Logo Jawor24h.pl
Reklama
Bank Spółdzielczy w Jaworze
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne z montażem

(FOTO) Podsumowanie Dolnośląskich Zawodów Strzeleckich

W Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze odbyło się uroczyste podsumowanie Dolnośląskich Zawodów Strzeleckich im. Żołnierzy Września 1939 roku, połączone z konferencją oraz targami edukacyjnymi.

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Księcia Bolka I w Jaworze pokazali się na Dolnośląskich Zawodach Strzeleckich z bardzo dobrej strony. Fot. Paweł Sasiela © Paweł Sasiela

Celem Dolnośląskich Zawodów Strzeleckich było przede wszystkim uczczenie pamięci Żołnierzy Września 1939 roku, ale również promowanie wartości patriotycznych i możliwość szkolenia naszej młodzieży. Dlatego w tym miejscu bardzo serdecznie dziękuję Jaworskiemu Klubowi Strzeleckiemu UR, panu prezesowi Rafałowi Sokołowskiemu, Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Legnicy oraz wszystkim instytucją i osobom, które wsparły naszą imprezę - mówił starosta Stanisław Laskowski.

Po oficjalnym otwarciu konferencji na scenie zaprezentował się Klasyczny Kwintet Dęty Orkiestry Koncertowej Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Artyści zaprezentowali pieśni patriotyczno-żołnierskie, obejmujące okres od początku XIX wieku do czasów współczesnych.

Następnie nagrodzono najlepsze drużyny oraz zawodników. Sporymi osiągnięciami mogą się pochwalić szkoły z terenu powiatu jaworskiego. Wśród trzydziestu sklasyfikowanych drużyn, na czwartej pozycji w klasyfikacji łącznej wszystkich konkurencji uplasował się zespół I Liceum Ogólnokształcącego im. Księcia Bolka I w Jaworze, w składzie Emilia Sulecka, Paula Topolnicka i Dawid Pilch. Siódme miejsce zajęła najlepsza drużyna PCKZiU w Jaworze w składzie Rafał Suszek, Patryk Zakrzewski i Michał Remiszewski, zaś kolejne dwie ekipy gospodarzy zawodów uplasowały się na miejscach siedemnastym i dwudziestym piątym. Najlepsza drużyna Zespołu Szkół i Placówek w Bolkowie w składzie Łukasz Kozubek, Marcin Jaśkiewicz oraz Piotr Ostrowski zajęła piętnaste miejsce, dwa kolejne znalazły się wśród drużyn zamykających klasyfikację.

Wygrali uczniowie VII Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy. Drugie miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze, a trzecie Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Bożkowie. 

W klasyfikacji drużynowej w biathlonie zwyciężyła drużyna Zespołu Szkół w Lubomierzu, przed zespołami V Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy i VII Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy. Czwarte miejsce zajęła ekipa Zespołu Szkół i Placówek w Bolkowie. 

W klasyfikacji drużynowej w strzelaniu z karabinka KBKS najlepsza okazała się drużyna I Liceum Ogólnokształcącego w Jaworze, a trzecie miejsce zajął zespół jaworskiego PCKZiU! Drugi był Zespół Szkół Politechnicznych w Wałbrzychu.

W klasyfikacji drużynowej rzutu granatem dwa pierwsze miejsca zajęły drużyny Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze, a na trzeciej pozycji uplasowała się drużyna Zespołu Szkół w Lubomierzu. Najlepsze ekipy z powiatu jaworskiego zajęły miejsca 10-12, a były to dwie drużyny PCKZiU oraz zespół I LO.

W klasyfikacji indywidualnej dziewcząt we wszytskich konkurencjach zwyciężyła Emilia Sulecka z I Liceum Ogólnokształcącego w Jaworze, wyprzedzając Aleksandrę Róg oraz Karolinę Berendt z VII LO w Legnicy.

Z kolei w klasyfikacji indywidualnej chłopców najlepszy okazał się Dawid Pilch z I Liceum Ogólnokształcącego w Jaworze, a drugi był Marcel Kubiak z jaworskiego PCKZiU. Trzecie miejsce zajął Daniel Fecko z Zespołu Szkół w Lubomierzu.

Klasyfikację OPEN w biathlonie wygrał Kacper Karpiel z Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Bożkowie, a drugi był Piotr Ostrowski z Zespołu Szkół i Placówek w Bolkowie. Klasyfikację OPEN w konkurencji strzelanie z karabinka KBKS zwyciężył Mateusz Czerwiński z ZSZiO w Kamiennej Górze, drugi był Dawid Pilch z I LO w Jaworze, trzecia Emilia Sulecka z I LO w Jaworze, czwarta Aleksandra Róg z VII LO w Legnicy, a piąta Paula Topolnicka z I LO w Jaworze. Natomiast w klasyfikacji OPEN rzutu granatem najlepszy był Dawid Pilch.

Podziękowano również sędziom, na czele z sędzią głównym, którym był Anatol Ryng. To oni czuwali w trakcie zawodów nad bezpieczeństwem uczestników i sprawnym przebiegiem rywalizacji.

Wyróżnione wraz z opiekunem Władysławem Woźniakiewiczem zostały także uczennice I Liceum Ogólnokształcącego w Jaworze Aleksandra Kita, Kinga Kuźnia oraz Weronika Dziopa - laureatki I stopnia VIII edycji konkursu „Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy” organizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej.

Później rozpoczęła się część konferencyjna, zaś równolegle trwały targi edukacyjne oraz pokaz sprzętu wojskowego, który zaprezentował 23 Śląski Pułk Artylerii z Bolesławca. Wykład "Polski Wrzesień 1939" wygłosił Mirosław Szkiłądź, kustosz Muzeum Regionalnego w Jaworze. Następnie o roli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy w kształceniu kadr na rzecz obronności kraju mówił dr Zbigniew Cesarz.

Reklama

Komentarze (6)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

meloman
meloman22 września 2017 o 13:01
Cześć artystyczna była cudowna! koncert dosłownie jak w filharmonii i! to się nazywa godne uczczenie rocznic i świąt patriotycznych. może da to do myślenia osobom, które organizują "część artystyczną" w miejskim teatrze....uszy i oczy więdną jak się słucha po raz kolejny "siekiera motyka piłka szklanka...."
7 Lubię to: 7
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Lolek
Lolekmeloman22 września 2017 o 15:49
Meloman się znalazł. A jakby Zenek Martyniuk przyjechał, to by w pierwszym rzędzie stał.
1 Lubię to: 1
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Jaworzanka
Jaworzanka22 września 2017 o 12:56
Impreza na najwyższym poziomie o zasięgu nie tylko lokalnym. Wiele osób jest zdziwionych, że w Jaworze można coś takiego zorganizować, tylu ludzi przyjechało, nawet z Wrocławia, wojskowi, nawet konsul Węgier się pojawiła, posłanka była. myślę,że dla Jaworzan to wielki prestiż i nobilitacja, w końcu Jawor to raczej prowincja.
7 Lubię to: 7
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Gregory
GregoryJaworzanka22 września 2017 o 13:21
Największy sojusznik - Orban - to i węgierska dyplomacja jest na fali...
1 Lubię to: 1
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Maciej Gwoździewicz
Maciej Gwoździewicz22 września 2017 o 09:15
Polak-Węgier 2 bratanki i do skrzypiec i do szklanki.
6 Lubię to: 6
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
nocny Marek
nocny Marek22 września 2017 o 02:24
Podobało mi się. Czekam na następne takie wydarzenie.
6 Lubię to: 6
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.