Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

(FOTO) Ślubowanie nowych policjantów jaworskiej komendy

„Ja obywatel Rzeczpospolitej Polskiej świadom podejmowanych obowiązków policjanta...” - to początek roty ślubowania, którą składa każdy przyjmowany do służby funkcjonariusz.

Fot. KPP Jawor © KPP Jawor

W szeregi jaworskiej jednostki wstąpili 2 kolejni policjanci. Z tego tytułu w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu odbyło się ślubowanie posterunkowych Lucjana Kałamarza i Tymoteusza Zawadzkiego, którzy na uroczystość udali się z Komendantem Powiatowym Policji w Jaworze mł.insp. Andrzejem Błaszczakiem.

Garnizon dolnośląski przyjął w swoje szeregi nowych policjantów. Słowa roty ślubowania tym razem wypowiedziało 56 nowo przyjętych funkcjonariuszy, w tym 21 funkcjonariuszek. Ceremonia odbyła się w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Pośród nowo przyjętych znaleźli się post. Lucjan Kałamarz i post. Tymoteusz Zawadzki z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze.

Ubiegając się o pracę w Policji osoby te musiały przejść przez kilka etapów postępowania kwalifikacyjnego, które obejmowało m. in. test z wiedzy ogólnej, test sprawnościowy, test psychologiczny, wywiad zorganizowany oraz komisję lekarską.

Po zakończeniu szkolenia podstawowego, nowoprzyjęci policjanci i policjantki zasilą szeregi komend miejskich i powiatowych województwa dolnośląskiego. W 2018 r. planowane są jeszcze 4 nabory, a garnizon dolnośląski ma zatrudnić kolejne 292 osoby.

Przypominamy, że służbę w Policji może pełnić obywatel polski o nieposzlakowanej opinii, nie karany i korzystający z pełni praw publicznych, posiadający co najmniej średnie wykształcenie, posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować.
_________________________________
Oficer Prasowy KPP w Jaworze
kom. Kordian Mazuryk
tel. 603 039 942

Reklama

Komentarze (4)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

aktr
aktr13 stycznia o 07:37
Trzeba być ostro pogrzanym, żeby pchać się do tej formacji za 2400 i bez praw emerytalnych
Lubię to! 0
bez przesady
bez przesadyaktr13 stycznia o 09:18
przynajmniej jest praca, a poza tym są za to inne przywileje, jakich nie maja inne grupy zawodowe
Lubię to! 0
ałtor
ałtor6 stycznia o 15:45
Komendant Wojewódzki nie dotarł bo pijany zgubił buty kolo Lidla we wrocławiu . Pisowski standard
Lubię to! 1
ja
ja5 stycznia o 22:28
a czemu te kobiety stają w ostatnim rzędzie? jakiś gorszy sort?
Lubię to! 2

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.