Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

(FOTO) Pożegnanie absolwentów w I LO

W auli I Liceum Ogólnokształcącego w Jaworze odbyło się uroczyste pożegnanie absolwentów, przed którymi kolejne wyzwanie, jakim niewątpliwie będzie egzamin maturalny.

Fot. Paweł Sasiela © Paweł Sasiela

- Minęły trzy lata i jesteście państwo w tym miejscu, w którym ja byłem 37 lat temu. Jesteście w tym miejscu, gdzie kończy się pewien ważny etap życia. Etap wchodzenia w dorosłość. Bo proszę sobie przypomnieć jacy byliście, gdy przyszliście do szkoły - tacy rozkrzyczeni, nie bardzo rozumiejący o co tutaj biega, co tutaj się dzieje i dlaczego tak. Z biegiem czasu dorastaliście, przyszły klasy drugie i troszeczkę wam, że tak powiem, się zmieniło, bo były osiemnastki, prawa jazdy. To też jest coś takiego co się wspomina. No i przyszła klasa trzecia i teraz przed państwem ważne wydarzenie. To wydarzenie to matura - mówił dyrektor Mieczysław Michalski. 

- Czy macie świadomość, że to jest ostatni wasz raz? Więcej już się w tym gronie nie spotkacie. Nie tylko mówię o waszych młodszych kolegach, ale także o was, o waszych klasach. Wielokrotnie byłem na spotkaniach różnych klas, byłem na spotkaniu mojej klasy. Nigdy nie było wszystkich. To jest ostatni taki dzień - dodawał dyrektor Michalski. - Idziecie w świat i życzę wam w tym świecie, żeby wam było jak najlepiej - kończył. 

Podziękowanie i gratulacje absolwentom złożył również wicestarosta Arkadiusz Baranowski, odpowiedzialny za oświatę w powiecie jaworskim.

- Dziękuję wam za to co osiągnęliście, bo Polska potrzebuje wykształconych obywateli, ale też z całego serca gratuluję. Wiem, jakie to jest wyzwanie, bo przechodziłem to samo kilka, kilkanaście lat wcześniej. Zawsze jest tak, że gdzieś tam pojawia się niepokój. To jest naturalne. Zachęcam was do tego, aby nie bać się realizować swoich marzeń, nie bać się rozwijać swoich ambicji. Nawet jak przyjdzie ten moment zawahania, to namawiam was gorąco do tego, aby zadać sobie pytanie - jak nie teraz to kiedy, jak nie ja to kto. Życzę wam, aby wasze marzenia, wasza kariera i rozwój zawodowy nabierały jak najszerszych kształtów - podkreślał Arkadiusz Baranowski, wicestarosta jaworski. 

W uroczystości uczestniczył również burmistrz Jawora.

- I Liceum to naprawdę brzmi dumnie. Przed wami ważne wybory, które zaraz dokonacie. Życzę wam wspaniałych uczelni, pięknych zawodów, znakomitego doświadczenia. Tym bardziej, że dzisiaj Unia Europejska i Europa jest otwarta i z wielką radością wita wszytskich obywateli Unii Europejskiej - zaznaczał burmistrz Emilian Bera. - Ile razy mam tutaj przyjemność przemawiać na tej sali, to jest niesamowity dreszcz związany z licznymi sytuacjami, bardzo przyjemnymi - dodawał burmistrz.

Podczas uroczystości nie zabrakło nagród i wyróżnień dla najbardziej uzdolnionych uczniów osiągających sukcesy w nauce oraz konkursach. Podziękowano również rodzicom zaangażowanym w życie szkoły. Na zakończenie odbyła się część artystyczna.

