Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

(FOTO) Posmakowali kultury herbaty

Tym razem czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej przenieśli się do Chin. Wszystko dzięki spotkaniu z Remigiuszem Jakubowskim - twórcą filmów dokumentalnych "Chiny: Historia i współczesność" oraz autorem książki "Chiny: Imperium Herbaty".

© Paweł Sasiela

Spotkanie autorskie połączone było z prelekcją filmów, oczywiście zaczynając od "Chiny: Kolebka herbaty".

- Podstawowe przesłanie kultury herbaty związane jest z korpusem smoka, czyli buddyzmem, taoizmem i konfucjanizmem. Te wszystkie elementy zawarte są w kulturze herbaty, a kultura herbaty to mówiąc najkrócej sposób i zwyczaj życia Chińczyków zakodowany w pokoleniach od przeszło dwóch tysięcy lat. Kultura herbaty uczy szacunku człowieka do człowieka, uczy szacunku młodszego do starszego, uczy relacji opartych na zaufaniu - mówił Remigiusz Jakubowski.

Następnie uczestnicy obejrzeli film "Chiny: Taoiści ze wzgórz Hangzhou". Po spotkaniu każdy chętny mógł zakupić książkę gościa jaworskiej biblioteki.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.