Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

(FOTO) Rozpoczęcie roku szkolnego w I LO

Dziś dla wszystkich uczniów zabrzmiał pierwszy dzwonek w nowym roku szkolnym. Z tej okazji odwiedziliśmy I Liceum Ogólnokształcące w Jaworze.

© Anna Cybulska

Uroczystość odbyła się na szkolnym boisku. W trakcie apelu nastąpiło uroczyste wprowadzenie sztandaru szkolnego oraz odśpiewanie hymnu państwowego. Następnie głos zabrał dyrektor liceum Mieczysław Michalski, który powitał nauczycieli, pracowników, uczniów, a w szczególności pierwszoklasistów. Dyrektor przekazał informacje na temat organizacji pracy oraz życzył wszystkim owocnego i udanego roku szkolnego 2017/2018. W uroczystości wzięła udział minister Elżbieta Witek, która na ręce dyrektora przekazała ponad 12 tys. zł na wyposażenie szkolnej biblioteki. 

- Pan dyrektor zwrócił się do mnie z prośbą o wsparcie. Dlatego na rozpoczęcie roku szkolnego przyszłam z prezentem dla szkoły. Chciał Pan mieć nowoczesną bibliotekę, skomputeryzowaną, z czytnikami. Na Pana ręce przekazuję ten prezent na realizację tych planów - mówiła minister Elżbieta Witek. 

Po części oficjalnej uczniowie udali się do swoich klas, gdzie spotkali się ze swoimi wychowawcami. W nowym roku szkolnym życzymy wszystkim uczniom wielu sukcesów!

Reklama

Komentarze (19)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Absolwent
Absolwent15 września 2017 o 09:36
No powinno starczyć na kredę :) pckz dostało więcej bo ma lepsze wyniki w produkcji ,, towarów,, na eksport :)
Lubię to! 0
samozaoranie cioci - babci.
samozaoranie cioci - babci.10 września 2017 o 01:47
Te 12 patyków to brutto czy netto? Bo robię remont łazienki z kiblem czy mogę liczyć na wsparcie ewentualnie prezent ? 6000 lub 8000 patyków
Lubię to! 1
RW
RWsamozaoranie cioci - babci.10 września 2017 o 12:12
Nazbieraj sobie z 500+ albo zwyczajnie uczciwie zarób.
Lubię to! 3
Zyga
Zyga8 września 2017 o 14:20
Pan Mietek jest dyrektorem z zawodu. Czas na zmiany
Lubię to! 1
bolo
bolo6 września 2017 o 16:33
http://natemat.pl/216905,mamy-klotnie-w-rodzinie-politycy-pis-posprzeczali-sie-tak-zazarcie-ze-musiala-interweniowac-policja
Lubię to! 1
Autor
Autor6 września 2017 o 08:26
Trochę mało, pani minister. Proszę postarać się dla jaworzan o trochę więcej na drugi raz.
Lubię to! 6
Żenua
Żenua5 września 2017 o 21:40
babcia robi w detalu.
Lubię to! 4
Grys
Grys5 września 2017 o 17:25
Jeszcze tylko MILION DZIEWIĘĆSET OSIEMDZIESIĄT SIEDEM TYSIĘCY I TRZYSTA ZŁOTYCH i będzie tyle co pozyskał nasz wicestarosta Baranowski
Lubię to! 8
uczeń
uczeń5 września 2017 o 15:26
dobre i to....chociaż suma nie powala......co oni za to kupią? 3 komputery?
Lubię to! 2
bardziej obiektywny
bardziej obiektywny5 września 2017 o 14:20
http://jawor24h.pl/foto-2-mln-zl-dla-pckziu-rozpoczeli-rok-szkolny,10021,a.html

