Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Dopłaty do odszkodowań

(FOTO) Kosiarze stanęli w szranki

Za nami druga edycja imprezy "Muchowski Kosiarz". Zarówno wśród pań, jak i panów najlepsi okazali się reprezentanci Pomocnego - Barbara Brzuszek oraz Andrzej Żądło.

Fot. Paweł Sasiela © Paweł Sasiela

Wydarzenie poprzedziła polowa Msza Święta sprawowana przez ks. Marka Lacha, proboszcza parafii pw. św. Marcina w Pomocnem. Następnie przybyłych do Muchowa powitała sołtys Janina Porębska oraz wójt Mirosław Brzozowski.

- Chciałbym pogratulować wam, że podjęliście się tego dzieła i robicie tę imprezę w takim wymiarze w jakim robicie. My, władze gmninne, jesteśmy tylko od tego, żeby wam pomagać w sprawach niezbędnych. To miejsce i impreza świadczą o wielkich możliwościach mieszkańców Muchowa. Popatrzcie ile pięknych rzeczy przez te trzy lata byliście w stanie zrobić. Jesteśmy na boisku, które sami doprowadziliście do takiego stanu, macie wiatę, na którą ciężko zapracowaliście oraz jej przepiękne otoczenie, będące też waszą pracą. I przede wszystkim ta impreza - Muchowski Kosiarz. Cieszę się, że mogę tutaj z wami być - mówił wójt Mirosław Brzozowski. 

Co ważne, do rywalizacji stanęła większa liczba kosiarzy niż przed rokiem. Nie zabrakło pań, wśród których tryumfowała Barbara Brzuszek z Pomocnego. Drugie miejsce zajęła Katarzyna Kiełb z Sichowa. Wśród panów, podobnie jak przed rokiem, zwyciężył Andrzej Żądło z Pomocnego. Na kolejnych miejscach w ósemce znaleźli się Edward Sinkowski z Rogoźnicy, Sylwester Miciak z Muchowa, Włodzimierz Prządkiewicz z Przedwojowa, Dominik Paszyński z Płóczek Dolnych, Tomasz Kowal z Wał, Marian Kasprzyk z Przedwojowa, Bolesław Sajdak z Przedwojowa.

W konkursie piłowania drzewa najlepszy okazał się duet Dominik Paszyński - Wojciech Lichoń. Na najmłodszych czekały dmuchańce oraz balonowe kule. Na scenie wystąpili m.in. zespół "Złote nutki" z Przedwojowa oraz tancerze z grupy tanecznej "K-DANCE". 

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Ostatnie opinie
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.