Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

(FOTO) Wielkie straty spowodowane wichurą [AKTUALIZACJA]

Szalejąca wichura dokonała niemałego spustoszenia w Jaworze.

Fot. Paweł Sasiela © Paweł Sasiela

Zerwane zostały linie wysokiego napięcia, w wielu miejscach zabrakło prądu. Z tego powodu nie pracowała część marketów. Z wielu kamienic w centrum miasta posypały się dachówki. Straż pożarna od doby pracuje nieustannie, zabezpieczając miejsca, w których zagrożenie bezpieczeństwa jest największe. Godzinami brakowało chwili, gdy nie było słychać jadącego na sygnale wozu strażackiego.

Wiatr wyrywał drzewa z korzeniami. Uszkodzonych zostało m.in. wiele ogrodzeń, także przy placach zabaw. Ponadto zniszczony został fragment płotu przy publicznym przedszkolu znajdującym się przy ul. Chopina. Duże zniszczenia miały miejsce również w Parku Miejskim.

Przy ulicy Strzegomskiej fragmenty komina, dachu i tynku spadły na stojący pod kamienicą samochód, powodując duże szkody. Podobnie było na ul. Żeromskiego, gdzie dachówka uszkodziła auto. Jak poinformowali nas mieszkańcy dachówki spadały także z niedawno remontowanego dachu. 

W miejscowościach wiejskich wiatr zrywał całe poszycia dachowe. Obok deszczu pojawił się również grad.

Reklama

Komentarze (209)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

friend
friend14 listopada 2017 o 19:24
Są zaniedbania, jest szkoda ze strony drzew.

Gmina w tym wypadku może ponosić odpowiedzialność m.in. z art. 415 kodeksu cywilnego. Z przepisu tego wynika, że kto z winy swej wyrządził drugiemu szkodę, jest zobowiązany do jej naprawienia. Niezależnie od powyższego, istotne znaczenie – w kontekście odpowiedzialności gminy – mają przepisy ustawy o drogach publicznych, a w szczególności na uwagę zasługuje art. 20 pkt 16. Przewiduje on, że do zadań zarządcy drogi (a takim jest gmina wobec dróg gminnych) należy utrzymywanie zieleni przydrożnej, w tym sadzenie i usuwanie drzew oraz krzewów. Warto też dodać, że katalog zadań zarządcy drogi (tu gminy) jest zbiorem otwartym, co wynika z treści ww. przepisu. Natomiast w art. 4 pkt 20 ww. ustawy zdefiniowano utrzymywanie zieleni jako wykonywanie robót konserwacyjnych, porządkowych i innych zmierzających do zwiększenia bezpieczeństwa i wygody ruchu.
Lubię to! 1
Leon
Leon10 listopada 2017 o 07:53
Dzięki za naprawę powalonego ogrodzenia obok Kormedu.
Lubię to! 2
borus
borus8 listopada 2017 o 12:48

Orkan Marcin w weekend przyniesie wichury, ulewy i duże ochłodzenie
Ubiegły weekend uraczył nas pogodnym niebem i przyjemnym ciepłem. Koniec tego tygodnia nie będzie tak łaskawy. Za sprawą orkanu Marcin spodziewamy się przeszywającego wichru, ulewnych deszczy i dużego ochłodzenia. W których regionach wiać będzie najmocniej?

