Logo Jawor24h.pl
Reklama
KWW Aktywny Powiat

(FOTO) Przebudowa ulicy Chopina coraz bliżej - konsultacje z mieszkańcami

Z inicjatywy Starosty Stanisława Laskowskiego odbyło się spotkanie z mieszkańcami dotyczące koncepcji realizacji przebudowy ulicy Chopina w Jaworze.

© materiał prasowy

W tym spotkaniu oprócz bezpośrednio zainteresowanych stron, tj. mieszkańców ulicy Chopina oraz rodziców, których dzieci uczęszczają do obu przedszkoli zlokalizowanych w tej części miasta, uczestniczyli również przedstawiciele Policji, radni oraz pracownicy Starostwa Powiatowego Jaworze.

Zamiar przebudowy tej ulicy istniał już w ub. roku, jednakże ze względu na zmianę organizacji ruchu (związanej z przebudową DK-3) jej realizacja musiała być odłożona w czasie. I już w styczniu, przygotowany został wstępny projekt zagospodarowania terenu i przesłany do uzgodnienia Gminie Jawor. Równocześnie złożony został wniosek o wyrażenie zgody na wycięcie dwóch drzew.

Mając na uwadze fakt, iż do pierwotnego projektu wniesione zostały pewne uwagi, staramy się uwzględnić argumenty zarówno mieszkańców ul. Chopina, ale również innych uczestników, w tym również oczekiwania chociażby rodziców, którzy codziennie przywożą swoje pociechy do dwóch bezpośrednio przylegających przedszkoli, gdzie każdego dnia przebywa ponad 300 dzieci” – mówi Starosta Jaworski Stanisław Laskowski.

Dostrzegając problem miejsc parkingowych w mieście oraz konieczność poprawy bezpieczeństwa na tej drodze powiatowej, zaplanowane zostało zwiększenie ilości miejsc postojowych z 10 do 34, w tym dodatkowo dla osób niepełnosprawnych, dodatkowe przejście dla pieszych w okolicach przedszkola niepublicznego „Prymusek”, a także uwzględniono przebudowę chodników po obu stronach ulicy Chopina. Dzięki temu będzie można bezpiecznie pozostawić samochód i zaprowadzić dziecko do przedszkola, a przy okazji uporządkowany zostanie ruch pieszy i kołowy na tej drodze. W obecnej chwili pas zieleni praktycznie nie istnieje – zamiast upiększać – szpeci, dlatego zamiast tego zaprojektowana jest w tym miejscu zatoka postojowa, z którą niestety nie wszyscy obecni na spotkaniu chcieli się zgodzić.

Uważam, że rozmowy były bardzo konstruktywne, choć nie we wszystkich punktach się zgadzamy, a wśród samych mieszkańców słychać dwugłos w tej kwestii. Wierzę, że w wyniku zaproponowanych zmian, w tym również wprowadzenia ograniczenia prędkości, a być może też urządzenia spowalniającego uzyskamy konsensus, który skutkować będzie realizacją tego zadania jeszcze w tym roku” – dodaje Starosta Laskowski.

