Logo Jawor24h.pl
Reklama
Bank Spółdzielczy w Jaworze
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

(FOTO) Noc w jaworskim muzeum

W Muzeum Regionalnym w Jaworze odbyła się tegoroczna edycja Nocy w muzeum.

© Paweł Sasiela

Najpierw miało miejsce otwarcie wystawy „Zdzisław Beksiński - od fotografii do fotomontażu komputerowego”, która została zorganizowana we współpracy z Agencją Zegart.

- Zapraszamy do odbioru sztuki współczesnej. Z jednej strony trudna, ale wspaniała i niedoceniana. Znakomite nazwiska - Zdzisław Beksiński, znany malarz, ale także i fotografik, jeden z prekursorów fotografii cyfrowej. Jego znakomite dzieła, pochodzące z Muzeum Historycznego w Sanoku można do końca sierpnia oglądać w Muzeum Regionalnym w Jaworze - mówił dyrektor Arkadiusz Muła. - Kto jeszcze nie wie, nie widział, ma okazję poznać te wspaniałe rzeczy odwiedzając muzeum nie tylko w Noc muzeów - dodawał.

- Jest to prezentacja 55 fotografii Zdzisława Beksińskiego z dwóch okresów jego twórczości jako fotografika. Pierwszy to 43 fotografie czarno-białe z początków jego twórczości z lat 50-60 ubiegłego wieku. 12 fotomontaży to już są zupełnie inne czasy i zupełnie inna technika. Są to kolaże komputerowe, kolorowe, którymi zajmował się w ciągu ostatnich dziesięciu lat swojego życia - zauważał Jerzy Zegarliński, właściciel agencji Zegart. - Wystawa cieszy się dużym zainteresowaniem. Myślę, że również dlatego, że nie zdajemy sobie sprawy z tego, że Beksiński rozpoczynał swoją działalność artystyczną jako fotografik. Przez długie, długie lata był znanym fotografikiem, laureatem wielu konkursów w Polsce i Europie. Dopiero po porzuceniu fotografii zajął się najpierw rzeźbą metalową, później rysunkiem, a dopiero potem malarstwem, z którego jest znany nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie - uzupełniał.

Kolejna atrakcja wieczoru czekała zwiedzających w kościele klasztornym, gdzie zaprezentowana została twórczość Zbigniewa Herberta w występie muzyczno-literackim „Wokół Herberta, czyli potęga smaku, albo sztuczny miód” w reżyserii Dariusza Jakubowskiego.

Reklama

Komentarze (3)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

mi
mi10 czerwca o 08:49
Jaworska noc muzuem odbyła się kilka tygodni po dacie ogólnoświatowej. Coś czas w tym naszym Jaworze wolniej płynie.
0 Lubię to: 0
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Tomasz
Tomasz8 czerwca o 13:42
Kiedyś to były nowe w muzeach a dzisiaj przy obecnym dyrektorze jak widać to dno....
Frekwencja praktycznie w okolicach zera ... Jedynie co ma rację bytu dla Jaworskiego Muzeum to koncerty pokoju dzięki nie zmiennej od samego początku Pani Kierownik !!!
Kościół Pokoju wówczas jest zapełniony po brzegi.
0 Lubię to: 0
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
jaworzanin
jaworzaninTomasz13 czerwca o 13:18
O co tu chodzi? Jakie nowe w muzeach? Napisałeś Tomaszu: ,,Kiedyś to były nowe w muzeach". 
 
0 Lubię to: 0
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.