X Legnickie Prezentacje Edukacyjne
Logo Jawor24h.pl
Reklama

(FOTO) Tragedia na przejeździe kolejowym w okolicach Mściwojowa (AKTUALIZACJA)

Wczoraj (29 czerwca) przed godz. 17:00 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym między Mściwojowem a Niedaszowem samochód osobowy zderzył się z szynobusem. 38-letni kierowca Audi zginął na miejscu.

© materiał prasowy

Do zdarzenia natychmiast zadysponowano zastępy ratownicze z JRG Jawor oraz OSP Mściwojów.

Kierowca osobowego Audi nie zjechał przed nadjeżdżającym szynobusem. Oba pojazdy sunęły prawie 250 metrów od miejsca zderzenia. Jedna osoba nie żyje.

Ofiarą jest 38-letni kierowca Audi. Maszynista składu dostrzegł, że na przejeździe stoi czerwony samochód. Włączył hamulec, ale żaden skład na torach nie zatrzyma się w miejscu. Doszło do zderzenia. Strażacy i ratownicy pogotowia pojawili się na miejscu w kilka minut.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Następnie ewakuowano nieprzytomnego kierowcę z auta i przystąpiono do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. W swoich działaniach strażacy wykorzystali m.in. defibrylator AED. Po dojeździe ratowników medycznych kontynuowano resuscytację, jednak ostatecznie, obecny na miejscu zdarzenia lekarz stwierdził zgon kierowcy - powiedział st. kpt. Łukasz Starowicz z KP PSP Jawor.

W międzyczasie przeprowadzono rozpoznanie osób podróżujących szynobusem. Nikt z ok. 20 osób podróżujących składem nie wymagał pomocy medycznej. Na miejsce zdarzenia przybyła grupa dochodzeniowo śledcza Policji oraz przedstawiciele Kolei Dolnośląskich - dodał Łukasz Starowicz.

Na szczęście pasażerowie szynobusa nie odnieśli większych obrażeń. Na miejscu był prokurator. Przynajmniej przez kilka godzin ruch na trasie kolejowej Jawor- Jaworzyna Śląska był wstrzymany. Kolejarze zorganizowali komunikację zastępczą - autobusy.

Strażacy swoje działania zakończyli po godz. 20.00.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Kurs na stopień żeglarza jachtowego i sternika motorowodnego
Ostatnie opinie
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.