http://www.twojapogoda.pl/wiadomosc/2017-11-08/orkan-marcin-w-weekend-przyniesie-wichury-ulewy-i-duze-ochlodzenie/
Lubię to! 1
tajemniczy krąg
tajemniczy krąg8 listopada 2017 o 09:49
To prawda, miasto po Grzegorzu do dziś nie zostało uprzątnięte, ale co tam, zbliża się 11.11. i może znów zostaniemy otoczeni kręgiem przez zespół z gminy, w której mieszka obecna sekretarz?
Lubię to! 2
$
$tajemniczy krąg8 listopada 2017 o 10:03
Ale za to wreszcie pójdą do Kościoła!
Lubię to! 2
katolik
katolik$8 listopada 2017 o 10:12
Masz racje, nigdy nie jest za późno, aby się nawrócić, żałować za grzechy i postanowić poprawę. Mam nadzieję, że na tą okoliczność będzie wygłoszone jakieś specjalne kazanie, wszak to wyjątkowe święto oglądać w kościele co niektóre dostojne osoby.
Lubię to! 2
Leon
Leon8 listopada 2017 o 09:02
Powalonym ogrodzeniem obok Kormedu nikt się nie przejmuje. Tymczasowo założone taśmy nie stanowią jednak żadnego zabezpieczenia przed małolatami którym przybył nowy niebezpieczny plac zabaw.
Lubię to! 1
Jolka
Jolka30 października 2017 o 18:17
Jacuś z Krzysiami już śpiewają:,, Orkan Grzegorz czy Ksawery wina Bery"
Lubię to! 11
na 2 głosy
na 2 głosyJolka30 października 2017 o 19:58
a Monia: "znów z piarem mi nie wyszło..."
Lubię to! 5
Areczek
AreczekJolka30 października 2017 o 20:37
Wszystko winą Bery, mamy na to dowody - fziu, bziu!
Lubię to! 6
zaufanie
zaufanie30 października 2017 o 16:14
Już niedługo się okaże, czy Daniel Iwański żartował, czy też powiedział prawdę, jak to było z tymi obietnicami wyborczymi: "Można obiecywać wiele rzeczy, bo byliśmy zdeterminowani żeby się dostać [...]". Czy jaworzanie stracą zaufanie, czy też złożone im słowo zostanie dotrzymane i do końca kadencji zostaną zrealizowane obietnice wyborcza p.Bery?
Lubię to! 4
stan finansów gminy
stan finansów gminyzaufanie30 października 2017 o 17:43
Mijają 3 lata zatrudnienia p.Bery na wysokopłatnym stanowisku burmistrza, powierzony mu do dyspozycji przez jaworzan 3-letni budżet potocznie mówiąc został "skonsumowany", a realizacji obietnic wyborczych nie widać (czynny wyremontowany basen letni, wybudowana hala widowiskowa z kinem, nowe boisko przy szkole 1, wyremontowane gminne zabytki, a zwłaszcza odstraszający turystów zamek, darmowa komunikacja miejska, a nie jeden autobus, praca dla jaworzan, a nie dla mieszkańców powiatu świdnickiego-i to wszystko z wykorzystaniem środków zewnętrznych, a nie jedynie z własnych dochodów gminy, czyli z pieniędzy lokalnej społeczności i na kredyt mieszkańców, który będą spłacać przez kolejne lata). Na realizację został już niecały rok. Czy można z jednorocznego budżetu zrealizować wszystkie obietnice wyborcze na raz (w jednym roku) i to bez zadłużania gminy?
Lubię to! 6
Adrian
Adrianstan finansów gminy30 października 2017 o 18:30
zmień płytę bo się już zdarła i nie działa
Lubię to! 10
zgadzam się
zgadzam sięstan finansów gminy30 października 2017 o 18:51
działa, działa :)
Lubię to! 6
Adrian
Adrianstan finansów gminy30 października 2017 o 18:56
tylko na ciebie, bo reszta ma z tego beke
Lubię to! 9
jak
jakstan finansów gminy30 października 2017 o 19:01
Adrianie, Ty to nie reszta świata, ale przynajmniej zaistniałeś tu i to się ceni, że czytasz ten portal
Lubię to! 4
potrzeby jaworzan
potrzeby jaworzan30 października 2017 o 11:53
Do *** wiesz co to jest hierarchia potrzeb wg Maslowa? Głosi ona, że potrzeby tworzą układ hierarchiczny (piramida Maslowa), przy czym zachowanie człowieka jest motywowane przez niezaspokojone potrzeby. Zaspokojenie potrzeb w pierwszej kolejności niższego rzędu, jest warunkiem zaspokajania kolejnych potrzeb - wyższego rzędu. Działania są skazane na niepowodzenie, jeśli zaspokaja się pewien poziom potrzeb, ignorując poziom hierarchicznie niższy. Najbardziej podstawowe potrzeby mają charakter fizjologiczny: jedzenie, picie, ogrzewanie, schronienie i odpoczynek. Następną potrzebą, jaką odczuwamy, jest potrzeba stabilizacji-bezpieczeństwa, od gwarancji zatrudnienia (co jest w dzisiejszych czasach trudniejsze do spełnienia niż dawniej) do schronienia (dachu nad głową) i ochrony zdrowia (coraz bardziej rozpowszechniona jest oferowana przez pracodawcę prywatna opieka zdrowotna). Oprócz tego Maslow wymienił potrzeby społeczne-afiliacji, te związane z kontaktem z innymi ludźmi. Imprezy są przykładem środowiska społecznego. Kolejny, wyższy poziom obejmuje potrzebę odbioru społecznego-szacunku i uznania w środowisku oraz wiedzy i estetyki-samorealizacji. Potrzeby podstawowe i stabilizacji są potrzebami niższego rzędu i póki one nie zostaną zaspokojone, to dostarczanie potrzeb wyższego rzędu (społecznych, odbioru społecznego, wiedzy i estetyki) nie spowoduje zadowolenia. Mówiąc w skrócie, jeśli np. mieszkańcowi leje się na głowę, lub codziennie musi patrzeć na obdrapany, brudny budynek i klatkę schodową, to nie ma sensu przekonywać go, że powinien być zadowolony, bo mógł wysłuchać jakiegoś koncertu.
Lubię to! 5
brak realizacji obietnic
brak realizacji obietnicpotrzeby jaworzan30 października 2017 o 16:02
krótko mówiąc jaworzanie są źli, jak nie realizuje się ich priorytetowych potrzeb, które kandydat na burmistrza obiecał zrealizować, jak go wybiorą, a w zamian-za te pieniądze-sadzi się drzewka, kwiatki i rabatki, remontuje puste skwerki, "imprezuje"
Lubię to! 5
poniedziałek
poniedziałekbrak realizacji obietnic30 października 2017 o 18:33
wreszcie mamy burmistrza który realizuje swoje obietnice
Lubię to! 3
ani śladu
ani śladubrak realizacji obietnic30 października 2017 o 18:51
chyba swoje, bo nie te, dane jaworzanom-tych brak
Lubię to! 5
Idiotyzm
Idiotyzm30 października 2017 o 10:06
