Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

(FOTO) Letnie biesiadowanie w Mierczycach

Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych PATRONUS w Mierczycach, wspólnie z Domem Pomocy Społecznej w Jaworze, ponownie zorganizowało imprezę pn. Piknik Integracyjny Letnie Biesiadowanie, która zwyczajowo odbywa się na terenie DPS w Mierczycach.

© Materiały prasowe / Starostwo Powiatowe w Jaworze

Uczestnikami Pikniku są przede wszystkim jego mieszkańcy, ale również jednostek filialnych i podopieczni Ośrodka Wsparcia w Jaworze.

Wszystkich obecnych przywitała serdecznie Dyrektor DPS w Jaworze Pani Irena Stolarczyk oraz Katarzyna Grabowska Wiceprezes Stowarzyszenia. Wśród zaproszonych gości byli m.in. Starosta Jaworski Stanisław Laskowski, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Jaworze Izabela Aniołek, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jaworze Barbara Polińska oraz Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Jan Grygorcewicz.

Tradycją każdej biesiady, obok integracji, poprzez wspólną zabawę, jest występ jednego z zespołów goszczących na Dolnym Śląsku w ramach Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego Świat pod Kyczerą. Podczas tegorocznego biesiadowania wystąpił zespół z Hiszpanii, który zaprezentował repertuar charakterystyczny dla Andaluzji, z której pochodzi. Tancerze, w rytmach flamenco, pokazali swój kunszt taneczny i wokalny - dla wszystkich zapewne było to wyjątkowo atrakcyjne wydarzenie artystyczne. Po występie artyści zasiedli razem z pozostałymi gośćmi do stołów, aby skosztować polskich smaków, a zwłaszcza specjałów z grilla.

Było gorąco, smacznie, kolorowo i wesoło, czyli tak, jak powinno wyglądać udane biesiadowanie, jednym słowem dla każdego coś dobrego i dla podniebienia i dla ducha!

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.