Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

(FOTO) Nowy wóz strażacki OSP Pomocne poświęcony

W Pomocnem odbyła się uroczystość przekazania i poświęcenia nowego samochodu strażackiego dla miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej.

Fot. Paweł Sasiela © Paweł Sasiela

Wydarzenie rozpoczęła Msza Święta w kościele pw. św. Marcina, sprawowana przez ks. Marka Lacha. 

- Ochotnicza Straż Pożarna to ludzie, którzy dobrowolnie, ochoczo, z chęcią, z radością, z miłości niosą pomoc innym - mówił podczas kazania ks. Marek Lach. - Trzymać straż to znaczy być odpowiedzialnym, a być odpowiedzialnym to znaczy liczyć się i przyjmować skutki swojego działania. Oczywiście myślimy i mówimy o tych pozytywnych skutkach, bo taka jest istota działania naszych strażaków - dodawał proboszcz parafii w Pomocnem. 

Następnie wspólnie udano się przed siedzibę OSP Pomocne. Tam odbyło się przekazanie kluczyków do nowego wozu, które na ręce strażaków wspólnie wręczyli wójt Mirosław Brzozowski i poseł Elżbieta Witek. 

- Przez wiele lat czekaliśmy na samochód ratowniczo-gaśniczy, który poprawiłby bezpieczeństwo na naszym terenie - mówił Jan Fajkiel, prezes OSP Pomocne.

Uroczystego poświęcenia dokonali kapelan OSP Pomocne ks. Marek Lach oraz ks. Marek Kluwak, kapelan strażaków w powiecie jaworskim. 

Na zakończenie przedstawiciele OSP Pomocne wręczyli upominki osobom, dzięki którym udało się pozyskać środki na zakup nowego samochodu dla jednostki. Z kolei goście przekazali prezenty dla strażaków z Pomocnego. 

