Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

(FOTO) Pierwszy etap przebudowy drogi powiatowej w Mierczycach zakończony

Dobiegł końca I etap przebudowy drogi powiatowej relacji Jawor - Mierczyce - Wądroże Wielkie do granicy powiatu (Polanka).

Fot. Powiat Jaworski © Powiat Jaworski

W ramach tego zadania wyremontowano odcinek drogi przebiegającej przez Mierczyce, wykonano chodnik na odcinku ponad 350 m, poszerzono drogę na łuku oraz wykonano zjazdy i podejścia do budynków prywatnych.

Zadanie realizowane jest dzięki dotacji unijnej pozyskanej przez Powiat Jaworski z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020, w wysokości ponad 3 milionów złotych.

Całość inwestycji obejmuje przebudowę trzech odcinków drogi powiatowej przebiegającej przez Gminę Wądroże Wielkie. Przed nami więc realizacja dwóch pozostałych etapów, które przewidziano zgodnie z harmonogramem na rok 2018. Powiat zadbał również o bezpieczeństwo pieszych, dla których wybudowanych zostanie ponad 2 km chodników.

To jedna z największych inwestycji drogowych realizowanych przez Powiat w tej kadencji - mówi Starosta Stanisław Laskowski. Dzięki projektowi przygotowanemu przez pracowników Wydziału Rozwoju, Promocji i Funduszy Europejskich, wyremontowanych będzie ponad 5 km dróg i wykonanych ponad 2 km chodników w Gminie Wądroże Wielkie. Nie bez znaczenia jest bardzo dobra współpraca i wsparcie finansowe Gminy, za co, po raz kolejny serdecznie dziękujemy - dodaje Starosta Laskowski.

Wykonawcą zadania jest spółka BUDIMEX S.A., która udziela gwarancji na wykonane roboty przez kolejne 5 lat od ich zakończenia.

Projekt dofinansowany ze środków EFRR w ramach RPO WD 2014-2020.

Reklama

Komentarze (10)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Marek
Marek2 grudnia 2017 o 08:15
A władze jawora ciągle śpią....czy tak wielbione władze jawora pomyślą również o kierowcach i mieszkańcach ul. Zagrodowej ? Czy w tej kadencji powstanie choć jeden parking w centrum miasta ? Ratusz jakby zapomniał o tym.... Po naukę jak realizować INWESTYCJE przez duże "I" powinni udać się do powiatu....
Lubię to! 1
Dariusz
DariuszMarek2 grudnia 2017 o 09:36
Nie śmiej się z powiatu. Widzisz, że robią co mogą, aby dorównać Berze.
Lubię to! 2
AW
AWDariusz2 grudnia 2017 o 10:06
Dariusz masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem i logicznym myśleniem. Powiat robi prawdziwe duże inwestycje, a burmistrz głównie PR i skwerki. Wymień proszę które drogi wyremontował obecny burmistrz? Powiat w tym roku będzie miał już 3 drogi wyremontowane. Kto komu tu powinien dorównać?
Lubię to! 1
sprawdź
sprawdźDariusz2 grudnia 2017 o 10:22
AW wejdź proszę na bip gminy i zobacz- jest przebudowa ul. Cukrowniczej, są termomodernizacje, jest remont gimnazjum, jest modernizacja gospodarki wodno - ściekowej i tak - są skwerki czyli rozwój zielonych terenów Jawora, ale w ramach tego powstanie i plac zabaw na Gagarina i na Przyrzeczu... więc czy napewno burmistrz sadzi tylko krzaki?
Lubię to! 2
AW
AWDariusz2 grudnia 2017 o 10:57
Przebudowa Cukrowniczej jest w planach, a ja pytam które drogi wyremontował przez minione 3 lata swojej kadencji? Trudne pytanie prawda?I niewygodne.
Lubię to! 2
sprawdź
sprawdźDariusz2 grudnia 2017 o 14:46
Bardzo proste:) skoro został ogłoszony przetarg to jest w trakcie a nie w planach :) a skoro chodnik, zgodnie z przepisami, jest częścią drogi to proszę się rozejrzę dookoła....podpowiem : dużo:)
Lubię to! 0
Drogowcy
DrogowcyDariusz2 grudnia 2017 o 15:04
Przetarg to nie realizacja.... A co jeśli np. nie będzie chętnych do robienia tej drogi? Co będzie jak nie podpiszą umowy? Co będzie jeśli trzeba będzie przetarg unieważnić ? Realizacja następuje z chwilą podpisania umowy i przekazania placu budowy....
Lubię to! 0
sprawdź
sprawdźDariusz2 grudnia 2017 o 15:23
Wejdź na bip to się dowiesz, że i chętni byli i jest informacja z wyboru ofert...to jest właśnie początek realizacji procesu inwestycyjnego :) poza tym oczywiście możesz napisać, że nawet w trakcie prac może wybuchnąć tam bomba, ale myślę, że nie zmieni to faktu, że jest to potężna inwestycja :)
Lubię to! 0
mieszkaniec
mieszkaniecDariusz2 grudnia 2017 o 18:37
Przez całą kadencję remont jednej drogi, to i tak jest kompromitacja dla gminy Jawor.
Lubię to! 2
Anna
Anna30 listopada 2017 o 20:07
Kolejna inwestycja powiatu na terenie gminy Wądroże. dziękujemy ;)
Lubię to! 4

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.