Reklama

Komentarze (26)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

uczeń Bolka
uczeń Bolka29 kwietnia 2017 o 12:06
Czy perspektywą dla młodych jaworzan jest wyjazd do pracy za granicę? Bo Unia jest otwarta? Tak, otwarta na tanią siłę roboczą do najgorszych pracy. My chcemy pracować w swoim kraju i swoim mieście! A nie liczyć na unijną niełaskę!
Lubię to! 4
babcia Józia
babcia Józiauczeń Bolka29 kwietnia 2017 o 13:53
Musisz skończyć Uniwersytet Nepotyzmu i Kumoterstwa by pracować za dobre pieniądze w miastach takich jak Jawor. Co ja gadam, tutaj to nierzadko na sprzątaczkę trzeba mieć niezłe wtyki. Jak znasz język obcy to wyjeżdżaj, tu w Polsce to będzie niedługo druga Grecja i piekło dla starych a nie raj dla młodych. A gdybyś chciał zostać i Amazon nie da ci spełnienia najlepiej idź do seminarium bo widział ktoś kiedyś bezrobotnego księdza? Jest jeszcze Mercedes ale to chwilówka będzie jak zacznie się bum na silniki elektryczne, także nadzieje umiera ostatnia i ostatni zgasi światło.
Lubię to! 0
obserwator
obserwatoruczeń Bolka29 kwietnia 2017 o 23:22
smutne jest, gdy w publicznych instytucjach pojawiają się ludzie znikąd, zarówno merytorycznie, jak i osobowościowo kompletnie nie przystający do powierzonych im funkcji, którzy zaniżają standardy administracji publicznej i usług publicznych, a do tego "drenują" publiczny budżet na prywatne, polityczne cele
Lubię to! 4
sens wypowiedzi
sens wypowiedziuczeń Bolka30 kwietnia 2017 o 07:23
"Życzę wam wspaniałych uczelni, pięknych zawodów, znakomitego doświadczenia. Tym bardziej, że dzisiaj Unia Europejska i Europa jest otwarta i z wielką radością wita wszytskich obywateli Unii Europejskiej - zaznaczał burmistrz Emilian Bera." - Czy to zachęta, do wyjeżdżania z Jawora, z Polski? Inni włodarze miast i prezydent Polski różnymi sposobami i działaniami zachęcają, aby do nich przyjeżdżać i osiedlać się, ale jak ten burmistrz zwalnia jaworzan, a w ich miejsce zatrudnia ludzi spoza Jawora, to i te słowa pasują do takich działań.
Lubię to! 3
:)
:)sens wypowiedzi30 kwietnia 2017 o 10:37
Wyluzuj gościu
Lubię to! 0
Taki jeden
Taki jeden29 kwietnia 2017 o 11:25
Pijar musi lans błysk fleszy a gawiedź niech się cieszy. Ja jak wielu innych Jaworzan czekam na wybory samorządowe i POpędzę koalicje POtaśtanych z namiastką tudzież nutą Lewicową co się lansuje kartkami z życzeniami na święta myśląc że to zapewni jej głosy do korytka na wprost...Ostatnio po raz drugi w kadencji Naszego Miłościwie panującego Burmistrza mieszkańcy dostali podwyżki za lokale mieszkalne Oj Ty Nasz Dobroczyńco Mercedesowy sukcesie rękami PISu czekamy z tęsknotą na finałowe odliczanie :-)
Lubię to! 3
HALINA
HALINA29 kwietnia 2017 o 10:01
CZY TO PRAWDA ŻE BURMISTRZ ROZMAWIAŁ Z PROBOSZCZEM Z MIŁOSIERDZIA O SPRZEDAŻY STAREGO KOŚCIOŁA NA CERKIEW DLA UKRAIŃCÓW???
Lubię to! 5
wodzirej
wodzirej28 kwietnia 2017 o 22:29
Szkoda, że model nie ubrał się w mundurek szkolny, bo do harcerzy chodzi w mundurku harcerskim, a do strażaków w mundurku strażackim...
Lubię to! 9
rodzice
rodzice28 kwietnia 2017 o 22:07
"Ile razy mam tutaj przyjemność przemawiać na tej sali, to jest niesamowity dreszcz związany z licznymi sytuacjami, bardzo przyjemnymi"- a jaki dreszcz wywołuje u burmistrza zwalnianie jaworzan-rodziców uczniów przed którymi publicznie występuje i pozbawianie ich rodzin źródła utrzymania niezbędnego do codziennej egzystencji i kształcenia?
Lubię to! 12
nie ze Strzegomia
