X Legnickie Prezentacje Edukacyjne
Logo Jawor24h.pl
Reklama

(FOTO) Nowy funkcjonariusz w jaworskiej policji

W dniu 6 lipca br. w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu przyjęty do służby został 26-letni jaworzanin. Tym samym zasilił szeregi polskiej Policji.

© dolnoslaska.policja.gov.pl

Ja obywatel Rzeczpospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta...” - to początek roty ślubowania, którą złożył w dniu 6 lipca br. w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu przyjęty do służby 26-letni jaworzanin. Tym samym zasilił szeregi polskiej Policji.

Kolejny raz garnizon dolnośląski przyjął w swoje szeregi nowych policjantów. 6 lipca br. słowa roty ślubowania wypowiedziało 48 nowych funkcjonariuszy, w tym 16 kobiet. W uroczystej ceremonii, oprócz nowych policjantów, kadry kierowniczej Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz jednostek garnizonu dolnośląskiego, wziął udział Wicewojewoda Dolnośląski Kamil Krzysztof Zieliński.

Pośród nowo przyjętych jest post. Szymon Pichalski z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze. Akt ślubowania wręczył mu Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Piotr Leciejewski. Po zakończeniu szkolenia podstawowego Szymon będzie wspomagał jaworskich mundurowych.

Przypominamy, że służbę w Policji może pełnić obywatel polski o nieposzlakowanej opinii, nie karany i korzystający z pełni praw publicznych, posiadający co najmniej średnie wykształcenie, posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować.

____________________

p.o. Oficer Prasowy
KPP w Jaworze
kom. Łukasz Kubiś
tel. 603039942

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Kurs na stopień żeglarza jachtowego i sternika motorowodnego
Ostatnie opinie
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.