Ludzie, na prawdę jesteście durni. Czytam te komentarze i wierzyć mi się nie chce, że robicie spory o burmistrza którego sami wybraliście. Obwiniacie burmistrza o straty , gdzie przyszedł huragan który wiał 115 km/h i wszystko poniszczyl, jaka jest w tym wina Bery? Trzeba być nienormalnym żeby takie coś pisać..cieszcie się że skończyło się tylko na szkodach w mieście i nikt nie zginął. Szkoda że nie piszecie nic o poprzednim burmistrzu który miał 12 lat na to żeby coś zrobić. Jawor się zmienia teraz..nie da się wszystkiego zrobić na raz..wy w ogóle jestescie ludzmi ? Nie jest latwo zapanowac nad calym miastem. Myślicie że Bera się rozdwoi i będzie wszystko naprawial na raz? Budynki, dachy, zamki nie zamki i co jeszcze..jak te sępy wszystko byście chcieli i najlepiej - krytykowali. A jak burmistrz zrobi targi chleba to wszyscy idą pod scenę posłuchać jak gwiazda śpiewa, a później co ? "Oj, pan burmistrz w tym roku dał *** (Bo i takie komentarze czytałam) - Ale na koncercie stało się fajnie ;)
Zmadrzejcie trochę.
Lubię to! 11
bez lukru
bez lukruIdiotyzm30 października 2017 o 11:17
a co do tej pory-przez 3 lata, Bera wyremontował, proszę o konkrety? co do koncertów, to jak jest, to normalne, że ludzie przychodzą, ale jakby jaworzan zapytał co wolą, żeby za te pieniądze zrobić-1 drogą 1-3 dniową imprezę, czy w to miejsce jakiś-konkretny remont, to pewnie wybraliby remont, tylko nikt ich o to nie pyta, a potem zdziwienie, że niezadowolenie mieszkańców
Lubię to! 6
123
123bez lukru30 października 2017 o 18:34
co zrobił przez 3 lata starosta
Lubię to! 8
foto
fotobez lukru30 października 2017 o 18:49
do 123-starosta realizuje to, do czego się zobowiązał, a jak zestawisz to co zrobił starosta przez te 3 lata z tym, co zrobił burmistrz, to burmistrz może mieć powód, by wpaść w kompleksy.
Lubię to! 5
123
123bez lukru30 października 2017 o 18:54
konkretnie a nie ogólniki, pytałem konkretnie co zrobił starosta przez 3 lata
Lubię to! 8
:)
:)bez lukru30 października 2017 o 19:02
Ty wymień najpierw co zrobił burmistrz, to będzie do czego porównywać
Lubię to! 4
123
123bez lukru30 października 2017 o 19:06
to ty wymień
Lubię to! 6
RW
RWIdiotyzm30 października 2017 o 11:22
A ja mam pytanie ile dróg w mieście przez te 3 lata wyremontował obecny burmistrz. Proszę wymieńcie które.
Lubię to! 8
WR
WRRW30 października 2017 o 18:35
jakie zabytki przez 3 lata wyremontował starosta proszę wymienić
Lubię to! 5
żartowniś
żartowniśRW30 października 2017 o 18:48
WR-ale odlot zaliczyłeś, a jakimi to starosta zabytkami zarządza, które powinien wyremontować? a poza tym, to nie starosta naobiecywał jaworzanom gruszek na wierzbie, byle się dostać
Lubię to! 4
zawiedziony
zawiedzionyIdiotyzm30 października 2017 o 11:23
Bera naobiecywał nam jaworzanom wszystko naraz, wybraliśmy go na 4-letnią kadencję, by to zrealizował, to niech zrobi co nam obiecał. Chcesz powiedzieć, że Daniel Iwański mówił prawdę z tymi obiecankami na wyrost, bez pokrycia? Jeśli tak, to czuję się oszukany.
Lubię to! 8
as
aszawiedziony30 października 2017 o 18:36
brawo burmistrz za realizację swoich obietnic
Lubię to! 4
brak realizacji obetnic
brak realizacji obetniczawiedziony30 października 2017 o 18:46
dobrze to ująłeś "swoich", czyli chyba m.in. tych złożonych strzegomianom i świdniczanom, bo na pewno nie tych złożonych jaworzanom
Lubię to! 5
beti
betizawiedziony30 października 2017 o 18:49
ja jestem bardzo zadowolona z wyboru pana Bery na burmistrza
Lubię to! 6
minimalizm
minimalizmzawiedziony30 października 2017 o 18:59
beti, ależ nikt Ci tutaj nie zabrania być z niego bardzo zadowolonej, ludzie mają różne gusta i różny poziom wymagań, skoro Tobie wystarczy to co robi, to Twój wybór, ale przyjmij też do wiadomości, że nie wszyscy są takimi minimalistami jak Ty, że inni mają trochę wyższe oczekiwania, a przynajmniej te, aby zrealizował to, co im obiecał.
Lubię to! 4
beti
betizawiedziony30 października 2017 o 19:05
mój poziom wymagań jest wysoki dlatego jestem bardzo zadowolona z obecnego burmistrza i realizuje to co obiecał
Lubię to! 5
podziel sią z nami
podziel sią z namizawiedziony30 października 2017 o 19:07
czyli co Ci konkretnie obiecał i to realizuje?
Lubię to! 3
beti
betizawiedziony30 października 2017 o 19:09
wszystko
Lubię to! 5
wow
wowzawiedziony30 października 2017 o 19:11
jak wszystko?! aż tak blisko z nim jesteś?
Lubię to! 3
;)
;)zawiedziony30 października 2017 o 19:11
czy beti to Monia, czy Monia to beti?
Lubię to! 2
beti
betizawiedziony30 października 2017 o 19:12
beti to beti
Lubię to! 5
spoko
spokozawiedziony30 października 2017 o 19:14
wiesz, nie wnikamy jak Tam Cię zwie ;)
Lubię to! 3
beti
betizawiedziony30 października 2017 o 19:17
kto
Lubię to! 4
oj beti
oj betizawiedziony30 października 2017 o 19:19
jak to kto-ten, z którego jesteś tak zadowolona, co robi dla Ciebie wszystko-przecież dopiero co sama o tym mówiłaś
Lubię to! 4
beti
betizawiedziony30 października 2017 o 19:25
robi wszystko ala mnie i dla mieszkańców
Lubię to! 5
ona
onazawiedziony30 października 2017 o 19:27
no wybacz beti, ale dla mnie nie zrobił jeszcze nic, a mieszkam tu od urodzenia
Lubię to! 4
beti
betizawiedziony30 października 2017 o 19:30
a ja jestem bardzo zadowolona że mamy takiego wspaniałego burmistrza
Lubię to! 5
akeptacja
akeptacjazawiedziony30 października 2017 o 19:34
beti, ale czy ktoś chce Ci tą Twoją radość odebrać? bądź sobie zadowolona, masz prawo do okazywania uczuć i emocji i skoro czujesz taką potrzebę, to rób to
Lubię to! 3
:)
:)zawiedziony30 października 2017 o 19:36
lubimy Cię radosna beti-witaj w gronie forumowiczów
Lubię to! 4
beti
betizawiedziony30 października 2017 o 19:39
to świetnie że masz takie samo zdanie jak ja
Lubię to! 4
ja
jazawiedziony30 października 2017 o 19:39
może nadejdzie taka chwila, że radosna beti się otworzy i podzieli się z nami swoimi doświadczeniami, które wprawiły ją w taki radosny nastrój, może i nam się udzieli ;)
Lubię to! 4
akceptacja
akceptacjazawiedziony30 października 2017 o 19:42
oj beti, Twoja radość trochę za daleko Cię poniosła-nie mam takiego samego zdania jak Ty, tylko akceptuję Twoją odmienność, Twój odmienny stan umysłu, emocji, itp.
