Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

(FOTO) Sesja inauguracyjna Rady Gminy Mściwojów kadencji 2018-2023

Inauguracyjna pierwsza sesja Rady Gminy Mściwojów kadencji 2018-2023 odbyła się w czwartek 22 listopada br.

© Gmina Mściwojów

Obrady otworzył radny – senior Jerzy Delanowski, który przywitał przybyłych gości: Burmistrza Miasta Jawora Emiliana Berę, Naczelnika Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Jawora Wiesława Szymczyka, Wójta, Zastępcę Wójta, Panią Skarbnik oraz sołtysów i kierowników jednostek organizacyjnych Gminy Mściwojów.

W tym dniu 15 radnych otrzymało z rąk Przewodniczącej Gminnej Komisji Wyborczej Barbary Fijałkowskiej zaświadczenia o wyborze na Radnego Gminy Mściwojów. Przystępując do ceremonii ślubowania Radny Senior odczytał rotę ślubowania, a jedyna kobieta z grona Radnych – Małgorzata Drabowicz wyczytywała w kolejności alfabetycznej Radnych, którzy indywidualnie złożyli ślubowania. Uroczystym ślubowaniem mandat radnego objęli: Boberda Krzysztof, Budziński Tadeusz, Czapla Aleksander, Drabowicz Małgorzata, Delanowski Jerzy, Januszek Grzegorz, Kołodziejczyk Jan, Łuniewski Zbigniew, Michalak Henryk, Opora Krzysztof, Puchała Andrzej, Rajnert Marek, Siczek Tomasz, Tłusty Waldemar, Wojciechowski David.

Po zaprzysiężeniu przedstawicieli organu uchwałodawczego Przewodnicząca Gminnej Komisji Wyborczej Barbara Fijałkowska wręczyła zaświadczenie o wyborze Wójtowi Gminy Mściwojów. Wójt podziękował za sprawnie przeprowadzone wybory i ogromną pracę członków gminnej komisji, jak i komisji obwodowych. Po wręczeniu zaświadczenia i podziękowaniach nastąpiła procedura zaprzysiężenia organu wykonawczego. Objęcie obowiązków przez wójta nastąpiło z chwilą złożenia wobec Rady Gminy stosownego ślubowania.

Po zaprzysiężeniu wójt Mariusz Foryś podziękował wszystkim, którzy oddali na niego swój głos oraz pogratulował radnym wyboru. Wspomniał również o nowych wyzwaniach, które czekają na radnych, wójta a także na mieszkańców. Życzył radnym i sobie owocnej, zgodnej współpracy na rzecz rozwoju całej gminy. Po wystąpieniu wójta Rada Gminy i jej członkowie przystąpili do wyboru swoich statutowych przedstawicieli. W głosowaniu tajnym na stanowisko Przewodniczącego Rady Gminy Mściwojów wybrany został Pan Tomasz Siczek, a na Wiceprzewodniczących Waldemar Tłusty i Zbigniew Łuniewski.

Reklama

Komentarze (2)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

obserwator
obserwator4 grudnia 2018 o 20:51
Niestety Pani Jedlecka się nie popisła. Brak honoru. Wójt Foryś był na I sesji w gminie Wądroże Wielkie, pogratulował Pani Jedleckiej zwycięstwa, wręczył kwiaty, a ona pokazała jaka naprawdę jest. Żenada. Brak słów!
5 Lubię to: 4
Super: 1
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
polpol
polpol4 grudnia 2018 o 20:24
Gmina powina wykorzystac zjazd z S3 dla rozwoju i pozyskiwnaia inwestorów, turystów. Szykować tereny dla chętnych ale do realizacji inwestycji - pokażcie dla Jawora jak to się robi , bo tam mało wizjonerów .
2 Lubię to: 2
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.