Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

(FOTO) Remont drogi i nowe chodniki w Gminie Wądroże Wielkie

Intensywnie postępują prace w Wądrożu Wielkim, które realizowane są dzięki dotacji unijnej pozyskanej przez Powiat Jaworski z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego.

© Materiał prasowy

W ub. roku wykonany został pierwszy etap tej inwestycji -  prawie 1 km nowej nawierzchni drogi powiatowej i ponad 350 mb chodnika w Mierczycach. Aktualnie – dzięki sprzyjającej aurze, Generalny Wykonawca zadania - BUDIMEX S.A., przystąpił do realizacji dwóch kolejnych etapów związanych z przebudową drogi relacji Mierczyce - Wądroże Wielkie - Polanka (granica powiatu). 

W obecnej chwili prace skupiły się głównie na układaniu chodników, których w samym Wądrożu powstanie ponad 3,5 km. Trwa również procedura przetargowa dotycząca wyłonienia wykonawcy zadania na etap IV - przebudowa odcinka drogi pomiędzy Mierczycami a Wądrożem Wielkim.

Całkowita wartość zadania objętego realizowanym projektem to ponad 3,7 miliona zł, z czego dofinansowanie w wysokości 85% pokryje Unia Europejska. Powiat Jaworski wspólnie z Gminą Wądroże Wielkie zabezpiecza 15 % wkładu własnego.

Stanisław Laskowski Starosta Jaworski: „To jedna z największych inwestycji Powiatu Jaworskiego, i najdłuższa od początku jego funkcjonowania. W ramach realizowanego przez nas zadania przebudowanych zostanie prawie 4 km chodników oraz blisko 7 kilometrowy odcinek drogi powiatowej. Wszystko to możliwe jest dzięki pozyskanym przez Starostwo środkom unijnym, oraz doskonale układającej się współpracy z Gminą Wądroże Wielkie. Dzięki tej inwestycji, już niedługo, zmotoryzowani mieszkańcy powiatu będą mogli bezpiecznie i komfortowo poruszać się w kierunku autostrady A4 i sąsiadujących powiatów”.

Reklama

Komentarze (13)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

były
były22 lutego o 13:06
Smerfie Marudo - jak widać chodniki na wsi, to dla niektórych luksus, i jesteś w temacie zorientowany, to jaki % z tych wspólnych 15%, wyłożyła gmina?
Lubię to! 0
borus
borus22 lutego o 11:13
Ale wkrótce będzie pozbawione dostepu do A4
Lubię to! 1
borus
borus22 lutego o 11:12
Wielki wstyd , że na wielu wioskach nie ma - przynajmniej z jednej strony chodników. 73 lata po IIwś i zagrożone bezpieczeństwo mieszkańców. Nie wspomina się konieczności wykonania obwodnic dla wyprowadzenia - często wzmożonego ruchu tranzytowego przez całe wioski.
Lubię to! 1
####
####borus23 lutego o 20:37
Wstyd to budować chodniki na wsiach a one zarastają trawa, bo do kościoła, do sklepu, nawet do sąsiadki za płot jeździcie samochodami !
Lubię to! 0
Mieszkanka
Mieszkanka21 lutego o 23:14
A ja cieszę się bardzo że w końcu Wądroże Wielkie doczekało się nowych chodników i dróg. Brawo powiat brawo gmina !
Lubię to! 2
Gorszy
Gorszy21 lutego o 09:44
Jak widac każdy ma swojego lizod... od promocji. Mało roboty dużo hałasu. Szkoda ze władza tego nie widzi.
Lubię to! 1
urzędnik
urzędnik20 lutego o 22:05
Tylko wynajął odpłatnie pomieszczenia w Powiatowym Ośrodku Rozwoju Edukacji.
Lubię to! 0
mama
mama20 lutego o 18:47
czy powiat otworzył żłobek w Jaworze ??
Lubię to! 2
Lopes
Lopesmama20 lutego o 22:29
Nie, ale to nie przeszkadza niektórym lansować się w mediach.
Lubię to! 1
Magda
MagdaLopes21 lutego o 20:17
nie ma to jak robić sobie zdjęcia w prywatnym przedsiębiorstwie i gratulować prezesowi, że zdobył pieniądze :)

https://legnica.fm/wiadomosci/wiadomosci-fakty/19-fakty-jawor/20359-przybedzie-zlobkowych-miejsc-czyli-maluch

P.S. Ciekawe czy rodzice wyrazili zgodę na piśmie na użycie wizerunku dzieci i "wrzucenie" ich w internet ?
Lubię to! 1
sołtys
sołtys20 lutego o 18:45
Jak widać można dobrze współpracować dla dobra swoich mieszkańców ! Nie ma tu deklaracji bez pokrycia, a rzeczowa i sumienna praca. Brawo dla Pani Wójt i Starosty Laskowskiego - taka współpraca to wzór do naśladowania dla innych Wójtów - a szczególnie dla Burmistrzów.
Lubię to! 5
były
byłysołtys21 lutego o 14:36
... a jaki to wzór do naśladowania - że przed wyborami robią drogi i chodniki? Te 15% wspólnego wkładu to ile kosztowało gminę?
Lubię to! 1
Smerf Maruda ?
Smerf Maruda ?były21 lutego o 19:53
Nie robią - zle, robią też źle? A nie pomyślałeś że pieniądze z unii nie pytają kiedy są wybory w Polsce ? Robią bo dostali na to pieniądze. I dobrze że robią bo nie robią dla siebie tylko dla LUDZI... I dla mnie i dla ciebie... I dla tych co z autostrady i dla tych co na autostradę...
Lubię to! 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.