Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

(FOTO) Święto wszystkich Pań - Dzień Kobiet w PCKZiU

8 marca to szczególny dzień w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze, dzień pełen radości i uśmiechu.

© PCKZiU w Jaworze

Nie może być inny, bo to „Dzień Kobiet”, święto wszystkich Pań. W ten wyjątkowy dzień Panie powitane zostały drobnymi upominkami przygotowanymi przez Samorząd Uczniowski. To był tylko wstęp do obchodów tego wyjątkowego święta. 

Klasa 3F wraz z wychowawczynią panią Anną Dziędziołą oraz pedagog panią Elżbietą Lewuchą przygotowała wykłady dotyczące życia kobiet. Pierwszy wykład, wygłoszony przez panią Beatę Juszczyk-Dykier, dotyczył kosmetologii. Społeczność uczniowska miała okazję dowiedzieć się jak wygląda podstawowa pielęgnacja twarzy oraz jakie zagrożenia niesie ze sobą nieprawidłowo wykonany tatuaż, makijaż permanentny oraz piercing w gabinetach kosmetycznych, które nie dbają o zachowanie zalecanych zasad higieny.

Następnie pani Bogumiła Sokołowska zainteresowała uczniowską widownię tematem „Alkohol a ciąża”. Dużym zainteresowaniem ciszył się film pn. „Nikola - (nie)brzydkie kaczątko”. Film Nikola prezentuje historię dziewczynki, która urodziła się z zespołem FAS (ang. Fetal Alcohol Syndrome). Uczniowie dowiedzieli się, że FAS to płodowy zespół alkoholowy, obejmujący zaburzenia fizyczne i neurologiczne. FAS to najpoważniejsza konsekwencja picia przez kobietę alkoholu w ciąży. Nie wiadomo, jaka ilość alkoholu wywołuje płodowy zespół alkoholowy (FAS), ale już jednorazowe picie alkoholu może wywołać FAE, czyli lżejszą odmianę FAS.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.