Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Dopłaty do odszkodowań

(FOTO) Wielki Finał WOŚP w Mściwojowie!

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po raz pierwszy zorganizowany w Mściwojowie na długo pozostanie w pamięci wielu osób, zarówno pomysłodawców jak też uczestników wydarzenia.

Fot. Gmina Mściwojów © Gmina Mściwojów

Pomysłodawca i koordynator akcji Artur Stachera, jak również mieszkańcy Mściwojowa i przyjaciele nie przypuszczali, iż będzie to naprawdę rekordowa akcja. A wszystko to za sprawą mieszkańców naszej gminy, którzy okazali wielkie serca i z zapałem przystąpili do licytacji przedmiotów wystawionych na aukcję. Licytacje prowadzone przez nieocenioną Bogusławę Rudnicką z Dobkowa, która swym zapałem potęgowała emocje wśród zgromadzonych licznie mieszkańców gminy, wspierali Artur Stachera oraz Tomasz Siczek.

Piękne anioły, granitowe serce przygotowane specjalnie na tę okazje, kupony upominkowe, biżuteria, wycieczki zagraniczne, sesje fotograficzne – to tylko część fantów, wylicytowanych przez naszych mieszkańców za niebagatelne sumy. Licytacje trwały do późnego wieczora. Ale to oczywiście nie wszystko! Nad zbiornikiem wodnym wielkoorkiestrowe granie wspierała grupa morsów. W biegu „Policz się z cukrzycą” wystartowała ogromna liczba uczestników – zarówno tych starszych jak też tych najmłodszych. Było również wielkie, symboliczne serce utworzone przez uczestników 26 finału WOŚP.

Nie zabrakło również  zumby, wstępów młodych artystów ze Szkoły Podstawowej w Snowidzy, bajkowych postaci, zajęć artystycznych dla dzieci, słodkości upieczonych przez rodziców uczniów szkoły ze Snowidzy oraz zaprzyjaźnione „ciocie” z Ośrodka Pomocy Społecznej i oczywiście pysznej grochówki przygotowanej przez KGW w Mściwojowie. Punktualnie o 20.00, podobnie jak w całym kraju, rozbłysło Światełko do Nieba –  pokaz sztucznych ogni był zwieńczeniem tego entuzjastycznego wieczoru.

W przygotowanie wydarzenia zaangażowało się koło gospodyń wiejskich w Mściwojowie, rada sołecka, radni, a także Ochotnicza Straż Pożarna z Mściwojowa, Marcinowic i Bolkowa, zapewniając m.in. bezpieczeństwo podczas biegu. Dzięki akcji udało się zebrać ogromną kwotę 22 819,40 zł z przeznaczeniem na wyrównanie szans w leczeniu noworodków.

Reklama

Komentarze (1)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

jurek o.
jurek o.21 stycznia o 22:04
Brawo! Siczek na wójta, Stachera na wicka.
Lubię to! 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.