nie ze Strzegomiarodzice28 kwietnia 2017 o 22:35
ja bym się wstydził stanąć przed dzieckiem takiego zwolnionego jaworzanina, jego kolegów i koleżanek i opowiadać o zdobywaniu wspaniałych uczelni, pięknych zawodów i znakomitego doświadczenia, jak rodzinie brakuje na zapewnienie podstawowych potrzeb życiowych
Lubię to! 9
uczeń
uczeńrodzice28 kwietnia 2017 o 22:44
proponuję, aby burmistrz swoje slogany wygłaszał w strzegomskich liceach-tam go nie znają i nie wiedzą, co robi
Lubię to! 11
inteligencji nie da się podrobić
inteligencji nie da się podrobić28 kwietnia 2017 o 21:48
fajny jest ten obecny vicestarosta-taki "swój" chłop, a jednocześnie ma klasę i potrafi się odpowiednio zachować i wysłowić-widać, że inteligentny z niego gość
Lubię to! 11
KLASA
KLASAinteligencji nie da się podrobić28 kwietnia 2017 o 21:51
potrafi dobrać odpowiedni ubiór, zachowanie i słowa do okazji i sytuacji, a nie powtarza w kółko ten sam slogan do różnych rzeczy, co jest dość mierne
Lubię to! 12
polonista
polonistainteligencji nie da się podrobić28 kwietnia 2017 o 22:00
"wspaniałych uczelni, pięknych zawodów, znakomitego doświadczenia"-konia z rzędu, kto wie o co chodzi. Można ukończyć np. renomowane, prestiżowe, popularne uczelnie, ale co to znaczy "wspaniałe" uczelnie? Można zdobyć/mieć dobry, prestiżowy zawód, ale co to znaczy "piękny" zawód?
Lubię to! 13
;)
;)polonista28 kwietnia 2017 o 22:13
może architekt zieleni miejskiej ;)
Lubię to! 12
rodzic
rodzic28 kwietnia 2017 o 20:52
ja mam pytanie do radnej Longiny co ona na te słowa burmistrza? Bo niedawno na sesji zaprezentowała ciekawe wystąpienie odnośnie tej placówki... http://jawor24h.pl/powiat/wiadomosci/9298/pilsudski-wzorem-tylko-od-swieta
Lubię to! 10
uczniowie i rodzice
uczniowie i rodzice28 kwietnia 2017 o 18:30
Czy burmistrz pochwalił się, że zwolnił rodzica absolwenta tej szkoły a w zamian zatrudnił osobę ze Strzegomia??
Lubię to! 13
uczeń
uczeń28 kwietnia 2017 o 18:26
A tak w ogóle, to co burmistrz tam robi, skoro to nie jest szkoła podległa gminie?
Lubię to! 12
sceptyk
sceptykuczeń28 kwietnia 2017 o 20:45
A tak w ogóle to ta szkoła jest w Jaworze, a burmistrz jest jej absolwentem, no i burmistrzem, więc skąd to pytanie?
Lubię to! 1
no sceptyk
no sceptyksceptyk28 kwietnia 2017 o 21:33
ano to, że nie jest to jednostka podległa gminie, a burmistrz już chyba dawno skończył liceum, więc powinien oswoić się z tym, że już tam nie uczęszcza
Lubię to! 8
sceptyk
sceptykuczeń29 kwietnia 2017 o 06:40
A co to, placówki podległe Staroście to udzielne księstwa? To niech je Starosta przeniesie za rogatki miasta. Poza tym jeśli burmistrz był obecny na uroczystości to widocznie został ZAPROSZONY!
Lubię to! 0
yyy
yyysceptyk29 kwietnia 2017 o 07:40
a niby po co dyrektor liceum miałby zapraszać burmistrza, skoro liceum podlega pod starostwo?
Lubię to! 6
rodzice uczniów
rodzice uczniówsceptyk29 kwietnia 2017 o 07:59
A burmistrzowi to nie wstyd stawać przez uczniami, których rodziców-jaworzan zwolnił, zatrudniając w ich miejsce ludzi spoza Jawora?
Lubię to! 8
do yyy
do yyysceptyk29 kwietnia 2017 o 09:57
Z grzeczności?
Lubię to! 1
jedden slang na wszystko?
jedden slang na wszystko?28 kwietnia 2017 o 18:19
panie burmistrzu, co to znaczy "pięknych zawodów"???
Lubię to! 11
antonio banderas
antonio banderasjedden slang na wszystko?28 kwietnia 2017 o 22:32
Może zawodów w pluciu i łapaniu?
Lubię to! 7
Reklama

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.