Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Dopłaty do odszkodowań

(FOTO) Otwarcie Mistrzostw Świata modeli pływających

Na płycie jaworskiego rynku odbyło się uroczyste otwarcie Mistrzostw Świata modeli pływających.

Fot. Paweł Sasiela © Paweł Sasiela

- W imieniu komitetu organizacyjnego serdecznie wszystkich państwa witam na Mistrzostwach Świata modeli pływających klasy FSR-VHO, tutaj u nas w Jaworze. Po mistrzostwach Europy, które miały miejsce rok temu, dzisiaj ponownie gościmy najlepszych modelarzy. Tym razem modelarzy z całego świata. Serdecznie witamy! Z tego miejsca chciałbym wszystkim wam, drodzy zawodnicy, pogratulować przede wszystkim pasji jaką włożyliście, aby tutaj reprezentować swoje kraje. Dziękuję bardzo wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby ta impreza się odbyła - mówił Wiesław Szymczyk, przewodniczący komitetu organizacyjnego Mistrzostw Świata.

Następnie wprowadzono poczty sztandarowe. Polską flagę na maszcie zawiesił poczet w składzie Weronika Okuniewicz, Piotr Kozimor, Hanna Ołbińska oraz Łukasz Dembecki. Z kolei Franciszek Ciechański odczytał treść ślubowania:

"W imieniu wszystkich zawodników, przyrzekamy brać udział w zawodach w duchu sportowym, przestrzegając zasad fair-play. Na chwałę sportu i naszych narodowych drużyn". 

W imieniu sędziów ślubowanie złożył Piotr Jarząbek. Następnie oficjalnie otwarto imprezę.

- Witamy bardzo serdecznie w Jaworze, szczególnie naszych gości, wszystkie ekipy z całego świata. Bardzo cieszymy się, że Jawor jest miejscem organizacji międzynarodowych mistrzostw modeli pływających - mówił burmistrz Emilian Bera, który oficjalnie otworzył zawody. - Wszystkim zawodnikom z całego serca życzę owocnych startów, najlepszych miejsc i zwycięstw. Zachęcam do tego, aby w międzyczasie poznać bliżej nasz miasto z wielką 800-letnią tradycją, z bardzo otwartymi mieszkańcami. Zachęcam do tego bardzo serdecznie - dodawał.

Rywalizacja na Jaworniku potrwa do 13 sierpnia.

