lutego o 10:49
Frekwencja nie powala. Wyobraźmy sobie J.Kaczyńskiego w Jaworze, chyba nie byłoby takiej sali żeby ludzie mogli się pomieścić. Jeśli jest takie zainteresowanie ZSL-em to już widzę ich wybory, bo tym razem cudu nad urną nie będzie.
Lubię to! 6
Jager
JagerWyborca3 lutego o 12:54
Zainteresowanie ZSL-em jest ogromna. Nawet zaciąg kadr do KGHM stamtąd pochodzi. Po prostu fachowcy z bogatym doświadczeniem :D
Lubię to! 3
prawy lewak z centum
prawy lewak z centum3 lutego o 09:44
Szkoda że nie zaprosili bezrobotnych a tych w mieście nie brakuje, pewnie mieliby parę ciekawych pytań do byłego już ministra pracy i polityki społecznej.
Lubię to! 4
Rejmont
Rejmont3 lutego o 08:31
Brawo dla PSL i Pana Kosiniaka Kamysza. Zawsze blisko ludzi. U nas w Jaworze Pani Colgate wogóle nie spotyka się z ludźmi, no moze tymi wybranymi tylko.
Lubię to! 2
były
byłyRejmont5 lutego o 18:14
...- ale się rozpycha - Wójcina z Wądroża,
Lubię to! 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Ostatnie opinie
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.