Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

(FOTO) Liga Kadetek: Wrocławianki wygrywają w Jaworze

Siatkarki jaworskiej Olimpii uległy w trzech setach drużynie KS AZS-AWF SMS Junior Wrocław w meczu Dolnośląskiej Ligi Kadetek.

Fot. Paweł Sasiela © Paweł Sasiela

Od początku spotkania ton grze nadawał zespół ze stolicy Dolnego Śląska. W pierwszym secie przy stanie 6:12 trener Radosław Pokrywa poprosił o czas. Pomogło chwilowo, bo przyjezdne zaserwowały w siatkę. Później jednak wrocławianki odskoczyły i gdy Daria Truchan zdobyła punkt z zagrywki, było już 11:18. Chwilę później Truchan pomyliła się serwując, zaś asem popisała się Natalia Pędziwiatr. Przy stanie 11:21 szkoleniowiec Olimpii poprosił o kolejny czas, jednak na niewiele to się zdało. Jaworzanki przegrały bowiem do 13.

Druga partia rozpoczęła się dla zespołu z miasta św. Marcina fatalnie. Po asie Nikoli Flagi było już 0:6. Później jednak Olimpijki zabrały się do pracy i doprowadziły do stanu 9:11, kiedy z zagrywki zapunktowała Natalia Strzelecka. Wrocławianki zdołały jednak znów odskoczyć. Po skutecznym bloku Szmydt - Strzelecka było 16:20. Wydawało się, że jaworzanki nie odrobią już straty. Zwłaszcza, gdy przyjezdne miały w zanadrzu kilka piłek setowych. Olimpijki nie dały łatwo za wygraną doprowadzając do stanu 24:24. W końcówce więcej zimnej krwi zachowały siatkarki z Wrocławia i po autowym ataku Julii Sobkowicz z lewej strony wygrały do 24.

Trzeci set rozpoczął się od prowadzenia gości 4:1, kiedy dwukrotnie Hanna Gwoździk zapunktowała z zagrywki. Za chwilę jednak kapitan AZS-u AWF pomyliła się z pola serwisowego. Do wyrównania 7:7 asem doprowadziła z kolei Julia Sobkowicz. Oba zespoły łeb w łeb szły jeszcze do stanu 10:10, później przyjezdne odskoczyły. Olimpijki podjęły jednak walkę. Po dwóch skutecznych atakach z lewej Moniki Czerniej było 17:19. W końcówce nie zabrakło emocji. Tym bardziej, gdy zrobiło się 23:23. Ostatecznie ponownie lepsze okazały się wrocławianki. 

 

Olimpia Jawor - KS AZS-AWF SMS Junior Wrocław 0:3 (13:25; 24:26; 23:25)

Sędzia główny: Karolina Urbańska

Olimpia: Charytonowicz, Szmydt, Szymkiewicz, Jeger, Tomaszewska, Czerniej, Truchan, Sobkowicz, Nitkiewicz, Strzelecka, Kaszubska (L); trener Radosław Pokrywa

KS AZS-AWF SMS Junior: Laskowska, Zawada, Waśniewska, Pędziwiatr, Hałas, Gwoździk, Skrok, Flaga, Dusza, Korab, Suboczewska, Kowalska, Pająk (L), Szarameta (L); trener Adam Sieroń

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Ostatnie opinie
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.