Reklama

Komentarze (40)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

leon
leon23 stycznia o 08:42
No i co z tym ubezpieczeniem OC i AC ? Czy pochlapanie przez czarnego zwalnia czy nie ? Rozumiem, że jak pochlapał to nic złego się nie stanie wiec po co ubezpieczać ?
Lubię to! 1
R.
R.leon23 stycznia o 08:59
Uważasz że te twoje komentarze są zabawne lub błyskotliwe? Obrażanie osób lub czyjejś wiary, to jest dla ciebie rozrywka? Sam sobie wystawiasz świadectwo, szkoda że tak słabe.
Lubię to! 4
leon
leonR.23 stycznia o 09:51
Klerykalizacja zycia publicznego postepuje. Nic dobrego z tego nie będzie
Lubię to! 2
Rusz głową
Rusz głowąR.23 stycznia o 10:49
Zgadzam się, ale lewak to lewak i nic z tym nie zrobisz dopóki propagowanie lewackich poglądów nie będzie prawnie usankcjonowane karnie jak to jest w przypadku narodowego socjalizmu i bolszewizmu. Biedny człowiek, bo tylko wśród biednych i niedouczonych lewactwo (bolszewizm) i faszyzm znajdują oparcie.
Lubię to! 1
Rusz głową
Rusz głowąleon23 stycznia o 10:04
Znalazł się lokalny Pieczyński, który bezmyślnie łyka wszystko co mu chore z nienawiści lewackie media posuwają.
Lubię to! 1
leon
leonRusz głową23 stycznia o 10:10
Odezwał się bezmyślny widz Kur.wizji i pasków w tvpinfo.
Lubię to! 1
ivan
ivanRusz głową23 stycznia o 11:06
Oj prawda boli , boli. Fakt , że Pieczyński mówi samą prawdę i ma rację bardzo boli otumanionych przez kler i ograniczony umyslowo elektorat pisobolszewii. Pozostają mu jedynie obelgi i bluzgi wymyslane codziennie rano przez PR szafernekera i rozsyłane do bezmyślnego powtarzania przez cały dzień przez dojną zmianę
Lubię to! 1
lwów
lwówRusz głową23 stycznia o 11:24
Jeszcze jedno do leona. "
Klerykalizacja zycia publicznego postepuje. Nic dobrego z tego nie będzie".
Zapewniam Cię że zmienisz zdanie ,... jeśli zdążysz .Nie tacy mocarze pękali w obliczu nieuniknionego.
Lubię to! 0
lwów
lwówleon23 stycznia o 11:18
Już raz na to pytanie odpowiedziałem, ale widać że nie dotarło do leona zatem inaczej: raz w roku ksiądz święci pojazdy , i to za darmo.!!!
Zapytaj księdza kiedy to robi...podstaw swoją brykę, czarny pochlapie, i masz wszystkie opłaty OC, AC załatwione. Proste ? Ach jeszcze drobnostka, weż od księdza potwierdzenie pochlapania, na wypadek kontroli drogówki. Na pewno uwzględnią. Życzę szerokości.
Lubię to! 1
ałtor
ałtorlwów23 stycznia o 11:21
jak za darmo ? co łaska nie mniej niż .... nie kłam ? ksiądz nie modli się za darmo.
Lubię to! 1
leon
leonlwów23 stycznia o 11:31
lwów ty jesteś księdzem ? straszysz i straszysz cały czas. religia opiera sie na strachu i niewidzy. Ja nie wierzę i jestem szczęśliwym człowiekiem. Nie boje się ogni piekielnych i tego całego piekła ywmyślonego przez kler dla trzymania maluczkich w strachu i podległości. Piekło to stworzyliście sami tu na ziemi.
Lubię to! 1
Zygmunt
Zygmuntlwów23 stycznia o 11:38
Przyjdzie czas że i ty uwierzysz i uklękniesz. Nie tacy jak ty się Boga zapierali.
Lubię to! 2
lwów
lwówlwów23 stycznia o 12:19
Mam wrażenie że leon chce się wyspowiadać, chociaż udaje greka. Niestety, nie mam mocy odpuszczania grzeszków, sam jestem grzesznikiem. W dodatku starym doświadczonym człowiekiem, dziadkiem i pradziadkiem. Nikogo nie straszę, nawet nie zamierzałem, leonku,gdzie ja Cię straszyłem ogniem piekielnym ? Nawet jeśli tylko to zapamiętałeś, potraktuj to jako licentia poetica, takie literackie określenie przyszłości, w odróżnieniu od mitycznego raju. Nawet jeśli jesteś niewierzący, w co nie wierzę, potrafisz odróżnić dobro od zła, tak jak żródło zimna od żródła gorąca odróżniasz nawet z zawiązanymi oczami. Masz na to wpływ ? Kłaniam się.
Lubię to! 0
xsiondz
xsiondzlwów23 stycznia o 12:31
lwów ty stary *** , zamilcz
Lubię to! 1
lwów
lwówlwów23 stycznia o 12:58
Też Cię lubię....Ale.. piłeś- nie pisz! ?Żegnam na razie, wyśpij się dobrze.
Lubię to! 0
brx
brx22 stycznia o 22:10
Gratulacje z GMINY BOLKÓW:) My na tak wielka gminę możemy zapomnieć o nowym wozie bojowym:) WŁODARZE MIASTA JUŻ 7 ROK SKŁADAJĄ OBIETNICE !!!! I Nic. a wam sie poszczęściło. Powodzenia i ile wyjazdów tyle powrotów.
