Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

(FOTO, WIDEO) Jaworzanie uczcili Żołnierzy Wyklętych

Odczyty w szkołach, okolicznościowe spotkania oraz uroczystości na dziedzińcu zamku piastowskiego. Jaworzanie na różne sposoby uczcili Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Amatorzy biegania oddali hołd w IV Biegu Pamięci Niezłomnych.

Miejskie uroczystości odbyły się na dziedzińcu zamkowym, gdzie jest tablica upamiętniająca zapomnianych bohaterów. Obecne były liczne poczty sztandarowe oraz delegacje szkół, środowisk kombatanckich, przedstawicieli straży i policji. Okolicznościowe wystąpienie wygłosił burmistrz Emilian Bera. Patriotyczne wiersze recytowali uczniowie jaworskich szkół.

Po uroczystościach w Muzeum Regionalnym odbył się odczyt doktora Andrzeja Olejniczaka z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu. W dyskusji wzięli udział także uczestnicy spotkania. Wśród nich Pan Stanisław Bodziony, który podzielił się osobistą historią i odczytał wiersz skazanego na śmierć porucznika Pruszkowskiego.

Wieczorem kilkudziesięciu biegaczy wzięło udział w biegu pamięci, który odbył się w Parku Miejskim. Na uczestników biegu czekały pamiątkowe medale, gorąca herbata oraz grochówka.

Reklama

Komentarze (1)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Obywatel
Obywatel3 marca o 16:55
Pięknie Panie Burmistrzu, że miasto pamięta o Niezłomnych. Trudna historia, często skomplikowana i różnie oceniana, ale zawsze warto pamiętać. Pozdrawiam i szacunek dla władz Jawora
Lubię to! 2

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.