Logo Jawor24h.pl
Reklama
Alior Bank Jawor
Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne z montażem
Biedronka rekrutuje pracowników do nowego sklepu w Jaworze przy ul. Słowackiego

(FOTO) Koncert noworoczny w Męcince podziękowaniem dla zespołów artystycznych

Najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki zabrzmiały w niedzielę w Sali widowiskowej GOKE w Męcince. Zespoły folklorystyczne przypomniały mieszkańcom o pięknej tradycji wspólnego kolędowania.

© Materiały prasowe / Gmina Męcinka

Wydarzenie było podziękowaniem ze strony samorządu Gminy Męcinka dla zespołów artystycznych z Gminy Męcinka za całoroczną współpracę w dziedzinie kultury, integrację mieszkańców oraz promocję gminy. Organizatorem spotkania był Mirosław Brzozowski wójt Gminy Męcinka.

Szczególne wzruszenie wywołała prezentacja jasełek w wykonaniu uczniów klasy 2 z Zespołu Szkół w Męcince. Dzieci, pod kierunkiem nauczycieli, przygotowały program muzyczno-recytatorski i śpiewały najbardziej znane polskie kolędy. Zachwycająca sceneria i autentyczność wypowiadanych kwestii, zapewne na długo zapadnie w pamięć również podziwiającym swe pociechy rodzicom. Na koniec występu wójt  wręczył wszystkim dzieciom słodki upominek.

Licznie zgromadzeni mieszkańcy aktywnie uczestniczyli w koncercie włączając się w śpiew kolęd i pastorałek zespołów: Chrośliczanie, Ojry Bis, Perła z Przybyłowic oraz Piotrowiczanki.

Świetna aranżacja koncertu, jak również sam jego scenariusz - dzielący widowisko na występ dzieci, zespoły folklorystyczne oraz występ kabaretu budził uznanie wobec warsztatu wykonawców. W spotkaniu udział wzięli radni, sołtysi, mieszkańcy z terenu gminy oraz przyjezdni goście.

Po zakończeniu koncertu wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.