Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Dopłaty do odszkodowań

(FOTO) Ponad 3 tys. zł dla „Niebieskiej Nadziei”

6 kwietnia w Kręgielni 13 w Jaworze organizatorzy „Niebieskiej Nadziei” zebrali ponad 3 tysiące zł. dla dzieci ze Stowarzyszenia „Budujemy Mosty” na zajęcia terapeutyczne.

Ponad 3 tys. zł dla „Niebieskiej Nadziei” © Materiały prasowe

Akcja zorganizowana została przy okazji Światowego Miesiąca Wiedzy na temat Autyzmu.

W tym roku Stowarzyszenie na rzecz osób z autyzmem, Zespołem Aspergera i Mutyzmem Selektywnym „Budujemy Mosty” wraz z Powiatowym Ośrodkiem Rozwoju Edukacji w Jaworze, przy współpracy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, Biblioteki Miejskiej, właścicieli Kręgielni 13, uczniów i nauczycieli jaworskich szkół, przedszkoli, gminy Męcinka, gminy Paszowice, jaworskiej Policji i Ochotniczej Straży Pożarnej zorganizowało wiele atrakcji, aby wesprzeć podopiecznych stowarzyszenia oraz dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu z Jawora i powiatu jaworskiego.

W Kręgielni 13 odbył się finał akcji „Niebieska Nadzieja”, którą rozpoczęli dzień wcześniej - 5 kwietnia, uczniowie ze szkół podstawowych, licealnych i przedszkolaki ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jaworze, rozdając ulotki na temat autyzmu na ulicach Jawora a także w autobusie jaworskiej komunikacji miejskiej. Uczniowie Zespołu Szkół w Męcince, pod opieką Pani pedagog Doroty Królikowskiej propagowali wiedzę nt. autyzmu na terenie swojej gminy.

To nie jest pierwsza wspólna akcja organizowana przez Stowarzyszenie „Budujemy Mosty” i Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Jaworze. W poprzednich latach odbyły się: konferencje: „Zrozumieć autyzm”, „Gdy dziecko się śmieje, śmieje się cały świat” oraz charytatywny koncert z udziałem Moniki Kuszyńskiej. Właśnie zakończył się dużym sukcesem projekt Działaj Lokalnie: „Niebieski Ogród” – mówi Ewa Suchecka - zastępca prezesa stowarzyszenia i psycholog PORE w Jaworze

Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Autyzmem, Zespołem Aspergera i Mutyzmem Selektywnym „Budujemy Mosty”, które rozpoczęło swoją działalność w dniu 2 kwietnia 2015 roku z inicjatywy 17 członków założycieli. Obecnie członków jest 25, (z Grupą Wsparcia – 39). Skupia rodziców dzieci dotkniętych autyzmem, Zespołem Aspergera oraz Mutyzmem Selektywnym, a także specjalistów (psycholodzy, pedagodzy, lekarze), którzy udzielają dzieciom i rodzicom wszechstronnej fachowej pomocy. Stowarzyszenie ma swoją siedzibę w Powiatowym Ośrodku Rozwoju Edukacji w Jaworze przy ul. Piłsudskiego 11, gdzie systematycznie raz w miesiącu odbywają się spotkania. Przy Stowarzyszeniu działa Grupa wsparcia dla rodziców a w tym roku ruszyła Świetlica Terapeutyczna. Liczba dzieci ciągle rośnie – mówi prezes stowarzyszenia Renata Sosnowska-Noworól.

Akcja przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów, Kręgielnię 13 odwiedziło ok. 150 osób. Wiele z tych osób bardzo aktywnie brało udział w licytacjach, zakupiło cegiełki i bawiło się wspólnie podczas turnieju w kręgle. Wśród gości byli: Pani wiceburmistrz Agnieszka Rynkiewicz, Pan naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia Wiesław Szymczyk, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Pani Małgorzata Kosińska, dyrektor GOK w Paszowicach Pani Małgorzata Świderska, radni miejscy i wielu jaworskich społeczników, harcerze, strażacy, policjanci.

Serdeczne podziękowania kieruję do Wszystkich Darczyńców (osoby ze zdjęć i całej reszty, która się "nie załapała", bądź osobiście nie mogła uczestniczyć)! Pragnę wyrazić głęboką wdzięczność za życzliwy gest i wsparcie wszystkich osób zaangażowanych w akcję: "Niebieska Nadzieja", której byłam współorganizatorem wraz z: Powiatowym Ośrodkiem Rozwoju Edukacji w Jaworze (dziękuję moim niesamowitym pracownikom: Ewie, Bogusi, Tomkowi), Stowarzyszeniu "Budujemy Mosty" (rodzice i członkowie) oraz Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu w Jaworze (nauczyciele, opiekunowie i rodzice), Bibliotece Miejskiej, właścicielom Kręgielni 13 - Joasi i Krzysztofowi, Policji, Straży Pożarnej i wszystkim, którzy w tym szczególnym dniu nas wspierali. Dziękuję za wyraz dobroci i chęci niesienia pomocy. Dzięki Państwa wsparciu możliwa jest realizacja naszych celów i zamierzeń dotyczących dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Życzę Państwu wielu sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym – mówi Dorota Domińska-Werbel dyrektor Powiatowego Ośrodka Rozwoju Edukacji w Jaworze.

Niebieskie światełko zabłysło nad Jaworem o godzinie 20.00 – przypominając jaworzanom o osobach dotkniętych zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Ostatnie opinie
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.