Czwartek, 18.04.2024 491

(FOTO) Kuźnia lepsza w derbach

W derbach powiatu jaworskiego Kuźnia odniosła dwubramkowe zwycięstwo nad KS-em Męcinka.

Mecz znakomicie ułożył się dla niebiesko-żółto-czarnych, którzy już w 10 minucie objęli prowadzenie. Kamil Dunaj strzałem głową wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego z prawej strony.  Osiem minut później po stałym fragmencie groźnie było w polu karnym jaworzan, ale ostatecznie defensywa MRKS-u wyszła z sytuacji obronną ręką.

W 31 minucie pięknym strzałem z dystansu popisał się Yurii Shkvarlo, ale futbolówka poszybowała minimalnie nad poprzeczką. Dwie minuty później głową w boczną siatkę po dośrodkowaniu z prawej strony uderzył Krystian Pietruszka. Ten sam zawodnik znalazł się w znakomitej sytuacji również w 35 minucie, jednak strzelając z lewej strony pola karnego trafił w bramkarza.

Po przerwie do odrabiania start ruszyli goście. Pięć minut po wznowieniu gry mógł być remis. Przemysław Wiśniewski w polu karnym faulował jednego z rywali. Na jedenastym metrze stanął Piotr Zieliński, ale przestrzelił. W 57 minucie Wiśniewski popędził prawą stroną i zagrał do Marcina Bagińskiego. Najlepszy strzelec klasy okręgowej obrócił się i uderzył minimalnie obok słupka.

KS starał się prowadzić grę, ale Kuźnia zdecydowanie skuteczniej wykańczała akcje. Tak też było w 65 minucie, gdy Bagiński uderzył z rzutu wolnego, a odbitą przez obrońcę piłkę jeden z partnerów zgrał do Dunaja. Obrońca pewnym strzałem umieścił futbolówkę w siatce, strzelając swoją drugą bramkę w meczu.

Cztery minuty później groźnie z rzutu wolnego uderzał Marek Popardowski, ale skończyło się tylko na rzucie rożnym. W 90 minucie w dobrej sytuacji znalazł się Mariusz Słota, jednak posłał piłkę obok bramki.

Kuźnia Jawor - KS Męcinka 2:0 (1:0)

Bramki: Dunaj (10, 65)

Żółte kartki: Ł. Duda (68), Pietruszka (76), Smyk (84), Bober (90+3) - Główka (12)

Sędziował: Mateusz Witkowski

Asystenci: Łukasz Woźny, Jacek Saskowski

Kuźnia: P. Borek - Wiśniewski, Dunaj, Kruczek, Ł. Duda (69. Gwiździał), Piec (82. Suchecki), Janoś (46. Grabarczyk), E. Borek, Pietruszka (89. Mężyk), Shkvarlo (79. Smyk), Bagiński (90. Bober); trener Marcin Dudek

KS Męcinka: Gołębiewicz - Stanasiuk, Piórkowski, Główka, Zieliński, Fitrzyk, Makowski, Rajczykiewicz (77. Stępień), Słota, Zapaśnik, Popardowski; trener Adam Gabryś