Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

(FOTO) Wigilia w harcerskim i żeglarskim mundurze

Tradycją stają się spotkania wigilijne środowisk harcerskich Hufca ZHP Jawor, a najlepszym przykładem jest to corocznie organizowane przez Jaworski Harcerski Klub Żeglarski WIDMO.

Fot. jawor24h.pl © Paweł Sasiela

W tegorocznym spotkaniu w spółdzielczej świetlicy przy Osiedlu Słowiańskim wzięli udział harcerze i ich rodzice, którzy przygotowali smaczny poczęstunek wigilijny, liczni instruktorzy Hufca na czele z Komendantem Hufca dh. Michałem Czarnecki i Skarbnikiem Hufca dh. Tadeuszem Koniakiem, drużynową Klubu dh. Emilią Kowalczyk oraz wielu innych instruktorów, którzy wspierają młodych harcerzy w organizowanych lokalnych przedsięwzięciach: dh. Maria Mycan, dh. Irena Tkaczuk, dh. Iza Czarnecka, Joanna i Kazimierz Uchman, Marzanna Radomska i Elżbieta Szurek.

Nie obyło się bez wspólnego śpiewania kolend przy gitarowym akompaniamencie Artura Rychlickiego oraz wizyty świętego Mikołaja, który obdarowywał dzieci prezentami po wykonaniu przez nich ciekawych muzycznych, tanecznych lub sprawnościowych zadań. Warto dodać, że paczki dla wszystkich dzieci ufundowała Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa w Jaworze, Robert Gierczyk – członek Rady Nadzorczej SML-W oraz lokalny radny Krzysztof Kowalczyk, a jednocześnie instruktor Klubu Żeglarskiego. 

Ogromne brawa i podziękowania należą się harcerzom Klubu, szczególnie tym najmłodszym i ich wspaniałym rodzicom za przygotowanie smacznych wigilijnych potraw, a należy dodać, że nawet dla słynących z zaradności harcerzy, własnoręczne lepienie pierogów nie należy do najłatwiejszych czynności.

- Dzisiejsze spotkanie jest radosnym momentem wspólnego przebywania ze sobą, dzielenia się miłością, dobrocią, dobrym słowem czego przykładem były te płynące z głębi serca życzenia podczas łamania się opłatkiem. Mijający 2017 r. był niezwykle udany dla Klubu Żeglarskiego, wiele wspaniałych wydarzeń jak Harcerskie Święto Latawca, rodzinny spływ pontonowy, wiele wyjazdów, biwaków, noclegów, przyrzeczeń harcerskich, a za każdym razem z pomocą i wsparciem rodziców, przyjaciół i instruktorów hufca, co pokazuje że więzi międzypokoleniowe w tym akurat środowisku są bardzo istotne, cenne i mocno pielęgnowane - mówił Krzysztof Kowalczyk, instruktor Klubu Żeglarskiego.  

Reklama

Komentarze (3)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Andrzej
Andrzej17 grudnia 2017 o 21:08
Kowalczyk i Gwoździewicz to w tej społecznicy, którzy robią najwięcej dla Jawora.
Lubię to! 2
przyjaciel
przyjaciel17 grudnia 2017 o 18:18
Jak zawsze pięknie i aktywnie. Łapka w górę
Lubię to! 1
Madzia
Madziaprzyjaciel17 grudnia 2017 o 21:33
... a za każdym razem z pomocą i wsparciem rodziców, przyjaciół i instruktorów hufca, co pokazuje że więzi międzypokoleniowe w tym akurat środowisku są bardzo istotne, cenne i mocno pielęgnowane. Za te słowa i czyny wielkie oklaski
Lubię to! 2

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Ostatnie opinie
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.