Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Dopłaty do odszkodowań

(FOTO) Ponad 400 tys. złotych dla Powiatu Jaworskiego

10 maja br., we Wrocławiu, odbyło się uroczyste podpisanie, przez przedstawicieli 11 dolnośląskich samorządów, umowy dotyczącej wspólnej realizacji projektu „Zintegrowani”. Jednym z beneficjentów działania jest Powiat Jaworski.

© Materiały prasowe / Starostwo Powiatowe w Jaworze

Powiat Jaworski reprezentowany był przez starostę Jaworskiego Stanisława Laskowskiego, członka Zarządu Powiatu Piotra Pieniążka oraz naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Polityki Społecznej Beatę Janas. Prezentację szkoły, do której będą skierowane pozyskane środki, przedstawił dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jaworze Franciszek Materniak.  

W ramach projektu, wychowankowie placówki, a konkretnie 36 osób w różnym wieku i z różnymi stopniami niepełnosprawności, będą mogli skorzystać z różnych form wsparcia, m.in. treningów kompetencji społecznych, treningów dotyczących alternatywnych form spędzania wolnego czasu, zarządzania budżetem domowym i oszczędzania oraz z doradztwa zawodowego. Projekt "Zintegrowani" realizowany będzie przez 24 m-ce.

Dla przypomnienia - całkowita wartość realizowanego zadania wynosi 13 650 000 zł, z czego Powiat Jaworski (Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy) otrzyma 426 572 zł. Ponad 110 tysięcy złotych przeznaczonych zostanie na zakup pomocy dydaktycznych i doposażenie ośrodka.

Reklama

Komentarze (6)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

sceptyk
sceptyk14 maja o 13:53
Znowu pranie pieniędzy, wydawanie ich na "treningów kompetencji społecznych, treningów dotyczących alternatywnych form spędzania wolnego czasu, zarządzania budżetem domowym i oszczędzania oraz z doradztwa zawodowego."

Czy to rzeczywiście są pierwsze potrzeby osób niepełnosprawnych??? A na rehabilitację na NFZ dalej czekają po 6 - 8 - 10 miesięcy!!!
Lubię to! 2
Jawor
Jaworsceptyk14 maja o 20:52
Jadem zioniesz..... sceptyku
Lubię to! 0
sceptyk
sceptykJawor15 maja o 10:12
Nie zionę niczym. Po prostu znam realia, w których żyją osoby niepełnosprawne, niestety... ten projekt jest tyle samo wart, co oferta rządowa pomocy osobom niepełnosprawnym: bez kolejki do apteki, bez skierowania do specjalisty... To ma być POMOC?!!
W tej sytuacji rzeczywiście niepełnosprawnym i ich rodzinom potrzebny jest "trening zarządzania budżetem domowym i oszczędzania", za którego przeprowadzenie ktoś weźmie ciężkie pieniądze...
Lubię to! 2
Ania
AniaJawor15 maja o 17:51
uważam, że jeśli projekt kierowany jest do osób niepełnosprawnych to jest realizowany za ich zgodą. A w tym przypadku za zgodą ich rodziców? W czym więc problem, skoro dzięki realizacji projektu zakupiony będzie sprzęt do ośrodka, i rozumiem, że przeprowadzone warsztaty są czymś w rodzaju terapii i rehabilitacji. Przygotowania do życia ?

Uważam, że potrzebne
Lubię to! 0
ines
ines13 maja o 19:06
Świetna wiadomość! Brawo dla Starostwa i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego!
Lubię to! 1
mama
mama11 maja o 21:15
Powiat znów otrzymał pieniądze ! Tym bardziej to cieszy, że dla Ośrodka, gdzie są dzieci niepełnosprawne. SUPER !
Lubię to! 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.