i to nie specjalista od funduszy UE
Lubię to! 7
obiektywny
obiektywny5 września 2017 o 08:54
Ponad milion złotych trafi w nowym roku szkolnym do szkół na terenie gminy Jawor. Pieniądze na dofinansowanie jaworskiej oświaty pozyskane zostały przez Urząd Miejski w ramach projektu unijnego. Zapewnią rozwój naukowy uczniów, nauczycieli i nowoczesne wyposażenie placówek edukacyjnych miasta. Wszystko za sprawą projektu „Szkolenie uczniów, doskonalenie nauczycieli – sukcesem szkół w Gminie Jawor”. Środki, jakie będą miały do dyspozycji jaworskie placówki, są niebagatelne. To kwota wynosząca ponad 1,1 mln złotych. Chodzi o poprawę dostępności i oferty placówek edukacyjnych poprzez zajęcia dodatkowe, doposażenie sal i szkolenia dla nauczycieli i rodziców. Krótko mówiąc, stwarzamy warunki, których celem jest efektywniejsze kształcenie. To jest inwestycja w dzieci i młodzież. – mówi Emilian Bera, Burmistrz Jawora.

Realizacja projektu rozpocznie się wraz z nowym rokiem szkolnym i potrwa trzy lata. W szerokim wachlarzu zadań, jakie od września realizować będą jaworskie szkoły znalazło się wiele bonusów. A wśród nich dodatkowe zajęcia przyrodnicze, matematyczne, językowe, informatyczne, logopedyczne, czy z zakresu bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni. W ślad za tym idą zakupy nowoczesnego sprzętu do prowadzenia zajęć: komputerów, rzutników, tablic interaktywnych, mikroskopów z zestawami preparatów, zestawów brył, lup, atlasów, kompasów, deszczomierzy, barometrów i wiele innych.

- Staramy się pozyskiwać jak najwięcej środków zewnętrznych do naszej gminy – podkreśla burmistrz Emilian Bera. Przypomnijmy, że obecnie miasto realizuje projekty unijne o całkowitej wartości ponad 100 milionów złotych. – W pozyskiwaniu pieniędzy z Unii Europejskiej jesteśmy więc bardzo sprawni. – cieszy się burmistrz.
http://e-legnickie.pl/wiadomosci-z-regionu/jawor/11696-pozyskali-ekstra-fundusze-na-miejska-oswiate
Lubię to! 4
czytelnik
czytelnikobiektywny5 września 2017 o 17:43
Tego legnickiego portalu już nikt nie czyta, że trzeba tekst zamieszczać tutaj? Tej burmistrzowej propagandy nie można czytać.
Lubię to! 10
Lucek
Lucekobiektywny5 września 2017 o 19:25
E-legnickie w pełni jest sponsorowane przez ratusz bo na 7 ostatnich artykułów na 6 jest burmistrz. To te same teksty co na profilu pewnego Pana. Gdzie jest rzetelność dziennikarską i obiektywizm. A szkoda
Lubię to! 5
niech se publikują i lajkują do woli
niech se publikują i lajkują do woliLucek5 września 2017 o 20:08
człowieku, a kto to czyta
Lubię to! 5
Pisak
PisakLucek5 września 2017 o 22:10
Elegnickie puszcza teksty sponsorowane przez ratusz. Propaganda idzie pełną parą. Zero rzetelności dziennikarskiej.
Lubię to! 4
Reklama
Koment
Koment5 września 2017 o 00:46
Taki kabaret
Lubię to! 2
Rodzic
Rodzic4 września 2017 o 14:42
12.700zł... trochę mało jak na ministerkę. Baranowski załatwił 2 bańki dla zawodówki na Wrocławskiej. Bera nic nie załatwił- ten to w ogóle słabiak.
Lubię to! 11
sceptyk
sceptykRodzic5 września 2017 o 22:11
A co to za knajackie określenie "załatwił"? Urząd Miasta pozyskał ponad milion złotych dla szkół podległych gminie Jawor, czyli podstawówek. Niech każdy zajmie się swoją działką. Co ma "załatwiać" burmistrz Bera dla powiatowych placówek?
Lubię to! 1
odlot
odlotRodzic5 września 2017 o 22:28
Elilian ty już odjechałeś
Lubię to! 5

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.