Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

(FOTO) W Bolkowie powstaje Galeria Historyczno-Artystyczna

W budynku dawnego kościoła ewangelickiego w Bolkowie powstaje Galeria Historyczno-Artystyczna ARS ET HISTORIA. Projekt otrzymał 4,5 mln zł dofinansowania ze strony samorządu województwa.

Fot. Anna Cybulska © Anna Cybulska

Umowę na przekazanie pieniędzy podpisali dzisiaj marszałek Cezary Przybylski i burmistrz Jarosław Wroński. 

Odbudowa dawnego kościoła ewangelickiego pozwoli na stworzenie nowoczesnego i funkcjonalnego kompleksu zabytkowo – kulturalnego. W nowej galerii znajdzie się biblioteka publiczna i przestrzeń ekspozycyjna. Uruchomiony zostanie także punkt informacji turystycznej oraz sala widowiskowo - koncertowa. Budynek zostanie całkowicie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Inwestycja zakłada również zagospodarowanie terenu przylegającego do kościoła.  

Obiekt odbudowany zostanie i zachowany ze wszystkimi jego walorami. Galeria ma być gotowa do końca grudnia 2018 roku. 

Wydatki ogółem: 6 695 932,34 zł

Wydatki kwalifikowane: 6 572 095,94 zł

Dofinansowanie: 4 499 914,09 PLN, co stanowi 68,47 % wydatków kwalifikowanych.

Reklama

Komentarze (1)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Z powiatu
Z powiatu4 grudnia 2017 o 11:47
Żal. Kościół powinien zostać kościołem, jeżeli nie ewangelickim to katolickim. Są w naszym życiu rzeczy sakrum t.j. poświęcone, i do tych zaliczają się również budynki kościołów.To jest profanacja. Bolków niech się zbudzi. Jeżeli Bóg będzie na pierwszym miejscu, to cała reszt będzie na właściwym miejscu.
Lubię to! 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.