Piątek, 19.04.2024 512

(FOTO) Kuźnia wreszcie zwycięska

Niebiesko-żółto-czarni przerwali fatalną passę, trwającą od początku obecnego sezonu. Kuźnia pewnie pokonała Czarnych Rokitki, zgarniając pierwszy komplet punktów w bieżących rozgrywkach.

Przed chwilą Kamil Dunaj w fenomenalnym stylu wyprowadził Kuźnię na prowadzenie. Fot. Paweł Sasiela © Paweł Sasiela

Od początku meczu jaworzanom nie grało się łatwo. Widoczne było, że ligowy falstart nałożył na zespół dodatkową presję. Mimo to, to podopieczni Marcina Dudka starali się prowadzić grę. W 19 minucie na uderzenie z dystansu zdecydował się Seweryn Suchecki, ale piłka minęła bramkę.

Cztery minuty później było już 1:0. Kamil Dunaj w polu karnym gości zdołał opanować futbolówkę w trudnej sytuacji, po czym efektowną przewrotką wpakował ją do siatki zdezorientowanych gości. W 39 minucie wynik podwyższył aktywny w pierwszej połowie Suchecki, wykorzystując dośrodkowanie z prawej strony.

Po przerwie gra toczyła się głównie w środkowej strefie, jednak to Kuźnia była drużyną przeważającą, co rusz próbując przedzierać się w okolice pola karnego gości. W 63 minucie z prawej strony pola karnego niecelnie uderzał Przemysław Wiśniewski.

Siedem minut później z tej samej strony próbował zaskoczyć golkipera Czarnych Bartłomiej Gwiździał, ale i jego próba minęła bramkę. Chwilę później goście przeprowadzili jedną z nielicznych groźnych kontr. W 71 minucie zespół z Rokitek bliski był zdobycia kontaktowego gola. Uderzał Robert Gajewski, były grający trener Rodła Granowice, Patryk Borek odbił piłkę, a ta musnęła jeszcze słupek i wyszła na rzut rożny.

W 80 minucie niecelnie z prawej strony strzelał Mateusz Bober. Sześć minut później Marcin Bagiński huknął z lewej strony pola karnego nad bramką. W przedostatniej minucie regulaminowego czasu gry Przemysław Wiśniewski uderzał jeszcze niecelnie z prawej strony pola karnego w długi róg. Więcej goli już nie padło, a Kuźnia mogła się cieszyć z pierwszej wygranej w sezonie 2017/2018.

Kuźnia Jawor - Czarni Rokitki 2:0 (2:0)

Bramki: Dunaj (23), Suchecki (39)

Żółta karta: Mateusz Liskiewicz (Czarni)

Sędziował: Kacper Gontarek

Asystenci: Bogusław Chudy, Arkadiusz Gontarek

Widzów: 100

Kuźnia: Borek - Gwiździał, Dunaj, Ł. Duda, Dworakowski (60. Kurzelewski), Wiśniewski, Janoś (56. Grabarczyk), Bober, Smyk, D. Duda (62. Bagiński), Suchecki (76. Bruliński); trener Marcin Dudek

Czarni: Migała, Bekacz, Białek, Gajewski, Liskiewicz, Migała, Pavlov, Sieroń, Węglewski (69. Kolubski), Wojak (82. Romaniak), Targosz (60. Kozak), Zazulczak; trener Robert Gajewski