Reklama

Komentarze (28)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Jawarka
Jawarka12 sierpnia 2017 o 13:35
i jeszcze oburzeni uczestnicy, że Jaworzanom nie leży taka impra https://www.facebook.com/events/324586297895022/permalink/475686759451641/?comment_id=482594512094199¬if_t=event_mall_comment¬if_id=1502536974349074
Lubię to! 0
autro
autro1 sierpnia 2017 o 23:19
pozdrawiam Przemka który jest zawsze i wszędzie, pewnie się ucieszy
Lubię to! 0
o co tu chodzi?
o co tu chodzi?1 sierpnia 2017 o 22:29
jedna z osób na profilu burmistrza napisała "Powinno być rodeo na wodzie, a tu pierwszy dzień i klapa 😕 wyścigi 35-tek zostały odwołane😕 Powodem było niezabezpieczone kąpielisko pełne ludzi bez ratownika i barierek zabezpieczających😒. Tablica świetlna przygotowana, zawodnicy na stanowiskach, a pan prowadzący wychodzi i mówi sorry....🤔 Szkoda, że tak się zaczęło miejmy nadzieję, że w kolejnych dniach będzie lepiej " Zawody tej rangi a tutaj takie problemy????? ktoś może powiedzieć ciut więcej na ten temat?
Lubię to! 4
rotar
rotaro co tu chodzi?1 sierpnia 2017 o 23:03
cóż mniemam, że pan nadzorca, zarządca, kierownik, dyrektor w jednej osobie nie sprostał? na marginesie to trudno żeby w taki upał ludzie nie przyszli nad wodę dla ochłody wszak upał był dziś. a to jedyne kąpielisko w mieście. nie każdy moze np do Strzegomia na basen. w sumie niedaleko, ale tłok bo duzo ludzi tam jeździ.
Lubię to! 4
nie ma się z czego cieszyć
nie ma się z czego cieszyć1 sierpnia 2017 o 20:49
W 2015r. te mistrzostwa były w czerwcu i potem w wodzie pływało coś zielono-niebieskiego, ale przynajmniej nie był przez nie nieczynny Jawornik w wakacje, ale w tym roku to już kogoś chyba całkiem zawiodła wyobraźnia, żeby zorganizować je w środku wakacji, w środku lata, na jedynym czynnym odkrytym kąpielisku w mieście.
Lubię to! 7
wyobraźnia
wyobraźnianie ma się z czego cieszyć1 sierpnia 2017 o 21:36
Od lat na Jaworniku odbywały się zawody modeli pływających, ale organizowane były w czerwcu, a nie w wakacje. Odkąd były dyrektor szkoły podstawowej, partyjny kolega wodza (z PO), został dyr. OSiRu odbywają się w wakacje (w 2015r. były w czerwcu, bo tak zaplanował poprzednik, ale już 2016r. były w lipcu).
Lubię to! 6
yyy
yyy1 sierpnia 2017 o 20:00
może Monia zabierze wszystkich na basen do Strzegomia?
Lubię to! 6
ot i filozofia
ot i filozofia1 sierpnia 2017 o 19:59
przez cały rok ponoszone są wydatki na utrzymanie Jawornika i kadry a przychodzi lato, wakacje, upał i mieszkańcy nie mają gdzie się kąpać
Lubię to! 4
zimny prysznic
zimny prysznic1 sierpnia 2017 o 18:40
jaworzanie "odwdzięczą" mu się za to ich "grillowanie" w lato
Lubię to! 5
imprezy, igrzyska...
imprezy, igrzyska...1 sierpnia 2017 o 18:35
ciekawe ile kasy z miejskiej kasy (włącznie z kasą przekazaną podległym jednostkom) poszło na te igrzyska
Lubię to! 5
:(
:(1 sierpnia 2017 o 18:32
jak zwykle, pełnia lata, huczne otwarcie mało interesującej mieszkańców imprezy, wiele fot wodzireja w różnych pozach, a mieszkańcy znów nie mają gdzie się kąpać przez pół lata, bo najpierw zamknięte kąpielisko dla mieszkańców przez tą imprezę, a potem strach wejść do tej wody
Lubię to! 5
efekt
efekt1 sierpnia 2017 o 18:24
Wodzirej nie ma żony i dzieci, więc skąd może wiedzieć, co czują rodziny w takie upały, których nie stać wyjeżdżać gdzieś nad wodę?
Lubię to! 4
rodzina
rodzinaefekt1 sierpnia 2017 o 18:27
p.Laskowski i Baranowski pewnie lepiej wiedzą, co czują jaworskie rodziny
Lubię to! 3
Reklama
Znów zła decyzja dla Jawora
Znów zła decyzja dla Jawora1 sierpnia 2017 o 16:47
A to pech. Najcieplejsze dni tego lata a tu Jawornik zamknięty. 10 gapiow, smród, hałas i inne uciążliwości w zamian za wątpliwa frajdę kilkunastu osób z Chin, Czech i kilku innych reprezentacji. A gdzie oni śpią, jedzą? Z tego co wiem to pod namiotami i w kempingach na Jaworniku czyli jaworskie firmy nic na tym nie ugrały poza Tesco i biedronka. Jednym słowem NIE WARTO.
