Logo Jawor24h.pl
Reklama
Psychelab Jawor - Badania Psychologiczne

(FOTO) Kompletnie pijany kierowca chciał zapytać się o drogę. Trafił na policjanta po służbie

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał kierowca Peugeota, którego zatrzymał w czasie wolnym od służby funkcjonariusz z jaworskiej Komendy Powiatowej Policji.

Fot. KPP Jawor © KPP Jawor

Kompletnie pijany mężczyzna podróżujący krajową „3” stracił orientację, a o dalszą drogę postanowił zapytać mieszkańca jednej z posesji, przy której się zatrzymał. Na swoje nieszczęście trafił na policjanta, który wyczuł od niego woń alkoholu i uniemożliwił mu dalszą jazdę. Drogowy przestępca już stracił prawo jazdy, a dodatkowo odpowie za swój czyn przed sądem.

Do zdarzenia doszło wczoraj, 23 kwietnia przed godz. 18:00. Przy jednej z prywatnych posesji na terenie gm. Paszowice zatrzymał się kierowca osobowego Peugeota. Mężczyzna podróżujący krajową „3” zgubił drogę, a o wskazówki jak dalej jechać postanowił zapytać mieszkające tam osoby. Na swoje nieszczęście trafił na będącego po służbie policjanta, który wychwycił dziwne zachowanie i bełkotliwą mowę kierowcy. Wzbudziło to podejrzenie funkcjonariusza, że osoba prowadząca pojazd może być pijana. Kiedy mężczyzna siedzący za kierownicą Peugeota wyszedł z samochodu policjant poczuł od niego silną woń alkoholu. Funkcjonariusz nie chcąc dopuścić do dalszej jazdy kierowcy, wylegitymował się. Kiedy kierowca Peugeota zdał sobie sprawę, że ma do czynienia ze stróżem prawa, próbował jeszcze wsiąść do samochodu licząc na to, że może uda mu się odjechać. Policjant nie pozwolił mu jednak na to.

O powyższym natychmiast powiadomił dyżurnego jaworskiej komendy, a potem przekazał ujętego mężczyznę swoim kolegom będącym w służbie. Dalsze czynności potwierdziły, że zatrzymany kierowca, którym okazał się 24-letni mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego faktycznie był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie blisko 3,2 promila alkoholu. W związku z popełnionym przestępstwem policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. 

Teraz sąd zadecyduje o dalszych losach 24-latka. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy nawet na 10 lat. 

__________________________________
Oficer Prasowy KPP w Jaworze
podkom. Kordian Mazuryk
tel. 603 039 942

Reklama

Komentarze (2)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

peżot
peżot24 kwietnia 2017 o 22:52
Guma i esperal!
3 Lubię to: 3
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Prawdziwy patriota a nie kukiziak jakiś mierny
Prawdziwy patriota a nie kukiziak jakiś mierny24 kwietnia 2017 o 18:14
Izba i kamieniołom!
2 Lubię to: 2
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.