Lubię to! 4
beti
betizawiedziony30 października 2017 o 19:44
o jakie doświadczenia pytasz, śmiało
Lubię to! 4
np
npzawiedziony30 października 2017 o 19:47
o doświadczenia z tym, co konkretnie dla Ciebie takiego zrobił, że jesteś taka zadowolona
Lubię to! 5
beti
betizawiedziony30 października 2017 o 19:50
pisz konkretnie co chcesz wiedzieć a nie kluczysz
Lubię to! 5
spokojnie
spokojniezawiedziony30 października 2017 o 19:53
beti, nikt tu nie zamierza w Ciebie nic na siłę wyciągać, jak będziesz chciała, to sama się z nami podzielisz tymi wiadomościami-może podasz nam jakieś konkretne przykłady tego, co dla Ciebie zrobił, że jesteś taka z niego zadowolona
Lubię to! 4
beti
betizawiedziony30 października 2017 o 19:59
zobacz jaki piękny będziemy mieli basen i darmową komunikację. Te skwery na których można posiedzieć i place zabaw i co najważniejsze chodnik po których można normalnie w szpilkach śmigać
Lubię to! 6
rozsądny
rozsądnyzawiedziony30 października 2017 o 20:07
beti, Skarbie, jak ten basen zobaczę czynny na własne oczy, to mnie też ogarnie radość, póki co od 3 lat jest ciągle w fazie obietnic, no co najwyżej ostatnio został narysowany, komunikacji tez póki co nie ma, więc ta radość, która mnie ogarnęła 3 lata temu, jak usłyszałem, że będzie zdążyła już ze mnie zejść. Na plac zabaw dla moich dzieci jest za późno, bo wyrosły, a na skwerek dla mnie za wcześnie, a i tak jest za zimno, by tam siedzieć i nie ma z kim pogadać, bo świeci pustkami.
Lubię to! 4
emeryt
emerytzawiedziony30 października 2017 o 20:17
martwi mnie tylko to, czy jak te wszystkie obietnice zamierza wykonać w jednym roku-tylko z jednorocznego budżetu, to czy nie zadłuży gminy tak, że będziemy musieli to zadłużenie potem spłacać z własnej kieszeni przez następne lata-w podwyżkach podatków, śmieci, wodzie i ścieków
Lubię to! 4
emeryt 2
emeryt 2zawiedziony30 października 2017 o 20:19
fakt, nasze emerytury nie urosły tak szybko, jak podatki i opłaty przez te 3 lata
Lubię to! 4
z życia wzięte
z życia wziętezawiedziony30 października 2017 o 20:28
Pytanie tylko, czy nas będzie stać na ten basen, kino i inne oferty kulturalno-sportowe? Czy nasze dzieci i wnuki będą tu miały pracę i za co żyć, czy też będziemy musieli ich wspierać ze swoich emerytur, albo stąd wyjadą za pracą. Z tego co słyszałem, to pan burmistrz zwalnia jaworzan a zatrudnia jakiś swoich ludzi z poza Jawora. Znam jedną jaworską rodzinę z 2 dzieci, która przez niego została bez źródła utrzymania, bo zwolnił pracownika.
Lubię to! 5
drożej
drożejzawiedziony30 października 2017 o 20:51
czyli za burmistrza Bery miało być lepiej, a jaworzanie ubożeją
Lubię to! 4
mieszkaniec
mieszkaniecIdiotyzm30 października 2017 o 11:58
a nie przyszło Ci do głowy, że może jaworzanie woleliby, aby Bera nie wydawał tyle pieniędzy na 1-3 dniowe imprezy, a w to miejsce robił remonty?
Lubię to! 5
Lolo
LoloIdiotyzm30 października 2017 o 12:17
Bez lukru, RW, zawiedziony - toś się nam rozpisał. 3 komentarze w ciągu 6 minut. Idziesz na rekord?
Lubię to! 2
uhahany
uhahanyLolo30 października 2017 o 13:02
Tobie to się musi nudzić, że ludziom czas mierzysz na forum :D
Lubię to! 3
Jasio
JasioIdiotyzm30 października 2017 o 13:02
Jak się nazwałeś tak myślisz. Nie rozumiesz, że za koszt wybudowania letniego basenu, który będzie nadawał się do użytku tylko 1,5 miesiąca w roku, nie wspominając o kosztach jego utrzymania, można wyremontować, tak jak powinno to wyglądać, aby zachować zabytkowy ich charakter, kilka ulic i chodników w centrum miasta, albo elewacji budynków. Nie można obwiniać rządzących miastem za różnego rodzaju klęski żywiołowe to oczywiste, ale można i należy za przygotowanie do nich oraz za wygląd i estetykę miasta. Jak mówi się o remontach ulic czy budynków to ciągle nie ma na to pieniędzy, ale już na populistyczne inwestycje typu basen, czy darmowa komunikacja to znajdują się miliony albo setki tysięcy złotych.
Lubię to! 1
tracę zaufanie
tracę zaufanieJasio30 października 2017 o 15:55
Jasio-póki co Bera żadnego basenu letniego nie wybudował, ani nie wyremontował, choć minęły już 3 lata i 3-letni budżet został "skonsumowany", więc potocznie mówiąc NIE ŚCIEMNIEJ LUDU, to po pierwsze, a po drugie, to dlaczego obiecywał jaworzanom, że jak go zatrudnia na 4-letni kontrakt (jak go na ta kadencje wybiorą), bo im ten basen wyremontuje? chcesz powiedzieć, że to był BFEF, byleby tylko się dostać, jak to powiedział. D.Iwański?
Lubię to! 6
vice versa
vice versaIdiotyzm30 października 2017 o 16:26
czy mądry jest ktoś, kto oddzielnie pisze "naprawdę", jako partykułę podkreślającą prawdziwość komunikowanego w zdaniu sądu, używaną z reguły przed wyrażeniem, do którego się odnosi, dodawaną do rzeczownika, czasownika, przymiotnika, przysłówka lub liczebnika?
Lubię to! 3
Jasio
Jasio30 października 2017 o 09:38
Jaworzanie to taka dziwna społeczność. Mają wielkomiejskie marzenia i wierzą, że takie inwestycje jak letni basen, darmowa komunikacja miejska czy też fabryka Mercedesa przybliżą ich do takich metropolii jak choćby Wrocław. W tym bujaniu w obłokach utwierdzają ich lokalni politycy, a zwłaszcza ci z ratusza. Nie są w stanie zaakceptować, że małe też może być piękne. Jawor jedno z najpiękniejszych małych miast w Polsce przytłacza tymczasem brudem i zniszczoną infrastrukturą. Te zdjęcia pokazują prawdziwy obraz tego miasta. Krzywe chodniki, dziurawe ulice, odpadające z budynków tynki, sypiące się dachy. Ulice Kościuszki i Chopina w jeszcze gorszym stanie niż za komuny. Te wszystkie dotychczasowe remonty chodników, czy skwerów rażą fuszerką i brakiem jakichkolwiek koncepcji urbanistyczno - architektonicznych. Jeden chodnik czerwony drugi szary, skwerek biały itd. Włodarzom miasta polecam aby przejechali się chociażby do takiego Trutnowa czy do miasta partnerskiego Turnova w Czechach i zobaczyli jak wygląda małe miasto, choć u nich komuna trzymała się jeszcze mocniej niż u nas. Tymczasem dla ponad 3 tysięcy jaworzan główny problem to światła na ul Piastowskiej i Szpitalnej, oczywiście żeby było wielkomiejsko. Wszystko jest już zrobione brakuje tylko świateł, bo jak jest szaro, to będzie kolorowo.
