Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Dopłaty do odszkodowań

(FILM, FOTO) Rzepakowa Dycha po raz trzeci

Wymarzona pogoda, rodzinna atmosfera i setki uśmiechniętych biegaczy. Za nami trzecia edycja Rzepakowej Dychy w Chełmcu.

Choć w tym przypadku to nie wygrana, a sama radość rosnąca wraz z pokonywanymi kilometrami była najważniejsza, to na najlepszych na mecie czekały puchary, medale i upominki. Zresztą każdy z uczestników mógł poczuć po biegu słodki smak zwycięstwa, bowiem mijając linię mety otrzymywał, poza pamiątkowym medalem, słoiczek miodu. Miodu, nie mogło być inaczej, rzepakowego. Oczywiście z miejscowych pasiek. Był też olej rzepakowy i inne nagrody. Na najmłodszych, startujących w biegu Mini Rzepakowa Dycha czekało też dmuchane miasteczko. Rodzinną atmosferę dało się odczuć także na trasie biegu.

Zwycięzcą kategorii OPEN został Maciej Dawidziuk z Olaws Złotoryja, wyprzedzając Pawła Bigusa z Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej z Jeleniej Góry. Na najniższym stopniu podium zameldował się Przemysław Stempnik. Dwa kolejne miejsca zajęli reprezentanci jaworskich klubów: Andrzej Rydz z KB TKKF Jawor oraz Jerzy Jagielski z JKS Salamandra. Czołową szóstkę zamknął Bartłomiej Charmuszko z LZS-u Lipa. Kolejne pozycje zajęli Łukasz Grad i Andrzej Lota z KB Lew Legnica. Na dziesiątym miejscu uplasował się reprezentant gospodarzy Dawid Pancerz z LKS Chełmiec. Najlepszą z pań była dwudziesta w kategorii OPEN Izabela Wolak z JKS Salamandra. Dwadzieścia pozycji niżej w kat. OPEN zakończyła bieg Ewa Krojcig, a tuż za nią finiszowała Magdalena Dul z Family Team.

W kategoriach wiekowych wyróżniono najlepszych, spoza podium kategorii OPEN. W kategorii K18- wygrała Julia Ćwiąkała przed Dominiką Nalepą i Alicją Rybińską. W grupie kobiet K25- na podium sklasyfikowane zostały Ewa Farnholtz (Strzegomska Dwunastka), Małgorzata Giza (Zorka Jelonki Running Team) i Katarzyna Stawiarska (Kowary Biegają), a w kategorii K35- Sara Anczyk (Ngb Korona Legnica), Magdalena Jankowska (JKS Salamandra) i Beata Ciesielska. W kategorii K45- wygrała Agnieszka Jastrzębska (Wkb Piast Wrocław), druga była Monika Bortkiewicz (Ngb Korona Legnica), a trzecia Mariola Kanecka (Kowary Biegają). W kategorii K55- tryumfowała Krystyna Anczyk (Team Draczyński) przed Joanną Pąchalską (Fitness Piekary Legnica) i Joanną Dryś.

Kategorię M18- wygrał Damian Malina z LKS-u Chełmiec, drugi był Mateusz Daniluk, zaś trzeci Tomasz Rybiński. W kategorii M25- na pierwszym miejscu sklasyfikowany został Jerzy Jagielski (JKS Salamandra) przed Bartłomiejem Charmuszko (LKS Chełmiec) oraz Dawidem Pancerzem (LKS Chełmiec). W kategorii M35- podium utworzyli Łukasz Grad (KB Lew Legnica), Michał Szydłowski (KGHM ZG Run) i Paweł Wiśniewski (Run&balance). Kategorię M45- zwyciężył Andrzej Rydz (KB TKKF Jawor). Drugą lokatę zajął Andrzej Lota (KB Lew Legnica), a trzeci był Robert Oskulski (SMS Kowary Kowary Biegają). Wśród startujących w kategorii M55- najlepszy okazał się Waldemar Witulski z SMS Sosnówka. Miejsce na drugim stopniu podium zajął Ryszard Folc (KB TKKF Jawor), a na trzecim Wojciech Ćwiąkała. W kategorii M65+ zwyciężył Waldemar Dul, wyprzedzając Michała Lenkiewicza (JKB TKKF Jaworzanie Jawor) oraz Jerzego Dąbrowskiego (Drużyna Szpiku KGHM).

Rywalizowano także w nieformalnych klasyfikacjach. W kategorii wójtów najlepszy okazał się Mirosław Brzozowski (Gmina Męcinka), a wśród burmistrzów Emilian Bera (Gmina Jawor).

Szczegółowe wyniki znajdują się TUTAJ.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.