Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Dopłaty do odszkodowań

(FOTO) Śmiertelny wypadek na autostradzie A4

Między węzłami Wądroże Wielkie i Budziszów ciężarówka zderzyła się z busem, którym jechało osiem osób. Dwie z nich nie żyją, pozostałe zostały ranne. Kierowca ciężarówki w krytycznym stanie został zabrany śmigłowcem.

© KP PSP Jawor

W dniu 3 marca kilka minut przed godziną 2 w nocy Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze otrzymał zgłoszenia o wypadku na autostradzie A4 na pasie w kierunku Wrocławia w okolicach węzła Wądroże Wielkie.

Do zdarzenia natychmiast zadysponowane zostały zastępy ratownicze z JRG Jawor oraz z lokalnych jednostek OSP z Wądroża Wielkiego, Budziszowa Wielkiego oraz z Granowic. Dodatkowo zadysponowano również zastęp z sąsiedniej JRG z Legnicy. Na miejscu okazało się, że w zdarzeniu brały udział 2 samochody typu bus oraz samochód ciężarowy. Pojazdami podróżowało łącznie 10 osób, z czego w chwili dojazdu służb ratunkowych 4 znajdowały się poza pojazdami, natomiast we wraku pojazdu Ford leżącym na boku w przydrożnym rowie uwięzionych było 6 poszkodowanych.  W pierwszej fazie zdarzenie miało charakter zdarzenia masowego.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Następnie dokonano stabilizacji wraku pojazdu Ford.  Strażacy prowadzili działania dwutorowo. Z jednej strony udzielali kwalifikowanej pierwszej pomocy a z drugiej, z wykorzystaniem narzędzi hydraulicznych, wykonali dostęp do uwięzionych poszkodowanych. Wszystkie osoby zostały ewakuowane i przekazane przybyłym na miejsce zespołom PRM. Dodatkowo do zdarzenia przybył również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niestety obecny na miejscu zdarzenia lekarz stwierdził zgon dwóch osób. Siedem przetransportowanych zostało do szpitali, a jedna osoba odmówiła transportu.

Na miejsce zdarzenia przybył również Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Jaworze mł. bryg. Arkadiusz Delikatny wraz z oficerem operacyjnym, a także przedstawiciel Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Przyczyny tego tragicznego zdarzenia ustala jaworska Policja i Prokuratura.

kpt. Łukasz Starowicz

Reklama

Komentarze (2)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

ES
ES5 marca o 09:14
Proszę o kontakt rodziny ofiar wypadku i osoby, które podróżowały busem: elzbieta.stefaniuk@onet
Lubię to! 0
solo
solo3 marca o 18:35
- Ciężarówka jechała w stronę Legnicy. Wypadła ze swojej jezdni, pokonała barierki energochłonne, wjechała na drugą jezdnię, otarła się o inny pojazd ciężarowy jadący w przeciwną stronę, a ostatecznie wpadła na busa. Busem podróżowało 9 osób, dwie zginęły, siedem przewiezono do szpitala - mówi Kamil Rynkiewicz z wrocławskiej policji.
Chyba spał kierowca ciężarówki
Lubię to! 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Ostatnie opinie
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.