Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Dopłaty do odszkodowań

(FOTO) Marcinowice: Wybuchła butla z gazem. Ciężko ranny mężczyzna (AKTUALIZACJA)

Wczoraj (25 marca) w Marcinowicach wybuchła butla z gazem. W wyniku wybuchu poważnie poparzony został 20-letni mężczyzna, który został przetransportowany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala w Legnicy.

© Materiał prasowy

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 25 marca br. ok. godz. 11:30. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy ratownicze z JRG Jawor oraz po jednym zastępie z OSP Marcinowice i OSP Mściwojów. Na miejscu pojawiło się także pogotowie ratunkowe oraz policja.

Z ustaleń straży pożarnej wynika, że młody mężczyzna wszedł do kotłowni, aby napalić w piecu. W pomieszczeniu stały butle, z jednej z nich ulatniał się gaz. Gdy zapalił światło, doszło do eksplozji. Wybuch był tak silny, że okno na parterze zostało wyrwane z futrynami.

"Na miejscu okazało się, że w domu jednorodzinnym doszło do wybuchu gazu z butli gazowej propan butan. Równocześnie ze strażakami do zdarzenia dojechał zespół Państwowego Ratownictwa Medycznego, który zajął się poszkodowanym mężczyzną. Poszkodowany samodzielnie opuścił budynek. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Następnie dokonano przeszukania budynku i sprawdzeniu przy pomocy detektorów wielogazowych ewentualnego zagrożenia wybuchowego. Dodatkowo zabezpieczono lądowisko dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego" - mówi Łukasz Starowicz z KP PSP Jawor.

Według wstępnych ustaleń strażaków przyczyną wybuchu prawdopodobnie była nieszczelna butla z gazem.

20-letni domownik był nieprzytomny, a poparzenia II-go stopnia objęły 90 proc. powierzchni ciała. Poszkodowany został przetransportowany śmigłowcem LPR do Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Legnicy.

Budynek został poważnie uszkodzony. Wciąż nie wiadomo czy będzie nadawał się do zamieszkania.

Na miejscu zdarzenia pracował również biegły sądowy z zakresu pożarnictwa. Przyczynę wybuchu ustala jaworska policja.

Poszkodowanemu życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Reklama

Komentarze (4)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

B
B28 marca o 10:15
Co za bezsensowne komentarze. Ludzi spotkało nieszczęście, chłopak w szpitalu walczy o życie, nie wiadomo, co z domem, a tu takie "dialogi". Niektórzy nie mają już nawet minimum empatii i kultury.
Lubię to! 4
wojtek
wojtek27 marca o 23:20
do OSP STARE ROCHOWICE.... DZIADUUU NIE PODSZYWAJ SIE POD OSP
Lubię to! 3
Paweł
Paweł27 marca o 16:05
A ten laweciarz nie ma co robić tylko nasłuchiwać częstotliwości policji i straży. Gdzie ktoś nie piernie na radiotelefonie ten już leci pierwszy i zagląda jak szpak w p**. Jak chcesz pojeździć do akcji zaciągnij się do straży lub policji, bo jesteś już niemożliwy. Dobrze że chcesz pomagać ludziom, ale trochę wyczucia.
Lubię to! 3
OSP Rochowice
OSP Rochowice27 marca o 09:54
Tylko bolkowskoch strazakow brakuje do pomocy z quadem
Lubię to! 7

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Ostatnie opinie
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.