Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

(FOTO) Skutki silnego wiatru w powiecie jaworskim

Jaworscy strażacy szczególnie wieczorem i w nocy mieli ręce pełne roboty wyjeżdżając do zdarzeń związanych z usuwaniem skutków silnych wiatrów.

Fot. materiały prasowe © Materiały prasowe

Pierwsze informacje zaczęły wpływać do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Jaworze przed godz. 18 i w ciągu kilku godzin otrzymaliśmy kilkadziesiąt zgłoszeń. Interwencje strażaków Państwowej jak i Ochotniczych Straży Pożarnych dotyczyły przede wszystkim usuwania powalonych drzew, konarów i gałęzi z dróg. 

W Małuszowie silny wiatr przewrócił przejeżdżający samochód dostawczy. Na szczęście kierowca po przebadaniu przez ratowników z zespołu PRM nie wymagał transportu do szpitala. W Jaworze przy ul. Starojaworskiej doszło do powalenia ściany w nowobudowanym obiekcie. 

Do uszkodzenia linii energetycznych doszło w miejscowościach Jenków, Skała, Mściwojów, Godziszowa oraz przy ul. Chopina w Jaworze, a w Bolkowie i przy ul. Rapackiego w Jaworze uszkodzeniu uległy latarnie.

Do niewielkich uszkodzeń dachów doszło na budynkach przy ul. Limanowskiego i Rynek w Jaworze oraz w Radzimowicach.

Na godz. 10:30 odnotowaliśmy blisko 70 interwencji.

kpt. mgr inż. Łukasz Starowicz
Komenda Powiatowa PSP w Jaworze

Reklama

Komentarze (6)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

borus
borus7 października 2017 o 17:09
Czy decyzji o konieczności wycinek drzew nie powinni wydawać dendrolodzy. Problem w całym kraju. Nikt nie sprawuje opieki nad drzewostanem - zwłaszcza w miastach, przy liniach energetycznych, kolejowych, wzdłuż dróg. Drzewa sadzone byle jak i byle gdzie - małe drzewko inaczej wygląda za 20 lat.
Drzewa stanowią olbrzymie zagrożenie, kiedy ich stan jest opłakany. W miastach - zwłaszcza topole - ich korzenie czynią olbrzymie szkody dla inżynierii podziemnej. Często system korzeniowy drzew jest kiepski i nie wytrzymuje naporu silnych wiatrów i drzewa przewracają się na budynki, samochody - czynią szkody. Czas zrobić porządek z kasztanowcami i topolami – to są drzewa do parków, terenów zielonych a nie przy budynkach i ulicach. Dlaczego na posadzenie drzew w obrębie miasta nie wydaje sie decyzji - tak jak na obiekt budowlany. Po 10-ciu latach to drzewo jest chronione prawem pomimo, że jego lokalizacja - zwłaszcza blisko budynku jest zagrożeniem. Wszystko ma swoje miejsce i drzewa też - na terenach zielonych, parkach. Przy budynkach tylko niskie drzewa i krzewy. Taki bałagan jest w całym kraju.

http://www.prw.pl/articles/view/43926/Bitwa-o-drzewa-zakonczona-kompromisem
Lubię to! 6
Ela
Ela7 października 2017 o 13:27
w miejscowościach .... oraz przy ul. Chopina w Jaworze doszło do uszkodzenia linii energetycznych, a w Bolkowie i przy ul. Rapackiego w Jaworze uszkodzeniu uległy latarnie.
Lubię to! 0
POLONISTA
POLONISTA6 października 2017 o 20:46
KTO PISZE TE ARTYKULY? NAUCZCIE SIE PISAC PO POLSKU CO TO MA BYC "oraz przy ul. Chopina w Jaworze, a w Bolkowie i przy ul. Rapackiego w Jaworze uszkodzeniu uległy latarnie."
Lubię to! 1
abc
abcPOLONISTA6 października 2017 o 20:53
Jeżeli kogoś oceniasz to najpierw sam zacznij pisać poprawnie! Gdzie są polskie znaki?
Lubię to! 10
Ela
Elaabc7 października 2017 o 13:28
i tak doszliśmy do staropolskiego powiedzenia "lepiej pouczać innych niż patrzeć na siebie"
Lubię to! 5
Ela
Elaabc7 października 2017 o 13:28
oczywiście zgadzam się z abc
Lubię to! 5

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.