Logo Jawor24h.pl
Reklama
Alior Bank Jawor
Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne z montażem
Biedronka rekrutuje pracowników do nowego sklepu w Jaworze przy ul. Słowackiego

(FOTO) Vouchery dla Ochotniczych Straży Pożarnych na terenie powiatu wręczone

Dwanaście jednostek OSP z terenu Powiatu Jaworskiego otrzymało dofinansowanie na realizację zadań związanych z zapobieganiem i likwidacją zagrożeń środowiska. 

© Starostwo Powiatowe w Jaworze

Celem programu „Mały Strażak", w ramach którego składane były przez OSP wnioski, jest podnoszenie i unowocześnienie potencjału techniczno - chemicznego służb ratowniczych powołanych do zapobiegania i likwidacji zagrożeń środowiska poprzez zakup nowego, specjalistycznego sprzętu. Przekazane druhom ochotnikom środki pochodzą z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Na spotkanie, które odbyło się w Starostwie Powiatowym w Jaworze przybyli reprezentanci jednostek z terenu naszego powiatu, które, z pozytywnym skutkiem, aplikowały o dofinansowanie wybranych zadań. Druhowie pojawili się w reprezentacyjnych mundurach, aby odebrać z rąk Pani Elżbiety Witek Marszałek Sejmu RP oraz Pana Łukasza Kasztelowicza Prezesa Zarządu WFOŚiGW vouchery na dofinansowanie.

Po części oficjalnej gospodarz spotkania Pani Aneta Kucharzyk Starosta Jaworski zaprosiła wszystkich na słodki poczęstunek i nieformalne rozmowy. Miłym akcentem spotkania było dokonanie - w księdze pamiątkowej starostwa - wpisu przez Panią Marszałek Elżbietę Witek, która wprawdzie wielokrotnie na przestrzeni lat gościła w naszym urzędzie, niemniej jednak jako Marszałek RP po raz pierwszy.

Dziękujemy druhom OSP za przybycie, gratulujemy, raz jeszcze, otrzymania dofinansowania oraz życzymy, aby zakupiony sprzęt jak najdłużej służył na rzecz dobra wspólnego, którym jest nasze środowisko.

Reklama

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.