Logo Jawor24h.pl
Reklama
Psychelab Jawor - Badania Psychologiczne

(FOTO) Oddali hołd Powstańcom

1 sierpnia równo o godz. 17 na jaworskim rynku rozległ się dźwięk syren. Gdy ustał, rozpoczęła się uroczystość, w trakcie której oddano hołd bohaterom Powstania Warszawskiego.

© Paweł Sasiela

- Nadal wspominamy pokolenie naszych rodziców, dziadków, pradziadków, stawiające opór w nierównej walce z hitlerowcami. Co roku 1 sierpnia o godzinie 17, przy wyciu syren, zatrzymują się ulice, zatrzymują się miasta. W każdym zakątku Polski zamiera ruch ludzi i pojazdów. W tej przejmującej chwili zbieramy się, by przywołać pamięć ofiar Powstania Warszawskiego. Latem 1944 roku, podczas walk trwających 63 dni, w Warszawie kilkanaście tysięcy polskich żołnierzy oddało życie za wolną Ojczyznę - mówił Arkadiusz Muła, dyrektor Muzeum Regionalnego w Jaworze.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.