Lubię to! 1
Obywatel
Obywatel22 stycznia o 20:09
Samochod do ratowania i niesienia pomocy a tu taka zazdrosc i zawisc... W jakich czasach zyjemy... Szok
Lubię to! 3
leon
leon22 stycznia o 10:39
Czy poświęcenie takiego samochodu zwalnia z ubezpieczenia OC i AC ? Czy koszt pochlapania jest niższy od składki OC i AC ?
Lubię to! 1
lwów
lwówleon22 stycznia o 10:48
Może lepiej pytania te skierować do
strażaków? Sądzę że ich odpowiedż byłaby adekwatna do treści pytania.
Lubię to! 1
Czytelnik
Czytelnikleon22 stycznia o 20:39
Czepiasz się Leon ! Jak burmistrz uruchamiał komunikację miejską ksiądz też święcił autobusy i wtedy takich pytań chyba nie zadawałeś ! Pozwól się cieszyć mieszkańcom i nie psuj im radości
Lubię to! 1
ivan
ivan22 stycznia o 07:57
czarny pochlapał więc nie będzie się psuł. czarny oczywiście na wysokim etacie oficerskim
Lubię to! 2
lwów
lwówivan22 stycznia o 10:46
" czarny pochlapał więc nie będzie się psuł. czarny oczywiście na wysokim etacie oficerskim"...
Czy mógłbyś Waść dokładniej to przedstawić ? Gdzie, za ile ?
Lubię to! 1
???
???lwów22 stycznia o 20:49
" Czarny pochlapał" też autobusy komunikacji miejskiej więc można by burmistrza zapytać czy a jeśli tak to ile za to "chlapanie " wziął .
Lubię to! 0
?
?21 stycznia o 21:43
A Arusia nie zaprosili?
Lubię to! 3
Miko
Miko21 stycznia o 20:09
Są tacy co działają i tacy co z niemocy piszą komentarze:)))) UPS... Ja napisałem:))))
Lubię to! 1
Alfred
Alfred21 stycznia o 19:25
OSP Pomocne: GRATULACJE!!!! Z całą rodziną czekamy na serial pt" OSP POMOCNE" Co u druhów? Co przed? Co po? Pierwszy sygnał, jazda dzienna, jazda nocna, oczekiwanie na wóz, przyjazd, wyjazd,100 zdjęć kasków.. Super, jest budowanie napięcia jak u Hitchocka , albo lepiej: DYNASTIA. Nawet Alexis w końcu się wynurzyła z odbytu... tfu.... miało być: z niebytu :D
Lubię to! 2
kapitan_zUBer
kapitan_zUBer21 stycznia o 19:15
Popieram!!!! Różni ludzie byli za komuny przecież. Wałęsa też przecież oszukał system komunistyczny i szkodził wrogom Polski, nawet Bozia mu błogosławiła i w totolotka regularnie trafiał żeby zapewnić byt rodzinie. Byli różni prokuratorzy (np Pan Piotrowicz, który też oszukał system przecież i pomagał opozycji) jak i byli rożni esbecy, niektórzy billi słabiej albo co któryś raz tylko pałką. Trzeba to docenić, bo mogli bić mocniej przecież. Opozycjoniści też byli różni-jedni siedzieli rok, dwa a inni wychodzili po miesiącu i nie dali się złamać.Chwała im
Lubię to! 0
Nie prokurator_Pietrowicz
Nie prokurator_Pietrowicz21 stycznia o 19:09
Bardzo dobrze, że wyrzucono Panią Witek z Rządu RP, przynajmniej ma teraz czas żeby być z ludźmi i tutaj na dole załatwiać różne rzeczy.Dziękujemy Pani Elu że Pani zawsze z ludźmi. I nie przejmować się proszę komentarzami, to nieważne kto gdzie kiedy był za komuny, liczy się teraz przecież, patrzmy do przodu
Lubię to! 0
Reklama
niezależny obserwator
niezależny obserwator21 stycznia o 18:52
czy nie prościej było poświęcić całej wioski ,po to żeby w niej nie było pożarów? A zaoszczędzoną kasę za samochód i księdza przeznaczyć np. na drogi??
Lubię to! 3
Brak slow
Brak slowniezależny obserwator22 stycznia o 20:06
Zycze Ci aby nigdy Tobie taki sprzet nie byl potrzebny
Lubię to! 0
SB-Służba Bezpieczeństwa metody pracy operacyjn
SB-Służba Bezpieczeństwa metody pracy operacyjn21 stycznia o 16:09
Do SB nie trafiał nikt przypadkowy. „Kandydata do resortu musiała polecić partia lub funkcjonariusz, albo emerytowany pracownik resortu”. Kandydaci musieli być nie karani i nie posiadać wśród znajomych wrogów PRL. Proces rekrutacji miał kilka etapów: rozmowa kwalifikacyjna, sprawdzenie kandydata przez resort, kolejna rozmowa. W czasie okresu próbnego przyszły funkcjonariusz przechodził kurs O (operacyjny), po czym pracował pod kontrolą opiekuna. Po tym okresie kończył studia podyplomowe w Akadami Spraw Wewnętrznych i się usamodzielniał.

