Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

(FOTO) Pożar w Wierzchowicach

W dniu 26 września br. doszło do pożaru drewna w przydomowej kotłowni w miejscowości Wierzchowice.

Fot. KP PSP Jawor © KP PSP Jawor

W dniu 26 września o godz. 6:00 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze otrzymał zgłoszenie o pożarze drewna w przydomowej kotłowni w miejscowości Wierzchowice.

Do zdarzenia natychmiast zadysponowane zostały 3 zastępy ratownicze z JRG Jawor oraz zastępy ratownicze z jednostek OSP z Wądroża Wielkiego i Granowic. Na miejscu okazało się, że doszło do pożaru przybudówki pełniącej rolę kotłowni i garażu. Pożarem objęty był cały obiekt. Dodatkowo doszło do zadymienia przyległego budynku mieszkalnego. 

Dwóch mieszkańców opuściło budynek przed przybyciem służb ratowniczych. Pomocy medycznej udzielili im ratownicy medyczni z zespołu PRM. Działania strażaków polegały na podaniu dwóch prądów wody. Z uwagi na silne zadymienie strażacy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych.

Po ugaszeniu pożaru dokonano oddymienia budynku oraz sprawdzenia ewentualnych zarzewi ognia przy pomocy kamery termowizyjnej. Dodatkowo pomieszczenia sprawdzono miernikiem wielogazowym.

Dzięki szybkiemu przybyciu na miejsce zdarzenia oraz sprawnie przeprowadzonym działaniom udało się nie dopuścić do rozprzestrzenienia pożaru na budynek mieszkalny.

kpt. Łukasz Starowicz

Reklama

Komentarze (2)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

czytelnik
czytelnik2 października 2017 o 21:40
Wierzchosławice Panie Adrianie, Wierzchosławice!!!
Lubię to! 0
xyz
xyzczytelnik3 października 2017 o 07:14
Nieprawda! Wierzchowice (gm. Wądroże Wielkie).
Lubię to! 9

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.