Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Dopłaty do odszkodowań

(FOTO) Otwarcie drogi w Budziszowie Wielkim

W piątek uroczyście otwarto drogę gminną relacji Budziszów Wielki - Rąbienice. Przebudowa współfinansowana była ze środków Unii Europejskiej, dzięki czemu jak podkreślali mieszkańcy jakość drogi jest europejska. Stąd też jej nowa nazwa.

Fot. Paweł Sasiela © Paweł Sasiela

- Spotykamy się w dniu szczególnym dla naszej społeczności. Od 30 lat czekaliście na tę drogę, bo nie dało się po niej chodzić, nie dało się jeździć i nie czuliście się tutaj bezpiecznie. To państwo, mieszkańcy Budziszowa Wielkiego, Rąbienic, zainspirowaliście to działanie, ten projekt. Można powiedzieć, że to wasza zasługa, bo jak niejednokrotnie podkreślam, wasze pomysły, które zostaną zrealizowane, będą służyć wam, bo wy tu mieszkacie, żyjecie. One są najlepsze i najlepiej się je realizuje. Ta inwestycja drogowa jest największą od lat zrealizowaną na terenie naszej gminy - mówiła wójt Elżbieta Jedlecka

Przebudowa drogi pozytywnie wpłynie na bezpieczeństwo mieszkańców, m.in. ochronę pożarową. Ponadto ma mieć również pozytywny wpływ na rozwój gospodarczy, łącząc gminę podzieloną na pół przez autostradę A4. W uroczystości obok mieszkańców oraz lokalnych samorządowców uczestniczyli również przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, wykonawcy, komendanci policji oraz straży pożarnej. Drogę, która otrzymała nazwę Europejka, poświęcił ks. Krzysztof Zambroń.


- Miło uczestniczyć w takiej wspaniałej uroczystości, podsumowującej ten bardzo ważny dla mieszkańców Budziszowa Wielkiego, Rąbienic i całego Powiatu Jaworskiego projekt, na który składała się wielomiesięczna praca wielu ludzi. W różnych rozmowach w instytucjach, ministerstwach, na sesjach, zawsze podkreślamy, że aby Polska była gospodarna, aby powiaty się rozwijały, musi być równomierny rozdział środków finansowych i zrównoważony rozwój. Zawsze podkreślamy, że ludzie w powiatach, gminach, mają takie same potrzeby jak w dużych aglomeracjach, w dużych miastach. Tak samo wkładają wiele pracy, a przede wszystkim płacą podatki, aby te środki do nich wracały. Dzisiaj ta uroczystość i otwarcie drogi jest najlepszym przykładem dobrej współpracy między samorządem gminnym, samorządem województwa dolnośląskiego i samorządem powiatowym. Jest to przykład dobrze wydanych pieniędzy - na drogę, która będzie służyła mieszkańcom - podkreślał wicestarosta Arkadiusz Baranowski

Reklama

Komentarze (4)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

D.W.
D.W.27 czerwca 2017 o 00:30
Jesteśmy dumni z naszej nazwy ulicy. W dodatku , że jest to pierwsza ulica w gminie. Osiedle nasze zawsze było niedoceniane a tu takie wyróżnienie . Dziękujemy pani Wójt. Sprawiła nam ogromną radość i satysfakcję. Jednak jest ktoś kto nas docenia. Naszą Europejkę rozpiera duma.
Lubię to! 0
antoni pierniczek
antoni pierniczek26 czerwca 2017 o 08:33
Trzeba było od razu nazwać ulicę "Lewacka", na jedno by wyszło a tak jakoś bardziej polsko brzmi.
Lubię to! 0
janusz
januszantoni pierniczek26 czerwca 2017 o 08:51
A co ma piernik do wiatraka?
Lubię to! 1
cebulaczek
cebulaczekjanusz26 czerwca 2017 o 10:30
Janusz biznesu to i żartu nie skumał.
Lubię to! 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Ostatnie opinie
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.