Lubię to! 7
Unknown
UnknownJasio30 października 2017 o 17:54
W końcu jakiś rzeczowy komentarz pokazujący prawdę. Brawo! więcej takich a będzie tutaj merytoryczna dyskusja. Z tymi światłami to Twój komentarz jest strzałem w 10 !!! Bo jak światła powstaną i otworzą remontowane ulice remontowane oraz S3 to ludzie będą mówić po co tam te światła jak ktoś ma stać a nikt nie jedzie z naprzeciwka i jezdzić nie będzie !!. Ale zawsze jest powód żeby ponarzekać prawda?? W artukule o budowie ronda na Kuzienniczej tez mnie zjechali jak to poprzednia władza tyle zrobiła .. a jak spytałem się czy zrobiła to wszystko w ciągu 3 lat to nastała cisza.
Lubię to! 1
folia
foliaUnknown30 października 2017 o 18:08
Wystarczą inteligentne światła ale kto to zrozumie
Lubię to! 0
Unknown
UnknownUnknown30 października 2017 o 18:34
Ale po co ??
Lubię to! 1
Reklama
Krzychu
Krzychu29 października 2017 o 23:46
Na usuwanie szkód, też trzeba będzie wysupłać sporo kaski.
Lubię to! 7
🤔
🤔29 października 2017 o 23:24
Trzeba dużo kasy na remonty. Burmistrz jakby tego nie słyszał, jakby był głuchy 🙉 Dalej będzie się bawił.
Lubię to! 10
Edzio
Edzio29 października 2017 o 21:40
Brawo, mój kochany. Już 127 komentarze natrzaskałeś. Pamiętaj, że jutro na rano do roboty.
Lubię to! 5
witam
witamEdzio30 października 2017 o 06:41
rano pewnie ratusz się odezwie ;)
Lubię to! 3
...
...29 października 2017 o 21:23
Koło Kormedu wiatr zniszczył metalowe ogrodzenie.
Lubię to! 0
!
!...29 października 2017 o 21:24
orlik na Przyrzeczu też rozwalony
Lubię to! 0
x
x!30 października 2017 o 21:47
A kto rozwalił? Przecież nie burmistrz.
Lubię to! 1
p
p29 października 2017 o 21:17
na Przyrzeczu w alei kasztanowej złamało na pół kasztana
Lubię to! 0
Kuba
Kuba29 października 2017 o 20:57
Zapomnieliście o powalonym drzewie na Rapackiego/Wyszyńskiego (znowu). Zablokowało wjazd do Parku Pokoju.
Lubię to! 0
M są
M sąKuba29 października 2017 o 21:04
Na Osiedlu Słowiańskim też dwa złamane drzewa.
Lubię to! 0
jaka stawka godzinowa?
jaka stawka godzinowa?29 października 2017 o 20:24
a burmistrz dziś występuje jako burmistrz, czy jako strażak, bo nie bardzo mogę po stroju rozpoznać?
Lubię to! 6
społecznie
społeczniejaka stawka godzinowa?29 października 2017 o 20:27
na Mikołaja też nie wygląda, ewentualnie może jako harcerz...
Lubię to! 6
odpowiedzialność karna i finansowa
odpowiedzialność karna i finansowa29 października 2017 o 20:02
Zarządzając nieruchomością można popełnić przestępstwo. Zarządca przyjmuje na siebie zobowiązanie do utrzymania nieruchomości w należytym stanie. Powinien zapewnić należyty stan techniczny nieruchomości – przeprowadzać niezbędne przeglądy, konieczne remonty, wykonywać zalecenia nadzoru budowlanego. Inaczej mówiąc – musi dbać, by zarządzana przez niego nieruchomość nie stwarzała zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi. Przy czym nie chodzi tu tylko o mieszkańców, ale także o osoby trzecie, które z nieruchomości korzystają, a nawet przechodzą obok niej. To bowiem zarządca odpowiada za odśnieżenie chodnika czy też usunięcie śniegu i sopli z dachu, czy schodów, które mogłyby zrobić krzywdę przechodniom. Jeśli cokolwiek się stanie, musi udostępnić na żądanie uprawnionych organów, w tym Prokuratury, wszelką niezbędną dokumentację potwierdzającą, że należycie wypełniał wszelkie obowiązki.
Lubię to! 3
borus
borusodpowiedzialność karna i finansowa29 października 2017 o 21:37
Czy też musi dbać o drzewostan koło nieruchomości i na swoim terenie
Lubię to! 2
teren
terenborus30 października 2017 o 06:36
na terenie gminie, w gminnych parkach. itp.
Lubię to! 3
masakra
masakra29 października 2017 o 19:57
całe szczęście, że nie ma ofiar w ludziach
Lubię to! 3
bilans strat w gminie
bilans strat w gminie29 października 2017 o 19:41
czy te straty można było przewidzieć i im zapobiec? kto nie dopełnił swoich obowiązków w nadzorze?
Lubię to! 7
pytanie
pytaniebilans strat w gminie29 października 2017 o 19:53
a kiedy ostatnio dendrolog przeglądał drzewa w mieście?
Lubię to! 4
AREB
AREBbilans strat w gminie29 października 2017 o 19:59
Bera grajek
Lubię to! 8
trudno
trudnoAREB29 października 2017 o 20:04
trzeba będzie ich z tych strat rozliczyć
Lubię to! 7
Reklama
jaworzanka
jaworzanka29 października 2017 o 19:23
Na litość Boską! Należy natychmiast naprawiać dachy i kominy w kamieniczkach starych, przedwojennych. Idąc kiedyś przez Rynek zobaczcie na kominy! One grożą zawaleniem nawet gdy nie wieje. Jakim cudem nasz dach przetrwał ten kolejny wicher to nie wiem, ale kawał cegły wyrąbał dziurę w dachu i przy okazji posypało się parę innych dachówek. Gdyby wtedy ktoś przechodził?
Lubię to! 6
efekty
efektyjaworzanka29 października 2017 o 19:27
to prawda, nam nie potrzeba więcej drzew i więcej zdjęć z wizerunkiem obecnie panującego, tylko więcej remontów gminnych obiektów
Lubię to! 5
niebezpiecznie
niebezpieczniejaworzanka29 października 2017 o 19:29
a widziałaś jak chybocą się rzeźby na wieży ratuszowej? mam wrażenie, że za chwilę jakaś na kogoś spadnie i będzie nieszczęście
Lubię to! 5
nie ZLK
nie ZLKniebezpiecznie29 października 2017 o 19:36
ratuszem osobiście zarządza burmistrz
Lubię to! 5
Absurd!
Absurd!jaworzanka29 października 2017 o 19:31
Efekty to niebezpiecznie, czy niebezpiecznie to efekty? :)
Lubię to! 0
?
?Absurd!29 października 2017 o 19:35
a może efekty wydawania gminnych pieniędzy na rabatki i osobistych fotopstryków, zamiast na remonty gminnych budynków?
Lubię to! 6
?!?!?!?!?!
?!?!?!?!?!29 października 2017 o 18:26
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,22579964,wiatr-zerwal-dach-z-centrum-zdrowia-dziecka-trwa-ewakuacja.html#Czolka3Img

