Logo Jawor24h.pl
Reklama
KWW Aktywny Powiat

(FOTO) Pastwisko? Klepisko? Nie, to OSiR-u boisko...

Jaworscy piłkarze oraz ich goście, występujący na Stadionie Miejskim mocno narzekają na stan boiska głównego obiektu sportowego w mieście nad Nysą Szaloną. Trudno się dziwić, murawa stadionu jest w tragicznym stanie.

Na takiej „murawie” przyszło rozgrywać mecz II Ligi Dolnośląskiej Juniorów Młodszych piłkarzom Kuźni Jawor i Lechii Dzierżoniów... © Paweł Sasiela

Wyschnięta trawa, twarda gleba i widoczny brak nawadniania sprawiają, że gra na miejskim obiekcie zaczyna zagrażać zdrowiu sportowców. Kibice oglądający sobotnie zmagania II Ligi Dolnośląskiej Juniorów Młodszych denerwowali się nie tylko z powodu usytuowania ławek rezerwowych, które znacznie ograniczają widoczność z trybun, ale także z powodu stanu boiska. 

Jak podkreślano, gra na takiej „murawie” może wyrządzić młodym piłkarzom... krzywdę. Wszak w takich warunkach o kontuzję nie trudno. Dezaprobatę wobec działań władz OSiR-u wyrażają także piłkarze i ludzie związani z klubem. 

Brak nawadniania boiska dziwi tym bardziej, że jeszcze za kadencji poprzedniego dyrektora OSiR-u zbudowano przyrzeczną pompę, mającą usprawnić podlewanie boiska. Teoretycznie nic więc nie stoi na przeszkodzie, by odpowiednio zadbać o stan murawy...

Pracownicy jaworskiego OSiR-u z dyrektorem Robertem Matkowskim na czele przykładu jak zadbać o piłkarską murawę nie muszą szukać daleko. Ich koledzy po fachu z nieodległej Legnicy już od jakiegoś czasu stawiani są za wzór nie tylko na Dolnym Śląsku, ale i w Polsce. Murawa Stadionu im. Orła Białego w Legnicy, na której swoje mecze rozgrywa Miedź, już po raz drugi z rzędu została wybrana przez piłkarzy za najlepszą w Nice 1 Lidze.

Reklama

Komentarze (22)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

ATM
ATM24 lipca o 11:18
A na e-beznadziejne narzekali na boisko w Złotoryi. Niech przyjadą do Jawora i zobaczą.
Lubię to! 4
Program partii programem miasta
Program partii programem miasta14 czerwca o 12:34
Aż dziw, że jeszcze burmistrz nie zareagował, nie mówię tu o zwolnieniu dyrektora, bo to chyba niemożliwe, ale nie trąbią wszędzie, że nagle znalazły się pieniądze na murawę i że plany były już dawno ale nagle pyk i są wykonywane, nadworny fotograf nie zrobił zdjęcia burmistrzowi z towarzyszem dyrektorem na tle boiska, a burmistrz dzierży kartki papieru, które mają imitować plany, że nasz włodarz sam dba o odpowiednio rozrysowany projekt i nanosi poprawki, bo robi wszystko najlepiej i pokazuje jak mają pracować.
Lubię to! 10
OLA
OLAProgram partii programem miasta14 czerwca o 13:08
A dlaczego niemożliwe ?Co to osoba nietykalna ?Ktoś , kto nie nadaje się na to stanowisko a je zajmuje ,bo kolegą jest kogo trzeba. Na szczęście niedługo wybory . Nic nie trwa wiecznie, a szczególnie buta i arogancja w efekcie przynosi upadek . Wyborcy to nie ciemna masa , jak się niektórym wydaje .


