Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

(FOTO) Orszak Trzech Króli na Przyrzeczu

Tradycyjnie w Uroczystość Objawienia Pańskiego w całej Polsce, ale także na świecie, odbywały się Orszaki Trzech Króli. Nie inaczej było w Parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Jaworze.

Fot. jawor24h.pl © Paweł Sasiela

W barwnym Orszaku wierni wyruszyli spod kościoła pw. Miłosierdzia Bożego, by śpiewając kolędy przejść do kościoła pw. św. Faustyny. Tradycję wspólnego kolędowania w swym liście do uczestników Orszaku Trzech Króli podkreślał prezydent RP Andrzej Duda.

- Nie ma chyba utworów mocniej wpisanych w polską kulturę i tradycję niż kolędy. Są one wyjątkowo ukochane przez Polaków i trudno bez nich wyobrazić sobie przeżywanie Bożego Narodzenia. Śpiewane od stuleci w świątyniach i rodzinnych domach, polskie kolędy zawierają w sobie cząstkę narodowej tożsamości i budują szczególne poczucie wspólnoty. Najstarsze z nich pochodzą aż z XV wieku, ich autorami byli najwięksi polscy poeci i myśliciele, a muzykę tworzyli wybitni kompozytorzy. O tym wszystkim, o bogactwie naszego kulturowego i duchowego dziedzictwa pamiętajmy, uczestnicząc w Orszaku Trzech Króli - czytamy w liście prezydenta Andrzeja Dudy do uczestników X Orszaku Trzech Króli.

Reklama

Komentarze (10)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

jaworzanin
jaworzanin8 stycznia o 15:15
Pobożność jest odwrotnie proporcjonalna do poziomu wykształcenia.
Lubię to! 2
lwów
lwówjaworzanin8 stycznia o 16:50
"Pobożność jest odwrotnie proporcjonalna do poziomu wykształcenia."...Oświeć mnie, człowieka ze wsi, bo mam że tak powiem pewien dysonans poznawczy.... czy to znaczy że im gorszy poziom nauczania tym większa pobożność? Zapewne masz rację, sądząc po rankingach naszych uczelni w skali światowej zajmujących miejsca poniżej 500 . Dobrze to czy też żle ? Proszę mnie dobrze zrozumieć, ale idąc tropem Twojego mylenia, każdy człowiek mający pewien poziom wykształcenia powinien być wrogiem wiary, w przypadku Polski- wiary katolickiej. Tu aż się prosi o pytanie czy wykształcenie oznacza automatycznie że człowiek jest mądry ? Odpowiedz sobie sam, chociaż stawiasz tu na Donoso Cortésa , którego dzieła przyniosły mu zaszczytne miano jednego z „Doktorów Kontrrewolucji”. Kłaniam sie -lwów
Lubię to! 0
xsiondz
xsiondz8 stycznia o 12:24
Klerykalizacja zycia publicznego następuje chociaż, co pocieszające, spada liczba osób uczestniczacych w mszach. Wniosek młode pokolenie jest coraz lepiej wykształcone i madrzejsze . Nie daje się nabierac na bajeczki i oszustwa kleru i katechetów
Lubię to! 2
Wierzący
Wierzący8 stycznia o 12:16
Ewelina chodzi z Agnieszką "zderzak" na czarne marsze, żeby mordować dzieci, a dla odmiany i dla oka wyborcy - uczestniczy w orszaku. Taki polityczny faryzeizm.
Lubię to! 6
albercik
albercik8 stycznia o 11:22
Żenujące są te hołdy wobec kleru.
Lubię to! 3
Jaworzanin
Jaworzanin8 stycznia o 10:04
" Naszym celem jest faktyczna likwidacja rozdziału kościoła od państwa ". Zgadnijcie kto to powiedział ? Podpowiem ,że jest to obecnie najważniejszy polityk w Polsce!!!
Lubię to! 1
ivan
ivan7 stycznia o 12:10
Żenada z tym przytaczaniem słów Adriana niszczyciela Konstytucji i prawa. On najlepiej wypada na nartach i jak klęczy. Żaden z niego "ałtorytet".
Lubię to! 3
mieszkaniec Jawora 33
mieszkaniec Jawora 336 stycznia o 23:36
A co to burmistrza i jego świty nie było? Oj, joj, joj.
Lubię to! 0
lansik
lansikmieszkaniec Jawora 336 stycznia o 23:46
Była dwójka radnych. Maszerowała RAZEM.
Lubię to! 1
gogo
gogo6 stycznia o 22:51
Dobrze ze narodowcy nie pilnowali orszaku.
Lubię to! 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Ostatnie opinie
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.