Co ze stanem naszego państwa?!?!?!?!?!
Lubię to! 2
xD
xD?!?!?!?!?!29 października 2017 o 18:32
Czekam na komentarze, że za to winny jest Bera razem z orkanem Grzegorzem xDD
Lubię to! 4
bez jaj
bez jajxD29 października 2017 o 18:41
bez przesady, Bera nie zarządza krajem, tylko gmina i odpowiada tylko za zaniedbania w nadzorze nad gminnym drzewostanem i majątkiem
Lubię to! 5
Radek
RadekxD29 października 2017 o 18:47
Fazi idź polukrować na profilach burmistrza, obniżasz tu poziom tylko.
Lubię to! 6
Komentator
Komentator29 października 2017 o 18:24
Ta sytuacja obnaża stan bezpieczeństwa w Jaworze. Trzeba pieniędzy na te przeglądy i przycinki. Dosyć autopromocji burmistrza!
Lubię to! 11
na co wydać gminne pieniądze
na co wydać gminne pieniądzeKomentator29 października 2017 o 19:13
szkoda kasy na fotopstryków, co za nim biegają, za te pieniądze można by coś wyremontować
Lubię to! 8
Ratunku!
Ratunku!29 października 2017 o 18:01
Powiat w ruinie. Drzewa połamały się również na terenie powiatu. Wybierzmy nowych gospodarzy w następnych wyborach. Najlepiej tych z powiatu jaworskiego.
Lubię to! 4
pierwsza pomoc
pierwsza pomocRatunku!29 października 2017 o 18:05
co Ty, ja nie widziałem żadnego połamanego drzewa w "powiatowie", coś Ci się pomyliło, za to w mieście jest pełno strat
Lubię to! 5
plus
pluspierwsza pomoc29 października 2017 o 18:11
zobacz na zdjęcia
Lubię to! 1
foto
fotopierwsza pomoc29 października 2017 o 18:14
patrzę i widzę, że w Jaworze są duże straty z powalonych drzew, spadających poszyć dachowych i elementów konstrukcji i elewacji budynków
Lubię to! 7
kobietka
kobietka29 października 2017 o 17:57
dla mnie facet to powinien być męski, tzn. powinien potrafić coś naprawić, wyremontować, a nie tylko pięknie gadać, pindrzyć się przed kamerą i żyć na mój koszt-co sadzicie Panie, jakie są Wasze opnie?
Lubię to! 14
;)
;)kobietka29 października 2017 o 18:01
ups, to nie ten portal
Lubię to! 9
men in black
men in blackkobietka29 października 2017 o 18:14
No tak. Trzeba chłopa z j.j.mi, a nie ć.py
Lubię to! 7
Berek
Berekkobietka29 października 2017 o 23:15
... nie jest męski i nie ma j.j Dlaczego??? Bo Monika nim steruje jak chce. Ona jest szarą eminencją w rathausie.
Lubię to! 5
cukierek
cukierekBerek30 października 2017 o 07:51
a ten to już w ogóle nie jest w moim guście
Lubię to! 4
,,,
,,,29 października 2017 o 17:42
mamy wreszcie prawdziwego gospodarza
Lubię to! 5
yyy
yyy,,,29 października 2017 o 17:46
gdzie go schowałeś? pokaż go nam, to z chęcią go poznamy
Lubię to! 8
,,,
,,,yyy29 października 2017 o 17:49
to nasz uwielbiany E.najlepszy burmistrz
Lubię to! 2
yyy
yyyyyy29 października 2017 o 17:52
Ty do jakiejś sekty należysz, czy zakochałaś się?
Lubię to! 6
,,,
,,,yyy29 października 2017 o 17:56
doceniam starania naszego burmistrza i widzę zmiany na plus
Lubię to! 3
punkt widzenia
punkt widzeniayyy29 października 2017 o 17:58
no cóż, są gusty i guściki, a z gustami się nie dyskutuje
Lubię to! 4
Wyborca jaworski
Wyborca jaworski29 października 2017 o 17:38
Jawor w ruinie. Wybierzmy prawdziwego gospodarza w następnych wyborach. Ten lans obecnego już mi zbrzydł.
Lubię to! 13
:(
:(Wyborca jaworski29 października 2017 o 17:42
ciągle tylko słychać o sadzeniu drzewek, kwiatków i rabatek, drogich 1-3-dniowych imprezach, igrzyskach, balach, przyjęciach i gdzie człowiek nie otworzy, tam masa zdjęć z wizerunkiem obecnie panującego w różnych przebraniach
Lubię to! 12
jaworzanin
jaworzaninWyborca jaworski29 października 2017 o 17:43
Powiat w ruinie. Drzewa połamały się również na terenie powiatu. Wybierzmy nowych gospodarzy w następnych wyborach. Najlepiej tych z powiatu jaworskiego.
Lubię to! 3
Jaworzanin II
Jaworzanin IIjaworzanin29 października 2017 o 18:11
Odwracasz kota ogonem. Lanser musi odejść!
Lubię to! 10
kamera
kamerajaworzanin29 października 2017 o 18:16
może jakiś casting do modelingu albo teatru lub kina będzie?
Lubię to! 3
autor
autorWyborca jaworski29 października 2017 o 20:09
podaj mądralo kogo byś polecił na burmistrza?
Lubię to! 0
falstart
falstartautor29 października 2017 o 20:12
cierpliwości, jeszcze nie została zarządzona kampania wyborcza
Lubię to! 6
szkoda patrzeć
szkoda patrzeć29 października 2017 o 17:18
Bera odpowiada za obecny stan dachów i drzew. Przeglądy i remonty powinny być na bieżąco. Jednak zamiast przeglądów wybrał lansowanie się na imprezach, a biegający za nim fotopstryki prześcigają się w robieniu setek zdjęć. Taki z niego nieodpowiedzialny zarządca miasta.
Lubię to! 9
nowe zagrożenie?
nowe zagrożenie?szkoda patrzeć29 października 2017 o 17:33
sadzi nowe drzewka, a tych co są nie ma komu przeglądać i pielęgnować?
Lubię to! 4
hmm
hmmszkoda patrzeć29 października 2017 o 17:35
może nikt go nie uświadomił, że on nie rządzi państwem, a tylko zarządza powierzonym mu przez lokalną wspólnotę gminnym majątkiem?
Lubię to! 5
666
666szkoda patrzeć29 października 2017 o 17:45
te dach ją w takim stanie od kiedy?
Lubię to! 2
info
info66629 października 2017 o 17:47
3 lata temu p.Bera obiecał remont gminnych budynków, wiec od 3 lat
Lubię to! 7
żywy
żywy66629 października 2017 o 17:51
a na ul.Zamkowej to co samo się zrobiło
Lubię to! 1
lisek
lisek29 października 2017 o 17:11
to są skutki nierobienia remontów od czasu zakończenia wojny. Teraz wszystko wychodzi
Lubię to! 5
???
???lisek29 października 2017 o 17:14
wszystkiego naraz po wojnie nie da się wyremontować, trzeba to robić sukcesywnie z corocznego budżetu gminy z pozyskaniem środków zewnętrznych, pytanie-co wyremontował przez 3 lata p.Bera?
Lubię to! 8
Absurd!
Absurd!???29 października 2017 o 17:17
Kurna, koleś, Ty masz jakiś etat na tym forum czy co? Od ponad dwóch godzin siedzisz na portalu i smarujesz. Łącznie jest już 63 komentarzy w kwestii dotyczącej strat po wichurze. APEL DO ADMINISTRACJI: WPROWADŹCIE WIDOCZNE NUMERY IP JAK NA PRW!
Lubię to! 4
:)
:)???29 października 2017 o 17:18
jestem samotny i szukam bratniej duszy
Lubię to! 0
wyluzuj kolo
wyluzuj kolo???29 października 2017 o 17:19
Absurdzie, ale Cię męczy, że nie wiesz kto i co pisze :)
Lubię to! 3
Absurd!
Absurd!???29 października 2017 o 17:21
Wcale nie jest ciężko domyślić się kto je pisze. :)
Lubię to! 2
:
:???29 października 2017 o 17:24
Absurd, no to dawaj, ale nie licz na to, że ktoś poda Ci u wyniki testu
Lubię to! 3
Absurd!
Absurd!???29 października 2017 o 17:26
Koleś, przechodzisz sam siebie. Mam Tobie napisać, kto pisze na forum, i oczekiwać, że ta osoba mi odpisze, że to ona? Jeszcze tak kuriozalnego pomysłu to dawno nie słyszałem.
Lubię to! 4
:
:???29 października 2017 o 17:27
a widzisz, to wiesz, czy nie wiesz, czy liczyłes, że się dowiesz?
Lubię to! 3
rumak
rumak29 października 2017 o 16:46
ciekawe czy świeżo nasadzona Lipa ocalała? No co, martwię się
Lubię to! 6
ciekawy
ciekawyrumak29 października 2017 o 17:07
a to powalone drzewo na zdjęciu na ogrodzeniu to przy jakiej drodze rosło? czasem nie na powiatowej?
Lubię to! 3
...
...rumak29 października 2017 o 17:09
może "Grzegorz" przytargał je z gminnej, bo takie poszarpane
Lubię to! 2
balon
balon...29 października 2017 o 17:13
czyli ktoś im podrzucił
Lubię to! 2
Reklama
snail
snail29 października 2017 o 16:45
dobrze, że mamy nowego burmistrza bo teraz widać w jakim stanie było miasto
Lubię to! 2
dodaj jeszcze, że
