Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Dopłaty do odszkodowań

(FOTO) Ogródek jordanowski oficjalnie otwarty!

Na to wydarzenie czekały chyba wszystkie jaworskie dzieci, a także ich opiekunowie. 24 kwietnia o godz. 11.00 odbyła się uroczystość otwarcia Ogródka Jordanowskiego przy ulicy Korfantego w Jaworze.

© UM Jawor

Otwarcie ogródka było uwieńczeniem projektu pn. „Rozwój zielonych terenów Jawora jako element systemu wymiany i regeneracji powietrza w gminie”, zrealizowanego przez Gminę Jawor na przestrzeni lat 2017/2018. W ciągu tych 2 lat w Jaworze powstało aż 11 nowych zielonych skwerów.

Emilian Bera Burmistrz Miasta Jawora dokonał ceremonii otwarcia, podczas której nastąpiło symboliczne przecięcie biało-niebieskiej wstęgi. Oprócz władz miasta, w tym ważnym wydarzeniu uczestniczyli najbardziej zainteresowani, czyli dzieciaki z jaworskich przedszkoli – nr 4 i nr 8. Ponadto swoją obecnością zaszczycili sponsorzy: Alexander Kramer Prezes firmy „KORPO” i Mieczysław Panasiuk Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej. Symbolicznego poświęcenia obiektu dokonał Ksiądz Tomasz Czernik Proboszcz Parafii Rzymsko-Katolickiej pw. Miłosierdzia Bożego.

Jeszcze kilka miesięcy temu to miejsce wymagało całkowitej przebudowy i uporządkowania. Postanowiliśmy to zmienić, ponieważ jaworzanie potrzebują miejsc do odpoczynku, wyciszenia, a także bezpiecznych placów zabaw dla dzieci. Całkowity koszt projektu wyniósł blisko 1 milion złotych, z czego Gmina Jawor pozyskała dofinansowanie ze środków unijnych w kwocie ponad 650 tysięcy złotych. Teraz z dumą oddaję to wyjątkowe miejsce do Waszej dyspozycji drodzy rodzice i drogie dzieci” – mówił burmistrz.

Po oficjalnym otwarciu, nauczyciele zaserwowali przedszkolakom dużą porcję gier i zabaw ruchowych.

Takie nowoczesne zielone miejsca na mapie miasta, dodatkowo uzupełnione małą infrastrukturą zabawowo-rekreacyjną, dają okazję do aktywnego spędzania czasu wolnego zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Teraz pozostaje już tylko dobra zabawa!

Reklama

Komentarze (13)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Jawor
Jawor28 kwietnia o 11:21
Ciekawi mnie obecność Pana M.Jankowskiego i Pana M.Michalskiego obaj Panowie prawdopodobnie powinni o tej godzinie być w pracy ? Bo chyba zajęcia szkolne się nie kończą o 11.00? No chyba, że swoją obecność na tej uroczystości zgłosili swoim przełożonym lub byli na urlopie ?
Lubię to! 7
solo
solo27 kwietnia o 08:43
We Wrocławiu szeregowy radny zarobi miesięcznie około 1,7 tys. A na przykład radny w Legnicy może liczyć na wynagrodzenie mniejsze o prawie tysiąc złotych. Wszystko przez to, że Legnica straciła status miasta stutysięcznego. Przez to podstawa do naliczania zryczałtowanej diety jest niższa o 30 procent.

