Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Dopłaty do odszkodowań

(FOTO) Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał złodzieja samochodu

Policjant z Jawora będący po służbie zatrzymał mężczyznę, podejrzanego o kradzież pojazdu.

Fot. OSP Jawor © OSP Jawor

Do zatrzymania doszło po tym, jak funkcjonariusz zauważył pojazd, którego kierujący stracił panowanie nad pojazdem, a następnie ze znaczną prędkością wjechał na chodnik, kończąc swoją podróż na pobliskim ogrodzeniu. Jak się okazało pojazd był kradziony, a zatrzymany, który próbował jeszcze uciec, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. To już trzeci przypadek zatrzymania sprawców przestępstw przez funkcjonariusza, który miał miejsce po pracy.

W dniu 18 lipca br. tuż po godz. 16.00 dyżurny jaworskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o kradzieży samochodu na jednej z ulic w pobliżu centrum miasta. Jak się okazało, kierowca VW wyszedł na chwilę do pobliskiego budynku zostawiając otwarty pojazd, w dodatku z kluczykami w stacyjce. Kiedy wrócił, zobaczył tylko młodego mężczyznę odjeżdżającego jego samochodem. Po uzyskaniu tej informacji jaworscy policjanci niezwłocznie przystąpili do poszukiwań skradzionego VW.

Kilka minut później na stanowisko kierowania Komendy Powiatowej Policji w Jaworze zadzwonił policjant tej jednostki, będący w czasie wolnym od służby i poinformował o kolizji drogowej, do której doszło przed chwilą na ul. Starojaworskiej. Funkcjonariusz powiadomił dyżurnego, że kierujący osobowym VW stracił panowanie nad pojazdem, a następnie ze znaczną prędkością wjechał na chodnik, kończąc swoją podróż na pobliskim ogrodzeniu. Policjant poinformował również, że zatrzymał kierowcę tego samochodu, bowiem zobaczył, że siedzący za jego kierownicą młody mężczyzna wysiada i próbuje uciec. Wówczas wspólnie z innym świadkiem tej kolizji uniemożliwił mu ucieczkę.

Zatrzymany został przekazany policjantom będącym w służbie, którzy przyjechali na miejsce. Jak się okazało kierowcą VW był 21 - letni mieszkaniec Jawora. W przeszłości był już notowany. Ustalono, że nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania. Nie to było jednak przyczyną jego ucieczki. Okazało się, że samochód, którym się rozbił to ten, chwilę wcześniej skradziony w centrum miasta.

W wyniku zdarzenia drogowego 21 - latek doznał jedynie lekkich potłuczeń i nie wymagał hospitalizacji. Od razu trafił, więc do policyjnego aresztu. Teraz sąd zadecyduje o jego dalszych losach. Za kradzież samochodu grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Warto podkreślić, że to już trzeci sprawca przestępstwa zatrzymany w czasie wolnym od służby przez tego policjanta. W lipcu ubiegłego roku zatrzymał on w swoim wolnym czasie pijanego sprawcę wypadku drogowego, który uciekł z miejsca zdarzenia, a w kwietniu tego roku, również po służbie zatrzymał kompletnie pijanego kierowcę samochodu, który jechał krajową „3”.

_______________________

Oficer Prasowy KPP w Jaworze
podkom. Kordian Mazuryk
tel. 603 039 942

Reklama

Komentarze (9)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

pajo
pajo6 sierpnia 2017 o 19:50
Policjant ..... zatrzymał . Gdyby się nie rozbił to nigdy by go nie znaleźli, policja tylko potrafi staruszków przechodzących w miejscach nieoznakowanych karać (ul. Reja ), tylko ich mogą dogonić nieroby
Lubię to! 0
falcon
falcon26 lipca 2017 o 21:18
Gnoja do wora, wór do jeziora i po problemie. I rybki dokarmione będą...
Lubię to! 0
Mieszkanka
Mieszkanka23 lipca 2017 o 21:51
Gratulacje dla naszej policji.
Lubię to! 5
Nina
Nina23 lipca 2017 o 21:45
Brawo dla naszej komendy i policjanta, że zaangażował się w sprawę w czasie wolnym.
Lubię to! 5
Kamil
KamilNina23 lipca 2017 o 21:54
Uczyć się od naszych ☺. Brawo!
Lubię to! 3
Wredna baba
Wredna baba23 lipca 2017 o 20:28
Świetnie, że kierowca zostawił kluczyki w stacyjce i otwarty samochód :) nie trzeba kombinować, żeby odjechać. Super, że rozwalili Ci samochód.
Jakiś czas temu do podobnego zdarzenia doszło w nadmorskiej miejscowości. Kierowca zostawił kluczyki w stacyjce, a 13-letnie dziecko odjechało pojazdem wprost w ludzi znajdujących się na przystanku. Mam nadzieję, że otrzymasz solidną karę i następnym razem zostaw klucze w drzwiach od domu :D
Lubię to! 1
AutorAutor
AutorAutorWredna baba24 lipca 2017 o 16:33
Jeżeli już kogoś trzeba piętnować, to tylko złodzieja. Człowiek uczciwy nawet do otwartego cudzego domu nie wejdzie!
Lubię to! 4
wredna baba
wredna babaAutorAutor25 lipca 2017 o 07:31
Owszem zlodziej nie powinien tak postapic. Niestety jestemy ludzmi a okazja czyni zlodzieje. Sprawdzone potwierdzone. A jakby to dziecko wsiadlo ? Przeciez tu chodzi o zasady. Mozemy porownac to do przypadkowego zostawienia otwartego okna na 10 pietrze I dziecka samego w domu. I kogo wtedy pietnowac? Dziecko ze lezy rozwalone na chodniku czy rodzicow ?
Lubię to! 0
AutorAutor
AutorAutor23 lipca 2017 o 20:15
Tzw. "szybka karma".
Lubię to! 5

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Ostatnie opinie
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.