Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

(FOTO) Pożar w internacie

Do wybuchu pożaru w budynku przy ul.Starojaworskiej doszło w piątek w godzinach porannych.

© Materiały prasowe / Starostwo Powiatowe w Jaworze

W budynku tym mieszczą się placówki: Warsztaty Terapii Zajęciowej w Jaworze, Ośrodek Wsparcia W Jaworze , a także Internat Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. W sumie w budynku przebywało blisko 70 osób, w tym wiele osób niepełnosprawnych.

Dyspozytor PSP w Jaworze zadysponował dwie jednostki ratowniczo-gaśnicze, które po kilku minutach były już na miejscu. W tym czasie opiekunowie rozpoczęli ewakuację wszystkich podopiecznych z zadymionego budynku. Na miejsce przybyli również ratownicy medyczni, którzy udzielili potrzebującym pomocy.

Te wszystkie działania zakładał scenariusz zaplanowanej ewakuacji w razie pożaru w tych jednostkach. Wszyscy bezpiecznie z pomocą opiekunów zostali ewakuowani. Dzięki takim ćwiczeniom osoby przebywające w obiekcie miały szansę nauczyć się jak bezpiecznie ewakuować się z budynku, a strażacy mieli okazję praktycznego sprawdzenia warunków oraz organizacji akcji ratunkowej.

Ze strony Starostwa Powiatowego w Jaworze przebieg ćwiczeń nadzorował wicestarosta Arkadiusz Baranowski oraz kierownik Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego Piotr Sieduń.

Reklama

Komentarze (1)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Pan Jan
Pan Jan12 marca o 19:52
o znów okazja do zrobienia zdjęcia w krawacie :)
Lubię to! 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.