Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

(FOTO) Najlepsze pióra stanęły w szranki

Za nami VIII Jaworskie Dyktando, w którym zmierzyli się najlepsi znawcy zasad ortografii nie tylko z Ziemi Jaworskiej, ale całej Polski. Wśród dorosłych zwyciężył Tomasz Malarz z Krakowa, wśród dzieci Adam Gawroński.

Fot. jawor24h.pl © Paweł Sasiela

Łącznie w VIII Jaworskim Dyktandzie wzięło udział 90 uczestników, w tym 25 do trzynastego roku życia oraz 65 powyżej. Prace oceniało jury w składzie Joanna Kawczyńska, Joanna Okapiec, Anna Łukaszewska, Monika Białek, Marzanna Ciekanowska, Katarzyna Lewszyk, Joanna Bereźnicka-Mężyk, Bożena Kęsicka, Aneta Olszowy oraz Jolanta Borkowska-Jadrowska.

W kategorii do 13 lat trzecie miejsce i tytuł II Wicemistrza Ortografii zdobyła Katarzyna Mroczek. I Wicemistrzem Ortografii została Julia Mucha, a Mistrzem Ortografii Adam Gawroński. Nagroda dla najmłodszego uczestnika trafiła do Dominika Młynarczyka. 

Wśród uczestników w wieku powyżej 13 lat tytuł II Wicemistrza Ortografii otrzymała Bożena Kloc ze Świdnicy. I Wicemistrzem Ortografii została Alicja Howaniec z Gryfowa Śląskiego. Tytuł Mistrza Ortografii trafił w ręce Tomasza Malarza z Krakowa.

- Pióro trafiło w bardzo godne ręce. Cieszymy się bardzo, że już po raz ósmy w tak pięknym składzie jury oraz z naszymi uczestnikami, możemy właściwie świętować, fetować tą naszą walkę z "bykami". Za to bardzo serdecznie dziękuję i gratuluję - mówił burmistrz Emilian Bera.

Reklama

Komentarze (4)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

kolega
kolega25 listopada 2017 o 20:12
Do Licealisty
Ty się chłopie ciesz że nie kończyłeś jednego upadającego gimnazjum w M. Tam byś się dopiero nasłuchał Anty-polskiego języka
Lubię to! 0
Licealista
Licealista24 listopada 2017 o 20:31
Żenujące, jak burmistrz świętuje "tą" walkę z bykami. Może któraś polonistka z "pięknego" jury uświadomi mu TĘ zasadę. Jednej nie pytajcie, bo na lekcjach sama tak mówi. Uszy bolą.
Lubię to! 3
??
??24 listopada 2017 o 10:15
A które miejsce zajęła żenulka?
Lubię to! 1
...
...??24 listopada 2017 o 11:07
Jej wyniku nie ujawniono.
Lubię to! 2

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.