Reklama

Komentarze (21)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

niezależny obserwator
niezależny obserwator18 czerwca o 09:30
no nie, jak za przebudowę bierze się starostwo z Laskowskim i Lenkiewiczem to należy mieć się na baczności!!! Mało mnie obchodzę polityczne przepychanki , ale jak na co dzień korzystam z dezorganizacji jaką zrobiło starostwo na skrzyżowaniu ulic Piastowskiej i Szpitalnej to mnie po prostu szlag trafia.I jeszcze jedno .Drodzy urzędnicy ze starostwa. Rzeczywistości nie da się zakrzyczeć , ani zmienić, pisząc setki komentarzy na portalach w godzinach pracy! Zejdźcie na ziemię , ludzie naprawdę nie są głupi i dobrze wiedzą kto pisze te komentarze podpisując się "Magda" "Maria " czy " do jaworzanina" Amen.
Lubię to! 1
mieszkaniec Jawora
mieszkaniec Jawora17 czerwca o 23:20
Na spotkanie każdy mógł przyjść. Zaproszenie było na stronie starostwa.
Lubię to! 0
Magda
Magda17 czerwca o 21:21
Starosta znów daje dowody że Jawor jest mu bliski sercu.
Lubię to! 1
ul. Chopina
ul. Chopina17 czerwca o 13:36
Panie Starosto Stanisławie Laskowski ode mnie i moich sąsiadów otrzymuje pan solidną piątkę z plusem za determinację w rozwiązaniu naszych problemów z brakiem możliwości bezpiecznym pozostawienia auta przy przedszkolu i podprowadzeniem dziecka. Jaworzanie są Panu także wdzięczni, że nie wdaje się Pan w te polityczne gierki, wojenki. Najlepszym sposobem jest ignorowanie krzykaczy ganiających z makietami świateł. Rób Pan dalej swoje, bo to dobrze odbierana przez mieszkańców robota
Lubię to! 1
Maria
Maria17 czerwca o 10:34
Trzeba to w końcu powiedzieć głośno i wyraźnie NA TYM SKRZYŻOWANIU NIE MA PROBLEMÓW. Problem mają tylko Panowie działający pod publiczkę ....
Lubię to! 1
mieszkaniec Jawora 33
mieszkaniec Jawora 3315 czerwca o 21:19
Proponuję przypomnieć radnemu Barańskiemu jak domagał się wcześniej dofinansowania od gminy za Urbańskiego na budowę sygnalizacji. I pomimo, że policja negatywnie ocenia ten pomysł to jest to temat i okazja do kampanii wyborczej PO I SLD. Mam nadzieję, że ludziska myślą i nie dadzą się uwieść wodzirejom.
Lubię to! 10
jaworzanin
jaworzaninmieszkaniec Jawora 3316 czerwca o 11:46
słuchaj mieszkaniec 33. Co mnie obchodzi jakiś Barański , czy twoje PO i SLD??? Mieszkam koło Jana Pawła II i codziennie, poprzez głupotę urzędasów ze starostwa,jadąc na Chopina muszę dodatkowo krążyć i stać w korkach na Szpitalnej , Kopernika I Piastowskiej .Jaki trzeba być głąbem ,żeby coś takiego ludziom wymyślić i jeszcze się tego kurczowo trzymać!Nigdy nie interesowałem się zbytnio polityką , ale na te wybory na pewno pójdę.
Lubię to! 2
do jaworzanina
do jaworzaninajaworzanin18 czerwca o 08:52
co ty za głupoty piszesz , w jakich korkach ty stoisz ? Przecież tam jest normalnie , ja widzę to codziennie bo mieszkam przy tej krzyżówce i mam porównanie jak było a jak jest po tej zmianie . .
Radzę wybierz się na skrzyżowanie przy ul.Legnickiej, ul.Starojaworską skrzyżowanie z ul Limanowskiego czy Rapackiego, albo koło Lidla czy ul.Narutowicza z szosą z Legnicy to wtedy zobaczysz że tam jest ruch o wiele większy , ale też nie ma nie wiem jakich korków. A zobacz co dzieje się na ulicy Reja . Przecież to gołym okiem widać że radni PO robią sobie kampanie i szukają dziury w całym, A mam jeszcze do ciebie pytanie czy dziury na ulicach pana Burmistrza nie przeszkadzają Ci, dobrze ci się jezdzi omijając dziury?????
Lubię to! 1
Kierowca
Kierowca15 czerwca o 18:29
W temacie świateł i dzisiejszej konferencji
Tutaj dokładnie widać jaką aktywność w Radzie powiatu miał Barański
Proszę dokładnie przejrzeć ten link
http://www.spjawor-bip.pbox.pl/public/?id=92249
Przez 4 lata bycia radnym (co miesiąc kasiorka na konto idzie) Pan Barański zrobił 10 interpelacji
Ostatnia była z 30.03.2017 r.
link http://www.spjawor-bip.pbox.pl/public/get_file.php?id=178736
Kapitału wyborczego na tm barański nie zrobisz
Lubię to! 9
kierowca
kierowca15 czerwca o 17:27
Jak urząd miasta zorganizował spotkanie w sprawie to starosto zostało zaproszone na spotkanie. Ale jak spotkanie zorganizowało starostwo to już przedstawicieli urzędu miasta nie zaproszono. Takie mamy starostwo, bez komentarza.
Lubię to! 5
Janusz
Januszkierowca16 czerwca o 10:31
http://www.powiat-jawor.org.pl/web/aktualnosc-9-1805-Zaproszenie_na_spotkanie_dla_mieszkancow%21___Rozwiazania_projektowe_dot_przebudowy_ul_Chopina_w_Jaworze.html

