Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Dopłaty do odszkodowań

(FOTO) OSP Kaczorów w KSRG

Ochotnicza Straż Pożarna w Kaczorowie została włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Fot. Gmina Bolków © Gmina Bolków

Burmistrz Bolkowa Jarosław Wroński, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej Waldemar Sarlej, Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej Arkadiusz Delikatny, Prezes OSP Kaczorów Jerzy Krynicki w towarzystwie Radnej Rady Miejskiej Beaty Magierowskiej, Radnej Rady Powiatu Bogusławy Radeckiej Bych, pracownicy Urzędu Miejskiego ds. obronności, zarządzania kryzysowego i ppoż. Marzeny Spicery oraz druhów tutejszej OSP, zebrali się by podpisać porozumienie, które stanowi pierwszy etap wejścia jednostki do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego.

Teraz tylko pozostaje czekać na akceptację i wydanie pozytywnej decyzji Komendanta Głównego PSP w Warszawie. OSP Kaczorów będzie trzecią jednostką Gminy Bolków, która wejdzie do KSRG. OSP zlokalizowane jest przy DK 3, na której w ostatnim czasie bardzo często dochodzi do kolizji i wypadków drogowych, zatem istnieje bardzo duża potrzeba zabezpieczenia tego odcina nie tylko dla gminy Bolków ale całego Powiatu Jaworskiego.

Celem działania KSRG jest ujednolicenie działań o charakterze ratowniczym, podejmowanych w sytuacjach zagrożeń życia, zdrowia, mienia lub środowiska. Swoje działania realizuje poprzez koordynację walki z pożarami i innymi klęskami żywiołowymi oraz ratownictwa. KSRG stanowi integralną część systemu bezpieczeństwa państwa.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Ostatnie opinie
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.