http://www.gazetawroclawska.pl/polityka/g/ile-zarabia-nasza-wladza-zobacz-kto-w-samorzadzie-ma-wieksza-pensje-od-prezydenta-polski,13129986,28623752/
Lubię to! 3
Jordan
Jordan26 kwietnia o 21:59
Najlepiej jak widać bawili się dygnitarze Burmistrz radni, dyrektorzy jednostek .... Pierwsze, głowne zdjęcie mówi wszystko .... pośród całe gromady - jedno małe dziecko - czy to nei dzieci powinny przeciać wstęge ?? Jaka byłaby ich radość.... A tak radosć maja chłopcy w krótkich spodenkach pod krawatem :)
Lubię to! 10
mieszkaniec Jawora
mieszkaniec Jawora26 kwietnia o 16:30
I nawet proboszcza w tę szopkę zaangażowali. Szkoda, że nie rozdawali tylko ulotek wyborczych. A dzieci jak zwykle robią burmistrzowi frekwencję.
Lubię to! 8
.
.mieszkaniec Jawora27 kwietnia o 18:40
Tak politycznego proboszcza jeszcze nie było. Ciekawe co na to kuria
Lubię to! 4
Pj
Pj26 kwietnia o 12:45
Fajnie w sumie jest ładnie i dla dzieci miejsce do zabaw. Mam jedno ale.... może by tak zadbać o inne miejsca w mieście. Zapraszam do naszego ,,ogródka,, położonego w centrum od zaplecza w podwórzu od ul. Barbary.... zwłaszcza sanepid powinien się zainteresować śmietniskiem i szaletem jaki urządzają sobie potrzebujący... Ohyda patrzeć na to i te szczury ganiające po podwórzu w biały dzień.
Lubię to! 10
aram
aram26 kwietnia o 12:00
Przecinających wstęgę więcej niż bawiących się. Ale parcie na szkło.
Lubię to! 10
solo
solo26 kwietnia o 10:30
Historia i geneza powstania idei Ogrodów Jordanowskich oraz zarys funkcjonowania tego typu placówek w Polsce jest ukierunkowującą całokształt pracy zgodnie z założeniami ideologicznymi twórcy Ogrodu Jordanowskiego Henryka Jordana. Widać tu dużą analogię pomiędzy okolicznościami historycznymi powstania Pierwszego Miejskiego parku im. H. Jordana na Krakowskich Błoniach a obecnymi jakże ważnymi i wciąż aktualnymi zaniedbaniami zdrowotno - społecznościowymi wśród dzieci i młodzieży. Do dnia dzisiejszego głównym zadaniem Ogrodu jest zapewnienie młodemu pokoleniu organizacji czasu wolnego w sposób twórczy, atrakcyjny i pożyteczny z ukierunkowaniem na przeciwdziałanie patologiom, dysfunkcjom oraz na wzmacnianie talentów, umiejętności i naturalnych predyspozycji dzieci. Zadaniem Ogrodów tak dzisiaj, jak i ponad 120 lat temu jest stworzenie dzieciom optymalnych warunków wychowawczych, rekreacyjnych i ogólnorozwojowych podczas odpoczynku po zajęciach szkolnych. Zarówno w wieku XIX jak i XXI potrzeby społeczne i zaniedbania wychowawcze wymagają adekwatnej formy wielowymiarowego reagowania, której elementem są placówki oświatowe o profilu opiekuńczo-wychowawczym, do których zaliczane są min. Ogrody Jordanowskie.
Losy Ogrodów Jordanowskich na przestrzeni lat przebiegały burzliwie, były lata sławy, ale i lat upadku. Jednak najważniejszy wydaje się być fakt, iż idea Jordana utorowała młodemu pokoleniu drogę do w pełni należącego się im wypoczynku, rekreacji na świeżym powietrzu i zabawy.
Lubię to! 0
Miek
Miek25 kwietnia o 22:37
Rewelacja. Teraz pora o inwestycje w drugiej części miasta. Na osiedlu Metalowców zrównano z ziemią duży plac zabaw. Piaskownicy dla dzieci nie ma chyba 2 lata a teraz ani zjeżdżalni, ani domków drewnianych. Chodniki też pozostawiają wiele do życzenia.
Lubię to! 9
Autore
AutoreMiek26 kwietnia o 13:34
Niestety w tej części miasta nie mieszkają znajomi burmistrza więc nic tam nie zrobi. Ja proponuję wydzielenie przyrzecza jako miasta i niech Pan Wodzirej urządza tam szopki, a my będziemy mieli normalnego burmistrza.
Lubię to! 11
Lokalny patriota
Lokalny patriota25 kwietnia o 17:43
Szopka jak zwykle i oczywiście dzieci spędzone na to "przedstawienie" muszą być i ci ludzie pewnie w godzinach pracy spontanicznie przyszli. Foteczkami przykryte są afery w UM. Ogródek jordanowski na "Przyrzeczu" i wszystko inne tam powstaje, a reszta miasta od dawna stoi i wygląda od wielu lat tak samo, tylko oczywiście przy swoich (nawet nie koalicjantach z "LSD" bo z nimi pogrywa jak chce) ulicach coś się robi, reszta kasy idzie na pensje dla znajomków burmistrza lub "promocję miasta" albo polityczne mydlenie oczu i ludzie to kupują.
Lubię to! 9
autor
autor25 kwietnia o 12:48
UM, JOK, Muzeum itd... świetna praca polegająca na pozowaniu do zdjęć... Niedługo postawią kosz na śmieci i będzie oficjalne otwarcie.
Lubię to! 15
Samo zycie
Samo zycieautor25 kwietnia o 17:21
Nowa pracownica ecmena to chyba nawet myśli,ze właśnie na tym jej praca polega. Na każdym zdjęciu udaje modelkę. Chyba zapomniała,ze dostała prace w urzędzie a nie na scenie.
Lubię to! 11
Reklama

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.