Zaproszenie było. Kto chciał to był.
Lubię to! 0
Magda
Magdakierowca16 czerwca o 11:01
Temat spotkania - konsultacje z mieszkańcami ....
Zaproszenie ciągle jest na stronie powiatu, każdy mógł wziąć udział

http://www.powiat-jawor.org.pl/web/aktualnosc-9-1805-Zaproszenie_na_spotkanie_dla_mieszkancow%21___Rozwiazania_projektowe_dot_przebudowy_ul_Chopina_w_Jaworze.html
Lubię to! 0
Darek
Darek15 czerwca o 15:46
Bardzo dobre rozwiązanie ...... powiat jak widać pracuje a nie zajmuje się polityką ....
Lubię to! 9
Magda
Magda15 czerwca o 13:12
A Panowie z miasta ciągle o światłach ....aż się słuchać nie chce
Lubię to! 11
Anna
AnnaMagda15 czerwca o 15:48
Mnie też już mdli....jak słyszę o światłach na szpitalnej. Jeździ się tam normalnie , a światła spowodują tylko zwolnienie ruchu i postoje....
Lubię to! 10
Autore
AutoreMagda15 czerwca o 15:56
Tam trzeba inne rozwiązanie niż światła.
Lubię to! 3
kierowca
kierowcaMagda15 czerwca o 16:55
największe zamieszanie w okolicach tego skrzyżowania, to robi opozycja, która rozprasza kierowców i przechodniów, bo ruch na tym skrzyżowaniu przebiega płynnie
Lubię to! 7
Krystan
Krystankierowca16 czerwca o 13:32
Panowie radni .. wróćcie domswoich zawodow, a rozwiązania techniczne, projektowe zostawcie fachowcom. Wasze chciejstwo nie oznacza, że siwatla na skrzyżowaniu być muszą! W dużych miastach światła są likwidowane gdzie tylko się da, bo na światłach się STOI i CZEKA na swoje zielone ... Liczac, że są na skrzyżowaniu 4 drogi to można uznać że będzie się czekało na możliwość jazdy cztery razy dłużej niż obecnie.... No ale czego się nie robi z chęci zbicia kapitału politycznego. A może spróbujcie oglosic, że święta bożego narodzenia muszą być w lipcu ? Może lud tez to kupi ? Proponuje wykonać kolejny baner....
Lubię to! 3
Reklama
Darek
Darek15 czerwca o 06:08
W końcu będzie można spokojnie zaparkować i zaprowadzić dzieci do przedszkola. Brawa za pomysł ! Czekam na realizację
Lubię to! 8
Szopenhauer
Szopenhauer14 czerwca o 20:11
Przebudowa to zbyt szumne słowo, bo tu chyba chodzi o dodanie miejsc parkingowych, ale to zawsze plus.
Lubię to! 5
troche czytam
troche czytamSzopenhauer15 czerwca o 20:36
Prawo budowlane, Art. 3 Definicje, Ilekroć w ustawie jest mowa o: (...) 7a) przebudowie - należy przez to rozumieć wykonywanie robót budowlanych, w wyniku których następuje zmiana parametrów użytkowych lub technicznych istniejącego obiektu budowlanego, z wyjątkiem charakterystycznych parametrów, jak: kubatura, powierzchnia zabudowy, wysokość, długość, szerokość bądź liczba kondygnacji; w przypadku dróg są dopuszczalne zmiany charakterystycznych parametrów w zakresie niewymagającym zmiany granic pasa drogowego; pozdrawiam ;)
Lubię to! 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.