dodaj jeszcze, żesnail29 października 2017 o 16:46
od 3 lat go mamy i nic się nie zmieniło
Lubię to! 9
x.x
x.xdodaj jeszcze, że29 października 2017 o 16:50
chodniki mamy nowe
Lubię to! 2
...
...dodaj jeszcze, że29 października 2017 o 16:51
chyba powiatowe
Lubię to! 6
x.x
x.xdodaj jeszcze, że29 października 2017 o 16:56
a jakie powiat zrobił oczywiście za swoją kasę?
Lubię to! 2
RW
RWdodaj jeszcze, że29 października 2017 o 17:06
Wszystkie robi za swoją, a do niektórych dokładają gminy.
Lubię to! 6
3 lata stracone
3 lata straconesnail29 października 2017 o 16:48
zamiast sadzić drzewka i rabatki, "imprezować", powinien remontować gminne budynki
Lubię to! 9
sprawiedliwy
sprawiedliwy3 lata stracone29 października 2017 o 16:51
powiedz to temu który byli ostatnie 3 kadencje i zapytaj dlaczego remontów nie zrobił
Lubię to! 2
zapytałem
zapytałem3 lata stracone29 października 2017 o 16:55
robili-wyremontowali prawie wszystkie gminne budynki użyteczności publicznej (szkoły, przedszkola, przychodnie, ECMEN), cześć dachów w budynkach mieszkalnych, gminne ulice i chodniki, płytę rynku
Lubię to! 7
baju baj
baju baj3 lata stracone29 października 2017 o 16:58
skoro był tak dobrze to dlaczego jest tak żle.
Lubię to! 2
odp
odp3 lata stracone29 października 2017 o 16:59
jest źle, bo nic się nie remontuje
Lubię to! 5
abc
abc3 lata stracone29 października 2017 o 17:04
skoro tyle został wyremontowane to co się teraz wali. Poza tym trzy kadencjie to 12 lat
Lubię to! 3
yyy
yyy3 lata stracone29 października 2017 o 17:07
jak to co się wali-to, co 3 lata temu obiecał zrobić p.Bera i do tej pory nie zrobił
Lubię to! 4
Do sprawiedliwy
Do sprawiedliwy3 lata stracone29 października 2017 o 17:09
Twój pupil rządzi już 3 lata a ty ja długo jeszcze zamierzasz odwoływać się do poprzednika.Ja głosowałem na Berę bo wiele mi naobiecywał , dlatego ja się pytam obecnego co z obietnicami wyborczymi bo o skwerkach w kampanii chyba nie było mowy .
Lubię to! 6
beti
beti3 lata stracone29 października 2017 o 17:17
uczę się od najlepszych i dlatego zamierzam głosić " Przez ostatnie 12 lat Jaworzanki i Jaworzanie .....
Lubię to! 3
Gosia
Gosia3 lata stracone29 października 2017 o 17:18
Jak długo będziecie jeszcze zwalać na poprzedników? To już się robi nudne.
Lubię to! 8
nauka nie idzie w las
nauka nie idzie w las3 lata stracone29 października 2017 o 17:20
beti, ucz się dalej od najlepszych, bo "jaworzanie" i "jaworzanki" pisze się z małej litery ;)
Lubię to! 3
zagrożenie
zagrożenie29 października 2017 o 16:45
oby się nikomu nic nie stało, bo nie chciałbym być w skórze zarządcy
Lubię to! 7
!
!zagrożenie29 października 2017 o 17:26
krótko mówiąc kryminał
Lubię to! 4
straszne
straszne29 października 2017 o 16:39
masakra-taka dachówka, albo cegła dostać w głowę :(
Lubię to! 6
sypie się
sypie się29 października 2017 o 16:09
a za ratusz i zamek kto odpowiada?
Lubię to! 5
Autor
Autorsypie się29 października 2017 o 16:12
Odpowiedz mi lepiej, w jakim stanie go przejął po 12 latach rządów poprzedniego burmistrza.
Lubię to! 4
Nie żartuj !
Nie żartuj !Autor29 października 2017 o 16:24
Człowieku on rządzi już 3 lata a wcześniej 4 lata był radnym i nie wie w jakim stanie jest ratusz ?
Lubię to! 10
brak nawet zabezpieczenia przed degradacją
brak nawet zabezpieczenia przed degradacjąAutor29 października 2017 o 16:28
w zamku z elewacji odpadają cegły i ozdobne elementy, nie ma szyb w oknach, deszcz i mróz dostaje się do wnętrza, niszczeją drewniane futryny, podłoga, niszczeją ściany, aż dziw, że jeszcze konserwator zabytków i nadzór budowlany nie interweniowali
Lubię to! 7
RW
RWAutor29 października 2017 o 16:36
Urbański wyremontował dużą część powierzchni dachu, oraz wieżę, która teraz pełni funkcję atrakcji turystycznej. To tak więc jednak coś zrobił, a teraz od 3 lat nic - zamek niszczeje.
Lubię to! 11
xxx
xxxAutor29 października 2017 o 16:38
dobre sobie, zamek w takim stanie jest od 70 lat a ty piszesz jak by był nówką i nagle się zaczął się sypać. To ruina
Lubię to! 1
Do XXX
Do XXXAutor29 października 2017 o 16:41
Burmistrz przed wyborami obiecywał że pozyska fundusze europejskie na remont zamku i co ? Obiecanki cacanki a ......
Lubię to! 10
y
yAutor29 października 2017 o 16:41
wybacz, ale mieszkam w Jaworze od urodzenia i okna zamku nie mają żadnego zabezpieczenia za tej kadencji, wcześniej chociaż folia były zabezpieczane
Lubię to! 5
pytanie
pytanieAutor29 października 2017 o 16:44
fakt, p.Bera naobiecywał jaworzanom, wybrali go, wypłacają mu co m-c ponad 11 tys. zł, oddali do dyspozycji 4-letni budżet i co do tej pory zrobił z tych obietnic?
Lubię to! 9
nul
nulAutor30 października 2017 o 17:16
po 3 latach brak realizacji obietnic a kasa z 3 lat wydana
Lubię to! 2
sypie się
sypie sięsypie się29 października 2017 o 16:13
a co to ma do rzeczy-pytam kto teraz odpowiada, bo z nich się sypią dachówki i cegły
Lubię to! 6
Autor
Autorsypie się29 października 2017 o 16:19
Ma to do rzeczy, że przejął to w określonym stanie. Pamiętam, jak wyglądał Jawor kilkanaście oraz kilka lat temu. Cegły wypadają z budynku? A to ciekawe, bo wobec tego ratusz by się zaraz zawalił. Jak chcesz pisać, to 3x się zastanów, bo ciemny lud tego nie czyta i tego nie kupuje.
Lubię to! 2
Zenek
Zeneksypie się29 października 2017 o 16:20
Zostawili ruiny i teraz się sypią. Rozliczyć poprzednie władze, mieli tyle lat że można było wszystkie kamienice wyremontować
Lubię to! 2
aż jestem ciekaw
aż jestem ciekawsypie się29 października 2017 o 16:23
to zacznij od tego, co wyremontował naczelnik Białek, burmistrz Węgiel, Tomczak, Urbański i wreszcie sam Bera
Lubię to! 2
sypie się
sypie sięsypie się29 października 2017 o 16:24
Autorze, z ratusza spadają dachówki, a z zamku cegły, to nie są żarty i cynizm to nie wiele pomoże
Lubię to! 4
borus
borus29 października 2017 o 16:04
Czy decyzji o konieczności wycinek drzew nie powinni wydawać dendrolodzy. Problem w całym kraju. Nikt nie sprawuje opieki nad drzewostanem - zwłaszcza w miastach, przy liniach energetycznych, kolejowych, wzdłuż dróg. Drzewa sadzone byle jak i byle gdzie - małe drzewko inaczej wygląda za 20 lat.
Drzewa stanowią olbrzymie zagrożenie, kiedy ich stan jest opłakany. W miastach - zwłaszcza topole - ich korzenie czynią olbrzymie szkody dla inżynierii podziemnej. Często system korzeniowy drzew jest kiepski i nie wytrzymuje naporu silnych wiatrów i drzewa przewracają się na budynki, samochody - czynią szkody. Czas zrobić porządek z kasztanowcami i topolami – to są drzewa do parków, terenów zielonych a nie przy budynkach i ulicach. Dlaczego na posadzenie drzew w obrębie miasta nie wydaje sie decyzji - tak jak na obiekt budowlany. Po 10-ciu latach to drzewo jest chronione prawem pomimo, że jego lokalizacja - zwłaszcza blisko budynku jest zagrożeniem. Wszystko ma swoje miejsce i drzewa też - na terenach zielonych, parkach. Przy budynkach tylko niskie drzewa i krzewy. Taki bałagan jest w całym kraju.
Kto za to odpowiada w Jaworze??????
Lubię to! 5
borus
borus29 października 2017 o 16:03
Za zabezpieczenie cmentarza przed szkodami, które powstają podczas huraganów, nawałnic i przewracanych drzew odpowiada zarządca. Jeśli przewrócone drzewo uszkodzi nagrobek, zamiast płacić kilkanaście tysięcy złotych z własnej kieszeni, naprawę można pokryć z polisy zarządcy.

Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/wiadomosci/a/przewrocone-drzewo-zniszczylo-nagrobek-idz-po-pieniadze-do-zarzadcy,12622620/
Lubię to! 3
Prawnik z zawodu
Prawnik z zawoduborus29 października 2017 o 16:05
Długo będziesz jeszcze te linki do artykułów wklejać? Jaki to ma związek z artykułem? Żaden! Jeżeli wieje ponad 100 km/h, to drzewa się łamią. A jak nie wierzysz, to powołaj komisję śledczą w tej sprawie.
Lubię to! 6
nie żartuj sobie
nie żartuj sobiePrawnik z zawodu29 października 2017 o 16:11
jak się coś stanie, to i tak będzie powołana
Lubię to! 3
alleluja
allelujaPrawnik z zawodu29 października 2017 o 16:28
otwórz sobie gdzieś na portierni punkt porad własnych i przestań ciągle pod każdym artykułem wypisywać te swoje mądrości jako prawdę objawioną i do tego te linki żenujące
Lubię to! 3
borus
borusPrawnik z zawodu29 października 2017 o 21:43
A jakie prawo reprezentujesz, bo na gospodarce w ogóle się nie znasz.
Zawód też nie jest znany. N a drzewach trzeba się znać i o nie dbać.
Lubię to! 2
szkody osobowe i rzeczowe
szkody osobowe i rzeczoweborus29 października 2017 o 16:07
Tak samo jak drzewo uszkodzi osobę lub samochód. Zastanawiam się, kiedy ostatnio w gminie były przeglądy dendrologiczne, bo drzewa kładą się niczym zapałki?
Lubię to! 4
odpowiedzialnośc karna zarządcy nieruchomości
odpowiedzialnośc karna zarządcy nieruchomości29 października 2017 o 15:53
http://wspolnotymaleiduze.pl/czy-ja-pojde-siedziec-pani-mecenas/
Lubię to! 4
Prawnik z zawodu
Prawnik z zawoduodpowiedzialnośc karna zarządcy nieruchomości29 października 2017 o 15:58
Dalej się uczysz do egzaminu? Teraz z deliktów z prawa cywilnego?
Lubię to! 4
:(
:(29 października 2017 o 15:30
Przy takich wichurach lepiej bez potrzeby nie wychodzić, bo można zostać "zaatakowanym" drzewem, albo spadającymi poszyciami dachów. W takich sytuacjach wychodzą też wszystkie zaniedbania właścicieli i zarządców w zakresie przeglądów dendrologicznych i remontów swoich obiektów, zwłaszcza stare dachówki i odpadające elewacje zaniedbanych budynków stanowią duże niespodziewane zagrożenie. Dziś rano przeżyłam koszmar przechodząc k. Ratusza, jak dosłownie otarła się o mnie spadająca z niego dachówka.
Lubię to! 5
zarządca
zarządca:(29 października 2017 o 18:37
ratuszem osobiście zarządza burmistrz
Lubię to! 3
Jaworzanin
Jaworzanin29 października 2017 o 15:25
Lipny Emil może zaczął by dachy przekładać, a nie tylko robić igrzyska. Jak się komuś coś stanie, to się nie wypłaci.
Lubię to! 4
zagrożenie zdrowia i życia
zagrożenie zdrowia i życiaJaworzanin29 października 2017 o 15:32
Jak się komuś coś stanie, to nie tylko gmina odpowie finansowo, ale zarządca odpowiada karnie. Ciekawe jak okolice zamku.
Lubię to! 6
Renia
ReniaJaworzanin29 października 2017 o 15:44
od ilu lat tak stoją te kamienice nieremontowane? 10 , 20 a może 30 lat. Co robiły przez te wszystkie lata osoby odpowiedzialne!
Lubię to! 3
remong gminnych budynków
remong gminnych budynkówRenia29 października 2017 o 15:49
gminne obiekty użyteczności publicznej-szkoły, przedszkola i przychodnie zostały przez poprzedniego burmistrza wyremontowane, za tego burmistrza jest inwestycyjny zastój gminnych budynków, głównie sadzi drzewka, remontuje skwerki, itp.
Lubię to! 7
Autor
AutorRenia29 października 2017 o 16:00
Pierwsze słyszę, żeby burmistrz miał remontować prywatne kamienice, które nota bene przetrwały wojnę i często nie były remontowane od 60 lat.
Lubię to! 3
odpowiedzialność karna i finansowa
odpowiedzialność karna i finansowaRenia29 października 2017 o 16:00
Zarządzając nieruchomością można popełnić przestępstwo. Przyjmuje się bowiem na siebie zobowiązanie do utrzymania nieruchomości w należytym stanie. Co to znaczy? Przede wszystkim zarządca powinien zapewnić należyty stan techniczny nieruchomości – przeprowadzać niezbędne przeglądy, konieczne remonty, wykonywać zalecenia nadzoru budowlanego. Inaczej mówiąc – musi dbać, by zarządzana przez niego nieruchomość nie stwarzała zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi. Przy czym nie chodzi tu tylko o mieszkańców, ale także o osoby trzecie, które z nieruchomości korzystają, a nawet przechodzą obok niej. To bowiem zarządca odpowiada za odśnieżenie chodnika czy też usunięcie śniegu i sopli z dachu, czy schodów, które mogłyby zrobić krzywdę przechodniom. Jeśli cokolwiek się stanie, musi udostępnić na żądanie uprawnionych organów, w tym Prokuratury, wszelką niezbędną dokumentację potwierdzającą, że należycie wypełniał wszelkie obowiązki. Dlatego tak ważne są „papierki” – musi prowadzić na bieżąco książkę obiektu, przechowywać wszelkie opinie, decyzje, korespondencję dotyczącą nieruchomości i jego remontów. Taka sama skrupulatność w prowadzeniu dokumentacji jest konieczna także jeśli chodzi o finanse. Dotyczy to zarówno zarządu wspólnotami, jak i „zwykłą” współwłasnością, a także własnością. Zawsze bowiem w jakiejś mierze zarządca (lub zarząd) dysponuje środkami osób trzecich – czy to właściciela nieruchomości, czy to współwłaścicieli, czy to wspólnoty. Jeśli nie będzie w stanie rozliczyć się z powierzonych Ci pieniędzy, może w najgorszym wypadku zostać oskarżony o przywłaszczenie mienia, oszustwo lub kradzież. Odpowiedzialność karna to nie jedyne ryzyko. Jeśli bowiem zarządca nienależycie realizuje swoje obowiązki, wspólnota czy współwłaściciele nieruchomości, a także osoby trzecie, mogą kierować do niego także roszczenia o charakterze odszkodowawczym. Inaczej mówiąc – jeśli zarządzając nieruchomością wyrządzi szkodę, będzie musiał ją naprawić. Konkluzja jest jedna: na zarządzaniu nieruchomościami trzeba się znać.
Lubię to! 4
koko
kokoRenia29 października 2017 o 16:04
Autorze, burmistrz odpowiada za gminny majątek, a jeżeli zarząd nad tym majątkiem powierzył dyrektorowi ZLK, to odpowiada za nadzór nad tym dyrektorem-na jedno wychodzi
Lubię to! 5
Autor
AutorRenia29 października 2017 o 16:08
To tak rozsądnie - to co robili poprzednicy Bery przez ostatnie kilkanaście lat? Gościu jest burmistrzem od 3 lat...
Lubię to! 3
?
?Renia29 października 2017 o 16:10
no właśnie, 3 lata minęły i co wyremontował?
Lubię to! 4
Wyborca
WyborcaRenia29 października 2017 o 16:31
A remont kamienic Bera obiecywał w kampanii wyborczej więc mam prawo od niego tego wymagać , bo na niego głosowałem a nie na jego poprzedników !
Lubię to! 6
nie bądź taki
nie bądź takiRenia29 października 2017 o 16:33
Wyborco-a nie mogą być skwerki zamiast kamienic?
Lubię to! 0
realista
realistaRenia29 października 2017 o 16:48
zaczął od chodników bo na nich też można było się zabić
Lubię to! 1
ubaw
ubawRenia29 października 2017 o 16:50
realisto-nie nabijaj się z niego, 3 lata zarządzania miastem, 3-letni budżet wydany i kilka fragmentów chodników wyremontowanych?
Lubię to! 5
kobiecym okiem
kobiecym okiemRenia29 października 2017 o 16:53
jakby mój chłop w takim tempie remontował mieszkanie, a miedzy czasie "balował", to bym z nim już po roku wzięła rozwód
Lubię to! 7
express
expressRenia29 października 2017 o 17:00
i co już się rozwiodłaś
Lubię to! 1
kobiecym okiem
kobiecym okiemRenia29 października 2017 o 17:02
nie, mój chłop jest pracowity, a co szukasz kobiety?
Lubię to! 5
kobieta 2
kobieta 2Renia29 października 2017 o 17:04
ja też nie chciałabym lesera, który nic nie robi, tylko baluje za moje
Lubię to! 6
Komentator
Komentator29 października 2017 o 15:17
Strach wyjść na miasto albo do parku.
Lubię to! 7
Reklama

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Ostatnie opinie
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.