Logo Jawor24h.pl
Reklama
Piotrowice-Osiedle - osiedle domów w zabudowie bliźniaczej
Mercedes-Benz Manufacturing Poland
Krzysztof Mróz - Senator RP

(FOTO) Wiata Integracyjna już służy mieszkańcom Marcinowic

Prace trwały od sierpnia do listopada br.

© Materiały prasowe

W lipcu strażacy z OSP Marcinowice, sołtys, Rada Sołecka oraz panie z KGW Marcinowice wpadli na pomysł, aby stworzyć w swojej wsi miejsce, gdzie mogliby wspólnie na świeżym powietrzu integrować się oraz organizować spotkania lub szkolenia, aktywizujące mieszkańców wsi do wspólnego działania.

Po uzyskaniu pozwolenia oraz dotacji marcinowiczanie przystąpili niezwłocznie do działania i rozpoczęli budowę Wiaty Integracyjnej nieopodal budynku świetlicy wiejskiej oraz remizy. Lwia część projektu była poświęcona wspólnemu budowaniu wiaty. Prace trwały od sierpnia do listopada br. Gdy panowie stawiali wiatę, panie integrowały się przy wiciu wieńca dożynkowego.

Po wykonaniu konstrukcji wiaty mieszkańcy wsi mieli okazję uczestniczyć już w dwóch spotkaniach, które mogły się odbyć po jej postawieniu. Mieszkańcy wspólnie razem świętowali setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Sami organizatorzy nie spodziewali się tak licznej frekwencji przy obchodach! Następnie strażacy z OSP przeprowadzili szkolenie dla mieszkańców odnośnie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Strażacy z OSP Marcinowice wraz z sołtysem, Radą Sołecką i KGW Marcinowice składają podziękowania dla firmy Drew-Trak Grzegorz Trzebniak za wykonanie, dostarczenie materiału potrzebnego do zbudowania wiaty oraz za ogromną pomoc przy montażu dla Dawida Trzebniaka oraz Łukasza Stępnia, wójtowi gminy Mściwojów Mariuszowi Forysiowi za dofinansowanie oraz materiał potrzebny do ułożenia kostki pod wiatą, druhom Krzysztofowi Boberdzie oraz Przemysławowi Krzyśków za przeprowadzenie szkolenia na temat pierwszej pomocy dla mieszkańców oraz paniom, które pomagały przy organizacji obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Środki na wykonanie projektu pochodziły z programu „Działaj Lokalnie”.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Prawdopodobnie najlepsze koło Jawora 110m2 do zamieszkania - Osiedle Kamionka
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.