Logo Jawor24h.pl
Reklama
Alior Bank Jawor
Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne z montażem
Biedronka rekrutuje pracowników do nowego sklepu w Jaworze przy ul. Słowackiego

(FOTO) Policyjne psy pomyślnie przeszły atestację

Przeszukanie terenu, tropienie śladów, czy pościg bez kagańca to tylko niektóre umiejętności, jakimi musiały wykazać się policyjne psy podczas ich atestacji, którą przeprowadzono na „Siedmickiej Polanie”.

© KPP Jawor

Choć nie mają mundurów i nie noszą broni ani środków przymusu bezpośredniego, to wspaniale sprawdzają się w walce z przestępcami. Psy policyjne, bo o nich mowa, na co dzień wspierają policjantów podczas ciężkiej pracy na rzecz bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców. Czworonogi posiadają niezwykłe umiejętności. Pomimo coraz bardziej rozwiniętych technologii i coraz większej ilości urządzeń technicznych, elektronicznych nic nie jest w stanie zastąpić nosa psa i jego umiejętności węchu.

We wtorek na terenie podległym Komendzie Powiatowej Policji w Jaworze na „Siedmickiej Polanie” odbyła się atestacja psów służbowych Dolnośląskiej Policji. Udział w sprawdzeniach umiejętności czworonogów wzięli przewodnicy m.in. z KMP w Legnicy, KMP we Wrocławiu, KPP w Jaworze, KPP w Lublinie, KPP w Górze.

Głównym celem atestacji było sprawdzenie sprawności psów służbowych. Podczas ćwiczeń Instruktor Zakładu Kynologii Policyjnej z Centrum Szkolenia Policji w Sułkowicach podkom. Rafał Krajewski w obecności koordynatora psów służbowych z KMP we Wrocławiu podkom. Marka Mycka oceniał psy w poszczególnych etapach zadań.

Działania w ramach atestacji podzielono na kategorie tj. posłuszeństwo ogólne psa, zachowanie psa podczas czynności legitymowania, obrona przewodnika, prowadzenie działań pościgowych, przeszukanie terenu i zabudowań oraz tropienie śladów.

Takie spotkania dają doskonałą okazję na wymianę doświadczeń między przewodnikami, podnosi również poziom wiedzy z zakresu kynologii policyjnej. Wszystkie psy służbowe, które przystąpiły do atestacji, pozytywnie zaliczyły ćwiczenia sprawdzające – dodaje oficer prasowy KPP w Jaworze asp. Józef Kolanek.

Reklama

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.