Lubię to! 18
AAA
AAAOLA14 czerwca o 13:58
Niestety tak jest nie ważne czy prawica, lewica czy środkowica, każdy obsadza swoimi wszystko, żeby zabezpieczyć swoje flanki, by móc działać i skupić się na wygraniu kolejnych wyborów. A niestety obecny włodarz zrobił czystkę i maskuje to prze różne show.
Lubię to! 11
inaczej
inaczejOLA14 czerwca o 16:23
ale jeszcze nigdy tak nie było, aby zwalniać bezpartyjnych wieloletnich jaworzan a w ich miejsce zatrudniać swoich ludzi, spoza miasta
Lubię to! 12
do inaczej
do inaczejOLA15 czerwca o 11:00
No i jest ten pierwszy raz, ale przynajmniej cześć ludzi nie widzi tego. Ale czy ci co widzą co się dzieje pójdą na wybory i rozliczą burmistrza za to?
Lubię to! 9
Quo Vadis Jaworze
Quo Vadis Jaworze11 czerwca o 17:38
Pewnie w obiecance wyborczej włodarza będzie obiecanie zajęcia się boiskiem, dlatego nic się tam nie robi, albo tuż przed samymi wyborami nagle prace ruszą pełną parą, burmistrz wbiję łopatę, przetnie się parę wstęg, spędzi się dzieci, zrobi zdjęcia i załata dziury w jezdniach, oczywiście z odpowiednim udokumentowaniem tego. Może nawet zrobi się festyn "Jaworskie Łatanie", "Boiskowa rekultywacja"...
Lubię to! 8
mieszkaniec
mieszkaniec11 czerwca o 17:16
Ludzie, przecież mieszkańcy wybrali swoich przedstawicieli, żeby w ich imieniu patrzyli na ręce władzy, rozliczali ich i dbali o interesy jaworzan. Radny i poseł posiadają specjalne uprawnienia nadane im przez prawo, wystarczy, aby zaczęli z nich korzystać. W niektórych miasta posłowie pis wchodzą do urzędów i żądają wglądu w informacje, dokumenty, dane. Rozliczają włodarzy z niegospodarności.
Lubię to! 5
Wolny Jawor
Wolny Jawormieszkaniec12 czerwca o 12:16
Już nie chodzi o to z jakiej partii, ale opozycja powinna patrzeć na ręce, pytać, mówić sprawdzam, a nie jak ta jaworska, że czasami coś powiedzą, a tak to cicho siedzą. Dlatego przegrali bo siedzą cicho, a obecny włodarz chwali się wszystkim co się da, bo widać dziś wygrywa się PR-em a nie rzetelną pracą.
Lubię to! 6
tragedia
tragedia10 czerwca o 13:29
boże, nie dość że zniszczyli boisko, to jeszcze zabili krecika!!!! :(
Lubię to! 7
czytelnik
czytelnik10 czerwca o 08:31
Redaktorku który to pisałeś, murawa w Legnicy kosztowała więcej niż Kuźnia ma budżetu w sumie na 10 lat jest tzw "hybrydowa", porównaj murawę do innych w lidze odpowiedniej do klasy rozgrywek,budżetu itp napisał żeby napisać sobie coś
Lubię to! 0
do czytelnika
do czytelnikaczytelnik11 czerwca o 13:39
Co ma budżet Kuźni do murawy, jak za murawę w Legnicy odpowiada legnicki osir, a za murawę w Jaworze jaworski osir... Nie masz pojęcia człowieku a się wymądrzasz...
Lubię to! 10
Karol
Karol9 czerwca o 22:24
Zarząd Kuźni mógł złożyć wniosek do Urzędu Marszałkowskiego na dofinansowanie poprawy bazy sportowej a nie płakać i szukać winnych. Źle wam nie jest bo dostajecie sporo kasy na to gdzie i jak gracie, inni mają gorsze boiska i jakoś grają i sami dbają a wy macie wszystko podane na tacy leniwycy
Lubię to! 2
Karol doucz się
Karol doucz sięKarol11 czerwca o 13:38
Zarząd Kuźni nie mógł złożyć takiego wniosku, bo nie jest właścicielem boiska, tylko wynajmuje stadion od osiru... I część tej kasy którą dostaje z budżetu oddaje do budżetu osiru za wynajem. I wcale mnie nie dziwie, że się wściekają bo muszą płacić za takie coś...
Lubię to! 8
co się dzieje
co się dzieje9 czerwca o 22:08
takiego klepiska nigdy nie było , dlaczego dyrektor Matkowski nie dba
Lubię to! 9
OLA
OLAco się dzieje11 czerwca o 16:11
Bo dyrektor zajmuje się zupełnie czymś innym, a mianowicie zatruwaniem atmosfery w pracy, sprawami sądowymi z pracownikami, nie wspomnę o jego wypowiedziach o ludziach zatrudnionych w OSIR.Hańba , jak można kogoś takiego trzymać na takim stanowisku.?

Lubię to! 15
Polityk
PolitykOLA12 czerwca o 10:09
Bo jest wiernym żołnierzem włodarzy...
Lubię to! 14
Andrzej
Andrzej9 czerwca o 15:30
Ręce opadają , jak długo ratusz ma zamiar tolerować brak kompetencji pana Matkowskiego.
Lubię to! 19
KRZYSIEK
KRZYSIEKAndrzej11 czerwca o 17:09
Tak długo ,jak długo burmistrz będzie burmistrzem To coś będzie dyrektorem z bożej łaski, a raczej z łaski kolegi.
Lubię to! 17
kibic
kibic9 czerwca o 14:51
to ja nie rozumiem za co Dyrektor OSIR dostaje wypłatę , A ciekawe czy dostaje też nagrody i premie .
Lubię to! 14
kibici
kibicikibic15 czerwca o 11:04
No a jak ma nie dostawać? Skoro wierni żołnierze dostają posady z dużą pensją i zaraz po zwolnieniu są zatrudniani na naszym garnuszku i wchodzą tak w tyłek, że to aż boli patrzeć.
Lubię to! 2
Reklama
Boisko wstyd
Boisko wstyd9 czerwca o 14:34
Bo są sprawy ważniejsze dla miasta niż boisko, na przykład chwalenie się ciągle mercedesem i odmienianie go przez wszystkie przypadki albo tanie show w drugiej części miasta. A szef osiru to kolega burmistrza to nic sam bez pozwolenia nie zrobi
Lubię to! 7

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.