Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Dopłaty do odszkodowań

(FOTO) Święto Barytowych Wzgórz w Stanisławowie

Od 10 lat społeczność lokalna licznie gromadzi się podczas „Święta Barytowych Wzgórz” w Stanisławowie. Daje tym świadectwo wielu wartościom społecznym i obywatelskim.

Fot. materiały prasowe © materiał prasowy

W obecnym roku wydarzenie to odbyło się w sobotę 29 lipca. W duchu patriotyzmu odśpiewano hymn państwowy oraz pieśni żołnierskie. Podczas spotkania wyróżnionych zostało wiele osób.

Uroczystą mszę św. celebrował ks. Piotr Różycki proboszcz parafii w Słupie. Spotkanie w Krainie Barytowych Wzgórz tradycyjnie organizują sołtys, rada sołecka, zarząd Stowarzyszenia Miłośników Wsi Stanisławów „Barytowe Wzgórza” oraz Jednostka Poszukiwawczo-Ratownicza Baryt w Złotoryi. 

Na scenie wystąpił zespół PERŁA z Przybyłowic oraz ROTA ze Złotoryi. Można było obejrzeć wystawę sprzętu i uzbrojenia wojskowego. Wójt Gminy Męcinka Mirosław Brzozowski w swoim przemówieniu zaznaczył ważną rolę, jaką w życiu naszej społeczności odgrywa jednostka kierowana przez Komendanta Jana Kuska oraz mieszkańcy Stanisławowa. 

Ważnymi kwestiami poruszonymi przez wójta było bezpieczeństwo, zarówno w ujęciu ochrony życia i mienia, ale także związane z zapewnianiem podstawowych potrzeb egzystencjalnych człowieka, takich jak dostęp do wody czy kanalizacji, bezpieczeństwo transportu dzieci do szkół, dostęp do edukacji przedszkolnej oraz dobrego poziomu gminnej służby zdrowia.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Ostatnie opinie
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.