Lubię to! 8
Zdradziecka Morda
Zdradziecka Morda1 sierpnia 2017 o 15:38
A za dwa tygodnie: niebieska piana niewiadomego pochodzenia na Jaworniku. Albo: nieznany powód śnięcia ryb na Jaworniku. Kurna ręce opadają. Jedyne czynne kąpielisko w promieniu 15 kilometrów w środku wakacji zamknięte... Mistrzostwa świata :) komedia.
Lubię to! 9
Jawarka
Jawarka1 sierpnia 2017 o 13:01
Jaworzanie chcą się kąpać i odpoczywać od zgiełku miasta na Jaworniku, nie chcą takich imprez w środku lata, w największe upały!
Lubię to! 8
rotar
rotar1 sierpnia 2017 o 12:35
Niech się wynoszą na inny zbiornik. Widać nie chcą nigdzie takich zawodów, mistrzostwa świata!!!?? hahaha. hałas, smród, brudna woda i garstka gapiów. Gdzie do licha nasz letni basen?
Lubię to! 10
...
...rotar1 sierpnia 2017 o 13:01
widać na zdjęciach jakie to mistrzostwa. garstka osób...
Lubię to! 7
Kamil
Kamil1 sierpnia 2017 o 09:25
Fajnie, że coś się dzieje ! Jedno pytanie czy w trakcie całej imprezy OW Jawornik będzie zamknięty dla wypoczywających nad wodą (plażowiczów) i wędkarzy?
Lubię to! 1
Mati
MatiKamil1 sierpnia 2017 o 11:24
Gościu chyba mistrzostwa świata są ważniejsze od twojego plażowania i wędkowania! Jak sobie wyobrażasz, że zawodnicy będą startować, a obok plażowicze i wędkarze będą przeszkadzać? A jak motorówka się zaplącze na wędkę? Pomyśl! Dwa tygodnie przerwy od Jawornika nikomu nie zaszkodzi...
Lubię to! 2
autor
autorMati1 sierpnia 2017 o 11:41
Owszem zaszkodzi. Wszystkim tym co chcieliby skorzystać z jawornika w okresie letnim. Jedyny zbiornik na otwartym powietrzu i dodatkowo zamykany na 2 tygodnie.
Lubię to! 9
myślenie nie boli
myślenie nie boliMati1 sierpnia 2017 o 15:57
gościu, takie zawody, mistrzostwa można organizować w czerwcu albo we wrześniu, a nie w środku sezonu letniego, a w dodatku zajmując jedyne czynne letnie kąpielisko podczas upałów
Lubię to! 4
Leszek
LeszekMati1 sierpnia 2017 o 16:03
Upały i jak zwykle nie ma gdzie się ochłodzić nad wodą w mieście! Kto to wymyślił i kto na to pozwolił, żeby na 2 tygodnie w czasie wakacji wyłączać z użytkowania jedyne czynne w mieście kąpielisko, a po tym jeszcze przez jakiś czas strach będzie wchodzić do tej wody, bo będzie zanieczyszczona?! Za Urbańskiego zamknięty został basen letni, ale chociaż z Jawornika można było korzystać, a z a Bery to już nawet z tego nie można.
Lubię to! 4
skandal
skandalMati1 sierpnia 2017 o 16:05
A może to sposób na oszczędności etatów w OSiR-ze (na ratownikach), aby dla nowego dyrektora było więcej? Tylko dlaczego na tym muszą cierpieć jaworzanie, że nie mają gdzie z dziećmi poplażować i ochłodzić się w upał?
Lubię to! 3
dodo
dodoMati1 sierpnia 2017 o 16:08
Mati pomyśl trochę-z nieba leje się żar, teraz na 2 tygodnie Jawornik wyłączony dla kąpiących się a potem przez zanieczyszczenia będzie strach wpuścić dzieci do tej wody
Lubię to! 4
rodzic
rodzicMati1 sierpnia 2017 o 19:50
https://www.legnica.fm/wiadomosci/wiadomosci-fakty/19-fakty-jawor/17426-ratownik-potrzebny-od-zaraz-dzis-jawornik-nieczynny
No i masz, "Był ratownik, ale już nie ma. Stąd dziś (wtorek, 1 sierpnia) pływania na Jaworniku nie będzie. Jest nieczynny." Aż się nasuwa pytanie, czy skończyła mu się umowa przed tymi igrzyskami, bo na taki czas była zawarta, czy "zdezerterował" i dlaczego (za niska płaca, etc.)? A poza tym, ja bym się mimo wszystko nie odważyła wpuścić do tej wody dzieci po tych modelach. Pełnia lata, wakacje a jedyne w mieście kąpielisko nieczynne.
Lubię to! 4
:0
:0Mati1 sierpnia 2017 o 19:56
a SANEPID to bada tą wodę po tych modelach, zanim dyr. osiru wpuszcza do niej ludzi?
Lubię to! 3
ameryka
amerykaMati2 sierpnia 2017 o 08:27
Nie ma umowy, to i nie ma ratownika, proste. O takich sprawach trzeba myśleć wcześniej, zaplanować.
Lubię to! 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Ostatnie opinie
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.