Logo Jawor24h.pl
Reklama
Piotrowice-Osiedle - osiedle domów w zabudowie bliźniaczej
Mercedes-Benz Manufacturing Poland
Krzysztof Mróz - Senator RP

(FOTO) Mściwojowscy seniorzy świętują 100-lecie odzyskania Niepodległości naszego Narodu

W jubileuszowym roku 100 lat Odzyskania Niepodległości członkowie Stowarzyszenia Ekomuzeum Wsi Dolnośląskiej z Mściwojowa oraz Klubu Seniora ze Snowidzy postanowili ponownie zorganizować Senioradę i Wigilię Pokoleń.

© Gmina Mściwojów

W związku z czym udało się pozyskać środki na projekt pn. „Seniorada – świętujemy 100 lat Niepodległości”. Poza kultywowaniem tradycji i uczczeniem święta narodowego projekt ma na celu wsparcie seniorów i poprawę ich monotonnego życia. Koordynatorkami projektu są panie z Klubu Seniora ze Snowidzy: Leokadia Męczyńska, Stanisława Połącarz oraz Stanisława Zymon, a organizacyjnie wspierają je panie z Zarządu Stowarzyszenia Ekomuzeum  Wsi  Dolnośląskiej: Prezes Elżbieta Stachurska oraz Gabriela Męczyńska, skarbnik Stowarzyszenia a zarazem Przewodnicząca Rady Gminy Mściwojów oraz  Marta Cieślak i Anna Zatorska z LGD Partnerstwo Kaczawskie. 

Projekt zawiera takie działania, które będą dawały seniorom radość oraz poczucie bycia jeszcze użytecznym i pomysłowym oraz uczyło samodzielności w inicjowaniu i organizacji spotkań.

Zaplanowane działania – szczególnie warsztaty i wyjazdy zostaną wsparte w kwocie 3870  zł  ze środków Programu  „Działaj lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz przez Stowarzyszenie Kaczawskie. Ponadto na organizację  Seniorady Stowarzyszenie Ekomuzeum Wsi Dolnośląskiej pozyskało dodatkowe środki w wysokości 2 500 zł z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Organizację obchodów 100 lat Niepodległości Polski wesprze też Pan Wójt Gminy Mściwojów Mariusz Foryś. Zaś pomoc w organizacji uroczystości i poczęstunku zadeklarowało Koło Gospodyń Wiejskich w Snowidzy oraz ks. Proboszcz Ryszard Wołowski z Parafii pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Snowidzy.

W ramach tych dwóch projektów zaplanowano przede wszystkim organizację Seniorady w Snowidzy i Wigilii Pokoleń w Targoszynie, realizację warsztatów artystycznych i spotkań kulturalnych oraz wyjazdów integracyjnych dla najstarszych mieszkańców Gminy Mściwojów. Projekt rozpoczęliśmy wyjazdem na Warsztaty zielarskie w Zagrodzie Edukacyjnej ZIELONY WULKAN w Rzeszówku, który odbył się pod koniec sierpnia.

Zajęcia w ziołowym ogrodzie, warsztaty z robienia mydełek,  ziołowa herbatka i wiele cennych porad zdrowotnych od Marty i Macieja Zawierucha – certyfikowanych fitoterapeutów – to program wizyty blisko 40 seniorów z Marcinowic, Drzymałowic, Targoszyna, Siekierzyc, Snowidzy i Godziszowej.  Na zakończenie spotkania gospodarz przygotował ognisko, przy którym  do wieczora słychać było śmiech i przyśpiewki uczestników wyjazdu. Organizatorzy dziękują gospodarzom Zagrody Edukacyjnej za ciepłe przyjęcie i wielogodzinne wykłady o właściwościach ogródkowych i polnych kwiatów, krzewów a nawet chwastów. Wzbogaceni wiedzą, zaopatrzeni w mydełka i posileni ziołową herbatką i kiełbaską z ogniska, seniorzy wyczekują kolejnych spotkań.

W związku z czym w najbliższym czasie zorganizowany zostanie też rajd na ścieżce „W dolinie Wierzbiaka” oraz wyjazd integracyjny osobiście zaplanowany przez seniorów.  Ponadto już w październiku i listopadzie seniorzy będą przygotowywać dekorację, kotyliony i  inne dzieła na Święto Niepodległości.
Seniorki ze Snowidzy serdecznie zapraszają wszystkich chętnych Seniorów z terenu Gminy Mściwojów do udziału w zaplanowanych spotkaniach i wyjazdach.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Prawdopodobnie najlepsze koło Jawora 110m2 do zamieszkania - Osiedle Kamionka
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.