Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

(FOTO) Święto Patrona w jaworskim Liceum

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Księcia Bolka I w Jaworze obchodzono dziś Święto Patrona. Było zarówno oficjalnie i podniośle, gdy honorowano najlepszych w poszczególnych dziedzinach, jak i humorystycznie, gdy sceną zawładnęli uczniowie.

© Paweł Sasiela

- 52 lata temu nasza szkoła otrzymała imię i sztandar. Cały czas jest to ten sam sztandar. Najstarszy sztandar ze szkół jaworskich. Książę Bolko I miał różnych kontrkandydatów do imienia szkoły. Wybrano Księcia Bolka I, który był bardzo dobrym organizatorem, bardzo dobrym władcą, człowiekiem konsekwentnym w swoim działaniu. Wybrano człowieka, którego cechy są ponadczasowe, którego nie trzeba zmieniać bez względu na czasy, opcje polityczne, władze. Od wielu lat obchodzimy Święto Patrona Szkoły. O tym, że tak jest przypomina nam tablica na pierwszym piętrze, poświęcona Księciu Bolkowi I. Zresztą nadaniu imienia towarzyszył II Zjazd Absolwentów, a było ich do tej pory pięć - mówił Mieczysław Michalski, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Księcia Bolka I w Jaworze.

Głos zabrali również burmistrz Jawora Emilian Bera, który wręczył dyrektorowi skromny upominek oraz dr inż. Maciej Gwoździewicz, przekazujący prezent w imieniu wrocławskiego oddziału Stowarzyszenia Elektryków Polskich.

- Pan dyrektor nie pochwalił się, że w szkole jest remont instalacji elektrycznej. Bez wątpienia zwiększy to bezpieczeństwo i pewność zasilania. W imieniu prezesa oddziału wrocławskiego SEP pana dr Andrzeja Hachoła chciałem wręczyć panu dyrektorowi pewien upominek. Jest to zestaw pięciometrowych przedłużaczy przeciwprzepięciowych. Niech ten podarunek będzie dopełnieniem tego wspaniałego remontu - mówił dr inż. Maciej Gwoździewicz, którego wystąpienie przerywały gromkie brawa.

Później na scenie pojawili się uczniowie, przedstawiając alternatywną historię Księcia Bolka I.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.