Praca operacyjna SB obejmowała: ludzi, obiekty (szkoły, instytucje, wydarzenia, zakłady pracy), zjawiska społeczna. Praca operacyjna SB miała na celu: represjonowanie, zdobycie informacji, manipulowanie (inspirowanie, dezinformowanie, dezintegrowanie). W trakcie pracy operacyjnej wykorzystywano kombinacje operacyjne wykorzystujące wszelkie metody działań.

Funkcjonariusze SB najpierw definiowali przeciwnika, z kim lub czym mają do czynienia, jakie cechy i środki ma przeciwnik, jakie są jego społeczne i środowiskowe uwarunkowania. Funkcjonariusze definiowali też jaki ma potencjał własny i agenturalny ma SB w walce z przeciwnikiem.
Lubię to! 2
chore
choreSB-Służba Bezpieczeństwa metody pracy operacyjn21 stycznia o 17:46
Tak spaczonej mentalności nie da się już uleczyć, będą "szkodzić" do końca życia wszędzie tam, gdzie im się to uda, bo już nie potrafią inaczej myśleć.
Lubię to! 1
ogień
ogieńSB-Służba Bezpieczeństwa metody pracy operacyjn21 stycznia o 22:50
A co ma wspólnego tekst o SB z nowym wozem strażackim w Pomocnem ?
Lubię to! 0
Kora
Koraogień22 stycznia o 19:45
ja rozumiem co ma wspólnego - świetnie się zamaskował i ludzie to kupili i kupują nadal,wdzięczy się do wszystkich i podpiera posłanką -jej to w ogóle nie rozumiem no cóż dla popularności udaje ,że nic się nie stało...a Sb świetny gracz...
Lubię to! 3
ogień
ogieńogień22 stycznia o 23:57
Może z tym SB to prawda może nie. Niestety wiele SB pełni funkcje publiczne i szczególnie po parlamencie w Brukseli widać jaka jest jakość tych osób. Targowica wybrana przez Polaków.
Lubię to! 0
Wojtek
Wojtek21 stycznia o 00:57
Gratulacje dla całego OSP Pomocne.
Lubię to! 9
Miłośnik fotografii
Miłośnik fotografii21 stycznia o 00:44
Wow. Milion zdjęć bez sensu i bez znaczenia.
Lubię to! 5
Fotograf
FotografMiłośnik fotografii21 stycznia o 00:54
Dla mieszkańców ma sens i ma znaczenie . Dla Ciebie pewnie też by miało znaczenie gdyby Wodzirej był na tych zdjęciach ?
Lubię to! 10
Fackt
FacktMiłośnik fotografii21 stycznia o 01:25
A to nie Bera załatwił? Jestem rozczarowany. Przecież on zabiega o wszystko. Zdjęcia faktycznie przesadzone. 2x kierownica. 2x kaski. 5x samochód strażacki. Nuda...
Lubię to! 0
Ijoijo
IjoijoFackt21 stycznia o 03:32
Przeciez nikt ci nie karze ogladac
Lubię to! 6

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.